ким

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета

Иако тема на овогодишниот традиционален карневал во Ница е „Кралот на вселената“, на кого е посветена и централната фигура, во прв план сепак избија светските …

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета Прочитај повеќе »

Фотографија на Ким Кардашијан на 17 години

Крис Кардашијан објави на Инстаграм фотографија од далечната 1997 година, на која може да се забележи како позира со своите ќерки. Мајката на познатите старлети …

Фотографија на Ким Кардашијан на 17 години Прочитај повеќе »

Сара Џесика Паркер се огласи за навредите упатени од страна на Ким Катрал

Сара Џесика Паркер првпат се огласи откако Ким Катрал одби да игра во третото продолжение на остварувањето на „Сексот и градот“. Актерката во интервјуто за …

Сара Џесика Паркер се огласи за навредите упатени од страна на Ким Катрал Прочитај повеќе »

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка

Во Португалија почна годишниот карневал, познат по политичката сатира, а на улиците низ градот Торес Ведрас можеа да се видат и фигури на ајкули со …

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка Прочитај повеќе »

Ким Кардашјан се фотографира во безобразни пози

Ким Кардашијан повторно се разголе. Американската старлета на „Инстаграм’ објави серијал  фотографии  кои ги возбудија мажите. A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on …

Ким Кардашјан се фотографира во безобразни пози Прочитај повеќе »

Ким Ѓонг-ун: Трамп треба да знае – копчето за нуклеарките е на мојата маса

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун изјави дека САД би требало да бидат свесни дека нуклеарните сили на Северна Кореја сега се реалност, а не закана, пренесува …

Ким Ѓонг-ун: Трамп треба да знае – копчето за нуклеарките е на мојата маса Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан гола го прослави раѓањето на ќеркичката

Откако објавила дека со Кање Вест во понеделникот добиле ќеркичка, која ја родила сурогат мајка, Ким Кардашијан приновата во семејството ја прослави, така што се …

Ким Кардашијан гола го прослави раѓањето на ќеркичката Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан го објави името на третото дете

Популарната старлета Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест, се решија нивното трето дете да го крстат Чикаго Вест. Ким Кардашијан на својата апликација го …

Ким Кардашијан го објави името на третото дете Прочитај повеќе »

Девојки и студенти викале и плачеле по Ким Ѓонг-ун

Стотина девојки во публиката од сѐ срце му аплаудирале на Ким Ѓонг-ун кога лидерот на Северна Кореја го посетил реновираниот учителски тренинг-центар во Пјонгјанг. Центарот …

Девојки и студенти викале и плачеле по Ким Ѓонг-ун Прочитај повеќе »

Синот на Ким Кардашијан и Кање Вест итно префрлен во болница

Синот на светски познатата двојка Ким Кардашијан и Кање Вест минатиот четврток е примен во болница. Како што пишуваат светските медиуми, малиот Сејнт  мина три …

Синот на Ким Кардашијан и Кање Вест итно префрлен во болница Прочитај повеќе »

Германски печат: Ким Јон Ун не е лудак, тој знае како минаа Хусен и Гадафи

Ракетниот тест на Северна Кореја не е доказ дека Ким Јонг ун бил лудак. Напротив. Испалувањето на ракетата во неговото изолирано сваќање, е примерна и …

Германски печат: Ким Јон Ун не е лудак, тој знае како минаа Хусен и Гадафи Прочитај повеќе »

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачи на Копаоник?!

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачил на планината на височина од 2.744 метри, пренесуваат светските медиуми, прикажувајќи ја фотографијата од лидерот како во црни кожени …

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачи на Копаоник?! Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу

Ким Кардашијан само што го пушти во продажба новиот парфем и апликација, не престанува со деловните идеи, па така подготвува и нов проект. Станува збор …

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Ѓонг-ун пресреќен вози трактор

Фотографијата од севернокорејскиот претседател Ким Ѓонг-ун како вози трактор е направена седум месеци откако американскиот претседател Доналд Трамп беше фотографиран зад воланот на камион, кој …

(Фото) Ким Ѓонг-ун пресреќен вози трактор Прочитај повеќе »

Мајката на Канје Вест ги скара Тејлор Свифт и Ким Кардашијан

Ким Кардашијан влезе во конфликт со една од најпопуларните светски музички ѕвезди Тејлор Свифт поради тоа што новиот албум го објавила на датум кој за …

Мајката на Канје Вест ги скара Тејлор Свифт и Ким Кардашијан Прочитај повеќе »

Ким Кардашјан и Канје Вест ја продадоа вилата за 17 милиони долари

Ким Кардашјан и раперот Канје Вест, по целосното преуредување на ентериерот, ја продадоа луксузната вила со базен за вртоглава сума од 17 милиони долари. Во …

Ким Кардашјан и Канје Вест ја продадоа вилата за 17 милиони долари Прочитај повеќе »