Една

Денеска сме на една минута до целосна апокалипса

Светот денеска ќе биде на само една минута од глобалната апокалипса и ќе биде објавена новата состојба на часовникот на судниот ден – Doomsday clock. …

Денеска сме на една минута до целосна апокалипса Прочитај повеќе »

Џесика Палашоска : „Една е Македонија” ја одбележа 2017-та

Македонската фолкерка, Џесика Палашоска за наредната година најави дека има во план да направи голем проект, а згуснат ќе и биде и деловниот календар, со …

Џесика Палашоска : „Една е Македонија” ја одбележа 2017-та Прочитај повеќе »

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом

Деветгодишниот Луис Вилијамс од англискиот град Кент, привремено престојува со своите две сестри и мајка во прифатилиштето за бездомници. Семејството се селело 14 пати за …

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом Прочитај повеќе »

Путин подготвува една од ќерките за престолот во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин е познат како владетел кој цврсто и способно управува со својата земја која ја издигнал од пепел. И додека за неговите …

Путин подготвува една од ќерките за престолот во Русија Прочитај повеќе »

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан

Најголемата балканска дива Лепа Брена со години е во брак со поранешниот тенисер Бобан Живоиновиќ, а важат за еден од најскладните парови. Тие заедно приказната …

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан Прочитај повеќе »

Пронајдена нова ДНК – Биолошката трага на телото на Јелена ѝ припаѓа на една личност

Пејачката Јелена Марјановиќ на насипот Борч била убиена од тројца мажи. До овој заклучок дошле инспекторите и форензичарите ангажирани во истрагата бидејќи на нејзиното тело …

Пронајдена нова ДНК – Биолошката трага на телото на Јелена ѝ припаѓа на една личност Прочитај повеќе »

Сметката откри дека убиецот од Лас Вегас вечерал со уште една личност во собата пред пукањето

Напаѓачот нарачал ручек во собата за двајца на 27 септември, четири дена пред масакрот, а сликата објавена на „Фејсбук“ од страна на човекот кој тврди …

Сметката откри дека убиецот од Лас Вегас вечерал со уште една личност во собата пред пукањето Прочитај повеќе »

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена

Еден подгрбавен старец секоја ноќ седеше на истото место во една на една уличка во американскиот град Феникс. И по сонце и по дожд секогаш …

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена Прочитај повеќе »

На оваа плажа влезот е 100 евра, а сепак бројни туристи ја посетуваат поради една работа

ламингоси на оваа плажа толку навинкале на луѓето, што целосно се припитомили и уживаат во нивното друштво.Приватната плажа на Аруби е идеална локација за сите …

На оваа плажа влезот е 100 евра, а сепак бројни туристи ја посетуваат поради една работа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Мајка и ја убиле албански екстримисти, а и починал и братот близнак – Сега има само една желба

  Осумдесетите години од минатиот век една од најпознатите пејачки на просторот на поранешна Југославија, беше Мирјана Петричевиќ, позната под уметничкото име Мира Косовка. Животот …

(ВИДЕО) Мајка и ја убиле албански екстримисти, а и починал и братот близнак – Сега има само една желба Прочитај повеќе »

Дечко и клекна и ја запроси, но само една реченица потоа беше доволна да го исфрли од својот живот

Клои тврди дека дечкото ја терал да јаде што повеќе за да не би била привлечна на другите момци. Постојат многу начини да разговарате со …

Дечко и клекна и ја запроси, но само една реченица потоа беше доволна да го исфрли од својот живот Прочитај повеќе »

Човештвото на 2 август ги потроши сите природни ресурси, кои Планетата може да ги обнови за една година

Тоа е дури порано отколку минатата година, што значи дека човештвото живее на кредит до крајот на годината. Луѓето веќе ја искористија целата вода, земја, …

Човештвото на 2 август ги потроши сите природни ресурси, кои Планетата може да ги обнови за една година Прочитај повеќе »

Тито, Глигоров и Сорос се една личност – ЦИА преку Чик Куманово влечките сакале да го поробат Македонецот

Деновиве вниманието на јавноста е свртено за вечерашниот меч од Супер Купот на УЕФА меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, кој ќе се одигра во …

Тито, Глигоров и Сорос се една личност – ЦИА преку Чик Куманово влечките сакале да го поробат Македонецот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите

Ријана предизвика вистинска лудница со секси фотка која ја објави на Инстаграм. Пејачката Ријана во последно време исклучиво го привлекува вниманието со секси сликите, а …

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Беше ѕвезда на „Првиот глас на Србија“, една од најубавите Србинки – Ова е Сара Џо без грам шминка

Сара Јовановиќ ги воодушеви своите обожаватели со фотографија во природно издание. Таа е една од најпопуларните пејачки на младата генерација. Да потсетиме, учествуваше пред пет …

(ВИДЕО) Беше ѕвезда на „Првиот глас на Србија“, една од најубавите Србинки – Ова е Сара Џо без грам шминка Прочитај повеќе »

Се сеќавате на серијата „Волшебнички“ – Една од сестрите целосно се трансформираше

Некогаш популарната серија „Волшебнички“ која освои милион срца ширум светот секоја вечер ги тераше луѓето да се сместат во фотелјите и со внимание да ја …

Се сеќавате на серијата „Волшебнички“ – Една од сестрите целосно се трансформираше Прочитај повеќе »

Арапи и понудиле на Неда Украден 300.000 евра за нејзината куќа – Ги откачила со една реченица

Бизнисмени од Обединетите Арапски Емирати сакаа од Нада да ја купат нејзината куќа во Лететанима. Пејачката, се шокирала кога на вратата и се појавиле бизнисмени …

Арапи и понудиле на Неда Украден 300.000 евра за нејзината куќа – Ги откачила со една реченица Прочитај повеќе »

(ФОТО) Над 1000 жолти патки го окупираа Чикаго, поради само една цел

Неколку илјадници гумени паткици беа пуштени во реката во Чикаго како дел од годишното собирање средства за Специјалната олимпијада во Илиноис. Преку 60.000 гумени патки …

(ФОТО) Над 1000 жолти патки го окупираа Чикаго, поради само една цел Прочитај повеќе »