лице

Кинезите носат бикини за лице како заштита од сонцето: „Фејскини“ стана популарен моден додаток

Како спас од силните зраци на сонцето, Кинезите користат интересен додаток кој стана хит на интернет. Покрај капите, шаловите и очилата за сонце, популарен летен …

Кинезите носат бикини за лице како заштита од сонцето: „Фејскини“ стана популарен моден додаток Прочитај повеќе »

(Видео) Џастин Бибер боледува од тешка болест, половина од лицето му е парализирано

Канадскиот пејач Џастин Бибер ги откажа настапите, па на социјалните мрежи откри дека лицето му е парализирано. Светска поп ѕвезда откри од што боледува и …

(Видео) Џастин Бибер боледува од тешка болест, половина од лицето му е парализирано Прочитај повеќе »

Домашна маска за лице од две состојки ги пегла брчките

Ако и вие имате брчки на лицето, пробајте ја оваа едноставна маска која според сведочењата на милиони жени навистина е ефикасна. Потребни состојки: 20 грама квасец …

Домашна маска за лице од две состојки ги пегла брчките Прочитај повеќе »

(Фото) Кајли Џенер престана да го пегла лицето, сега е поубава

Ѕвездата на реалното шоу Кајли Џенер ги изненади своите фанови откривајќи дека веќе нема филери на усните. Кајли Џенер е позната по естетските операции, а …

(Фото) Кајли Џенер престана да го пегла лицето, сега е поубава Прочитај повеќе »

Исчистете ја шминката со бебешки шампон и маслиново масло

Сами можете да си направите средство за отстранување шминка. Сè што ви треба е бебешки шампон и маслиново масло. Во мало чисто шишенце или во мала тегла ставете …

Исчистете ја шминката со бебешки шампон и маслиново масло Прочитај повеќе »

Домашен рецепт за отстранување на влакненцата од лицето

Влакненцата на лицето се вистински кошмар за жените. Но, постои маска за лице што можете да ја направите сами, а која помага во нивното отстранување. …

Домашен рецепт за отстранување на влакненцата од лицето Прочитај повеќе »

Лажната Анџелина Џоли измислила за операциите и го покажала вистинското лице

Сара Табар, тинејџерка од Иран, привлече големо внимание по изјавата дека имала 50 операции за да личи на Анџелина Џоли. Сара повторно ја шокира јавноста, …

Лажната Анџелина Џоли измислила за операциите и го покажала вистинското лице Прочитај повеќе »

Без шминка, филтери, фолирања – Карлеуша го покажа своето вистинско лице

Пејачката Јелена Карлеуша објави снимка без шминка, и како и обично, предизвика голема прашина меѓу своите фанови. „Без шминка, без филтери, без с*ања“, напиша Карлеуша …

Без шминка, филтери, фолирања – Карлеуша го покажа своето вистинско лице Прочитај повеќе »

Русинка има лице на ангел, но од нејзиното тело сите се ежат

Русинката, Јулија Вин на само 15 години сакајќи да ја зголеми самодовербата, одлучила да започне со вежбање во теретана. 🎀💖 #musclebarbie A post shared by …

Русинка има лице на ангел, но од нејзиното тело сите се ежат Прочитај повеќе »

Опасната изјава на Пленковиќ во ОН многумина ја премолчија

„Ние сме на работ на глобална трансформација. Сè што треба е само една вистинска и голема криза, а народите самите потоа ќе го прифатат новиот …

Опасната изјава на Пленковиќ во ОН многумина ја премолчија Прочитај повеќе »

(ФОТО) Холивудската убавица го покажа своето вистинско лице

Дру Баримор фотографијата на која е снимена без шминка, ги разбранува интернетот. Американската актерка Дру Баримор (42) објави на својот Инстаграм профил фотка без шминка, …

(ФОТО) Холивудската убавица го покажа своето вистинско лице Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Иванка е родена без половина лице – Цел живот го криела под косата

„Кога ми беше дијагностицирано пореметувањето, не ми даваа надеж…“ Иванка Данисова, правничка од Братислава е родена со ретко пореметување наречено „Goldenhar sindrom“, поради кој просто …

(ВИДЕО) Иванка е родена без половина лице – Цел живот го криела под косата Прочитај повеќе »

Подбрадокот е најомразен дел од лицето – еве како да се ослободите од него

Со вишокот килограми добиваме и непријатен подбрадок кој освен што не изгледа добро, ни пречи во секојдневниот живот. Но, не грижете се, бидејќи и за …

Подбрадокот е најомразен дел од лицето – еве како да се ослободите од него Прочитај повеќе »

(ФОТО) Погледнете го вистинското лице на Нина Бадриќ – Без грам шминка

Хрватската пејачка Нина Бадриќсекогаш води сметка за тоа како изгледа и секогаш е тип топ, со адекватна шминка и фризура, но деновиве објави форографија во …

(ФОТО) Погледнете го вистинското лице на Нина Бадриќ – Без грам шминка Прочитај повеќе »

Scroll to Top