кога

Направен софтвер кој може да предвиди кога некој ќе умре

Научниците од Универзитетот Стенфорд направиле вештачка интелегенција која со сигурност од 90 проценти може да предвиди кој пациент во болница ќе почине. Иако звучи прилично …

Направен софтвер кој може да предвиди кога некој ќе умре Прочитај повеќе »

Што значи кога ќе сонувате некој близок кој починал?

Нашите сакани кои починале често ни се појавуваат во сон. Веројатно затоа што ни недостасуваат, но понекогаш тие соништа носат многу длабока порака. Се обидуваат …

Што значи кога ќе сонувате некој близок кој починал? Прочитај повеќе »

Овие кодови можат да откријат кој ги прислушкува мобилните телефони

Tајните кодови постојат многу пред ерата на мобилните телефони, па така денеска се применети и на „Аndroid“ уредите. Доколку батеријата брзо ви се троши и …

Овие кодови можат да откријат кој ги прислушкува мобилните телефони Прочитај повеќе »

Подарок од 50.000 евра! – Ана Николиќ ЗАНЕМЕ кога виде што и подари Раста

„Мојот сопруг, е еден и единствен на светот! Умее да ме остави без текст… често!“, порача воодушевената Ана Николиќ. Пејачката Ана Николиќ беше шокирана кога …

Подарок од 50.000 евра! – Ана Николиќ ЗАНЕМЕ кога виде што и подари Раста Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кога ќе го видите задникот на Министерка од овој агол, ќе ви биде јасно зошто нејзиниот дечко е вистински среќник

Едита Арадиновиќ повторно го запали Инстаграм, а во прашање се фотографии со нејзината посилна половина. Згодната Едита редовно провоцира со секси фотки во различни изданија …

(ФОТО) Кога ќе го видите задникот на Министерка од овој агол, ќе ви биде јасно зошто нејзиниот дечко е вистински среќник Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО!

Фолк ѕвездата со новата снимка ги воодушеви сите обожаватели.По одморот во Монако, Лепа Брена отпатува во Хрватска, поточно на осторовот Лошињ. Фолк ѕвездата ужива баш …

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) НОВ РЕКОРД – Песната „Despacito“ за само 6 месеци стана најстримувана било кога

Хитот „Despacito“ ја споулаве целата планета и го престинга рекордерот Џастин Бибер на стриминг сервисите. Прочуената песна „Despacito“ на порториканскиот пејач Луис Фонси (39) преку …

(ВИДЕО) НОВ РЕКОРД – Песната „Despacito“ за само 6 месеци стана најстримувана било кога Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Андрија полуд од кога било претходно

Познатиот актер повторно ги насмеа обожавателите до солзи.Андрија Милошевиќ повторно ги израдува своите верни обожаватели, откако на Инстаграм објави нова снимка на која се гледа …

(ВИДЕО) Андрија полуд од кога било претходно Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кога ќе го видите стајлингот на Рама ќе останете со отворена уста

Премиерот на Албанија Еди Рама не се откажува од својот лежерен стајлинг, па така и денеска на панелот во цивилно друштво во рамки на Самитот …

(ФОТО) Кога ќе го видите стајлингот на Рама ќе останете со отворена уста Прочитај повеќе »

ФОТО: Манекенката која направи пауза поради злоставување на интернет, се врати посилна од кога било

На прв поглед Дуцки Тутх, изгледа како Барбика. Манекенката со потекло од Судан и Австралија, со својата појава, го воодушеви Инстаграм, но патот до нејзиниот …

ФОТО: Манекенката која направи пауза поради злоставување на интернет, се врати посилна од кога било Прочитај повеќе »

Scroll to Top