децата

(фото) Децата од СОС Детско село добија подароци од Маркус Гинјард

Поради убедувањето дека секоја индивидуа треба да ѝ врати на заедницата во која живее, кошаркарот на КК „Работнички“, Маркус Гинјард, и младите од овј клуб …

(фото) Децата од СОС Детско село добија подароци од Маркус Гинјард Прочитај повеќе »

Жените од Кавадарци им донесоа подароци на децата без родители

Жените од хуманитарната организација „Лајонс Тиквеш Кавадарци“ донираа повеќе предмети од домаќинството во Домот на децата без родители во Кавадарци. Тие на децата им однесоа …

Жените од Кавадарци им донесоа подароци на децата без родители Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли со кифла и „кока-кола“ прошета на пазар

И додека ретките домашни јавни личности н е можете да ги видите и во обична прошетка низ градот, а камоли на пазар, со холивудските ѕвезди …

Анџелина Џоли со кифла и „кока-кола“ прошета на пазар Прочитај повеќе »

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром

Раните говорат за хоророт кој се одвиваше во скопски Аеродром кога разбеснето куче искаса девет лица, меѓу кои и дечиња. Од Министерството за внатрешни работи …

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром Прочитај повеќе »

Децата на амишите имуни на сите видови болести што го напаѓаат современиот свет

Децата на амишите, кои израснале на фармите во северноамериканската држава Индијана, не можат да се разболат од астма, дијабетес, алергија, ниту кои било други модерни …

Децата на амишите имуни на сите видови болести што го напаѓаат современиот свет Прочитај повеќе »

Калиниќ наполни 45 години, а жената и децата му подготвија изненадување

Познатиот српски водител Милан Калиниќ на „Инстаграм“ сподели фотографија со семејството на која се гледа какво изненадување му подготвиле за роденденот. Милан Калиниќ денеска полни …

Калиниќ наполни 45 години, а жената и децата му подготвија изненадување Прочитај повеќе »

Четири страшни приказни за децата кои биле одгледани од животни

Момчето кое го одгледале мајмуни и девојчињата Амала и Камала, кои беа одгледани од волци, се само некои од примерите кои ги потврдуваат истражувањата дека …

Четири страшни приказни за децата кои биле одгледани од животни Прочитај повеќе »

Ова е платата која ја земаат дадилките на децата на Бијонсе

Откако се породи, пејачката Бијонсе Ноулс го поминува секој можен момент со своите близнаци Руми и Сира, но исто така не ја запоставува својата постара …

Ова е платата која ја земаат дадилките на децата на Бијонсе Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Преслатки: Запознајте ги децата на Кирил Лазаров

Кирил Лазаров е македонски успешен ракомтар со меѓународна кариера. Но, покрај успех на професионален план, тој има успех и на приватен план. Кога имал 17 …

(ВИДЕО) Преслатки: Запознајте ги децата на Кирил Лазаров Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

Анџелина Џоли демантира дека се поигрувала со децата од Камбоџа за време на снимањето на својот филм. Џоли се најде на удар на жестоки критики …

Анџелина Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа Прочитај повеќе »

Најчудни женски имиња кај нас – Звучат бизарно, родителите ги крстат децата, а не им е грижа за потеклото

Последниве години, традиционалните, стари имиња се враќаат во мода, но се уште постојат поединци, кои во потрагата за идеално име за своето девојче, посегнуваат по …

Најчудни женски имиња кај нас – Звучат бизарно, родителите ги крстат децата, а не им е грижа за потеклото Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ги става децата во кеса и ги влече преку реката – Но тоа не е целата вистина за оваа снимка

Не е се така како што изгледа! Во едно село во Виетнам, еден човек секој ден ги става децата во големи пластични кеси, кои потоа …

(ВИДЕО) Ги става децата во кеса и ги влече преку реката – Но тоа не е целата вистина за оваа снимка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Додека Тео тренираше со децата, погледнете кој ја забавуваше Јелисавета

По потпишувањеро на договорот со ЛА Клиперс, Тео со жената стигна на Сребрено езеро, каде има свој камп „Teo4“. Јелисавета Орашанин и Милош Теодосиќ, се …

(ВИДЕО) Додека Тео тренираше со децата, погледнете кој ја забавуваше Јелисавета Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лукас им се извини на децата со посебни потреби, а потоа ја предизвика цела естрада!

„На децата ќе им се извинам од понеделник, кога ќе бидам слободен на свој начин, извинување кое се разбира нема да го објавам“, напиша фолкерот.Откако …

(ФОТО) Лукас им се извини на децата со посебни потреби, а потоа ја предизвика цела естрада! Прочитај повеќе »

Scroll to Top