два

10.000 тони пченка затрупа и блокира пат два дена

Десет илјади тони пченка затрупа пат во американската држава Охаја мината ноќ. До несреќата дошло откако претходно се срушил складот во кој се чувала пченката, …

10.000 тони пченка затрупа и блокира пат два дена Прочитај повеќе »

(видео) Автомобил двапати ја прегазил на пешачки

Девојка била прегазена во кинеската провинција Џинагс, на прометната раскрсница во градот Лијанјунг. На снимката може да се забележи дека девојката прописно ја минувала улицата, …

(видео) Автомобил двапати ја прегазил на пешачки Прочитај повеќе »

За два часа собра 180.000 лајка и 170 коментари – Цеца со ново селфи

Сликата што Цеца ја објави на „Инстаграм“ привлече огромно внимание.Иако Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави сосема обично селфи, нејзините фанови ја поплавија со воодушевувачки …

За два часа собра 180.000 лајка и 170 коментари – Цеца со ново селфи Прочитај повеќе »

Крајот на годината на овие два хороскопски знака ќе им донесе многу пари

Како што се ближи крајот на годината, така се ставаат на кантар направените, очекуваните и незавршените работи. На некои хороскопски знаци среќата не им се …

Крајот на годината на овие два хороскопски знака ќе им донесе многу пари Прочитај повеќе »

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие

Германски научник и добитник на две признанија Нобелова награда во подрачјето на физиологијата, Харалд цур Хаузен, предупреди дека слабо проучен вирус, кој се наоѓа кај …

Ракот кај луѓето се појавува поради два производа што ги консумираме во нашето секојдневие Прочитај повеќе »

Два сендвича за овој човек! – Трамп се воодушеви од маицата на својот обожавател

„Земи уште еден! Носиш добра маица! Земи два!“, изјави Трамп. Американскиот претседател Доналд Трамп подели сендвичи, а потпретседателот Мајк Пенс банани во кампот во кој …

Два сендвича за овој човек! – Трамп се воодушеви од маицата на својот обожавател Прочитај повеќе »

Два пит була нападнаа бик, па со живот ја платија својата грешка

Не се вели за џабе дека бикот е најопасното животно на светот кога ќе се налути. Тоа го докажуваат и фотографиите на кои се гледа …

Два пит була нападнаа бик, па со живот ја платија својата грешка Прочитај повеќе »

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните

Пејачката Анастасија се врати на голема сцена со албумот „Еволушн“, кој ќе биде објавен на 15 септември.По тешката борба со ракот на дојката, американската пејачка …

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните Прочитај повеќе »

Пет милиони лајкови, за три часа – Два месеци по пораѓањето Бијонсе ги стопи килограмите

Бијонсе брзо се врати во топ форма и со сликите со жешки панталончиња ги воодушеви сите.Американската пејачка Бијонсе направи вистински хаос, кога на Инстаграм објави …

Пет милиони лајкови, за три часа – Два месеци по пораѓањето Бијонсе ги стопи килограмите Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Преку 38.000 прегледи за два часа – Цеца со новата снимка го сруши интернетот

Подгответе се за забава – напиша фолк ѕвездата. Цеца Ражнатовиќ повторно го привлече внимание на своите обожаватели. Фолк ѕвездата на Инстаграм објави снимка која за …

(ВИДЕО) Преку 38.000 прегледи за два часа – Цеца со новата снимка го сруши интернетот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) 20.000 прегледи за два часа – Александра објави секси снимка во бикини

Ѕвездата на „Гранд“ привлече огромно внимание со овој видео материјал.Александра Пријовиќ е една од најпопуларните млади српски пејачки. Таа, како и многуте познати личности, редовно …

(ВИДЕО) 20.000 прегледи за два часа – Александра објави секси снимка во бикини Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Два моќни играчи го најавија враќањето во „Парови“ – Се знае и почетокот

Почнаа гласините за новата сезона, а популарната ријалити двојка веќе го најави своето учество. Иако „Парови5“ штотуку завршија, на големо се зборува кога ќе почне …

(ВИДЕО) Два моќни играчи го најавија враќањето во „Парови“ – Се знае и почетокот Прочитај повеќе »

Тим на доктори се бори за неговиот живот – Српскиот пејач во болница два пати оживуван

Познатиот пејач Павле Дејаниќ, кој популарноста ја стекна во „Пинкови ѕвездички“ бил во тешка состојба откако го каснало стршлен и ведна бил пренесен во болница. …

Тим на доктори се бори за неговиот живот – Српскиот пејач во болница два пати оживуван Прочитај повеќе »

Scroll to Top