ливерпул

Ливерпул сака да го купи Елмас, пренесоа турските медиуми

Поранешниот европски и англиски шампион Ливерпул во јануари сака да го купи македонскиот фудбалер Елиф Елмас, објави турскиот весник „Аксам“. Според турскиот медиум, тренерот на …

Ливерпул сака да го купи Елмас, пренесоа турските медиуми Прочитај повеќе »

Ливерпул одбран за домаќин на Евровизија 2023 година

Ливерпул ќе биде град домаќин на Евровизија 2023. Овој град ја доби трката со Глазгов, а претходно неколку британски градови беа одбиени за организација на …

Ливерпул одбран за домаќин на Евровизија 2023 година Прочитај повеќе »

Супер компјутер пресмета кој ќе ја освои Лига шампиони

Супер компјутер пресметал дека Манчестер сити ќе ја освои титулата во Лига на шампиони. Најпрестижното клупско натпреварување стартува вечерва, а титулата ќе ја брани Челси. …

Супер компјутер пресмета кој ќе ја освои Лига шампиони Прочитај повеќе »

Фудбалер на Манчестер сити е во затвор поради силувања

Фудбалерот на англискиот шампион, Манчестер сити, и репрезентативецот на светскиот шампион од 2018, Франција, Бенжамин Менди, се наоѓа во притвор во Ливерпул поради четири обвиненија …

Фудбалер на Манчестер сити е во затвор поради силувања Прочитај повеќе »

Баерн против ПСЖ и Реал со Ливерпул, познати двојките за четврт и полу-финалето во ЛШ

Познати се двојките за четврт и полу-финалето во најпрестижното клупско натпреварување во светот, Лигата на шампиони. На ждрепката во Нион, се најдоа три тима од …

Баерн против ПСЖ и Реал со Ливерпул, познати двојките за четврт и полу-финалето во ЛШ Прочитај повеќе »

(Видео) ПСЖ и Ливерпул на чекор до четврт-финалето во Лигата на шампионите

Синоќа беа одиграни првите натпревари во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Фудбалерите на ПСЖ ја победија на гости Барселона со убедливи 4:1. Каталонците први поведоа …

(Видео) ПСЖ и Ливерпул на чекор до четврт-финалето во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

(Фото) Навивач на Манчестер со целото наследство од мајка му се обложил на Ливерпул

Тони Ворд (55), навивач на Манчестер јунајтед од Брадфорд, целото наследство што го добил по смртта на неговата мајка, го уплатил на тикет дека Ливерпул …

(Фото) Навивач на Манчестер со целото наследство од мајка му се обложил на Ливерпул Прочитај повеќе »

Фудбалерот Салах им го плати горивото на сите на бензиска станица

Фудбалерот на Ливерпул Мохамед Салах, им го платил горивото на сите потрошувачи на една бензиска станица во Англија, пренесуваат британските медиуми. Фудбалерот откако се вратил …

Фудбалерот Салах им го плати горивото на сите на бензиска станица Прочитај повеќе »

Ја продал медалјата од Светското клупско првенство против Ливерпул за да купи дрога

Поранешниот голман на бразилскиот фудбалски клуб Сао Паоло, Флавио Донизете, открил дека ја продал медалјата која ја освоил од Светското клупско првенство против Ливерпул во …

Ја продал медалјата од Светското клупско првенство против Ливерпул за да купи дрога Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалерот Салах трчаше гол на улица по поразот од Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Ливерпул, Салах, по поразот од Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони, во средата трчаше гол низ улиците на Ливерпул. На „Твитер“ се споделува …

(Видео) Фудбалерот Салах трчаше гол на улица по поразот од Атлетико Мадрид Прочитај повеќе »

(Фото) Ѕвездата на Ливерпул се шета со скршен мобилен

Фудбалерот на англискиот фубдалски клуб Ливерпул, Садио Мане, е една од најплатените ѕвезди во клубот, но според многумина и најскромен. И покрај високата плата која …

(Фото) Ѕвездата на Ливерпул се шета со скршен мобилен Прочитај повеќе »

(Видео) По грешките со Ливерпул, голманот Кариус беше кобен и за Бешикташ

Германскиот голман Лорис Кариус кој неславно се прослави во големото финале во Лига на шампиони во 2018 година, меѓу Ливерпул и Реал Мадрид, повторно направи …

(Видео) По грешките со Ливерпул, голманот Кариус беше кобен и за Бешикташ Прочитај повеќе »

(Видео) Ливерпул го освои пехарот во Лига на шампиони

Фудбалерите на Ливерпул ја освоија Лига на шампиони, по победата над Тотенхем од 2:0 во финалниот натпревар во Мадрид. Играчите на тренерот Јирген Клоп стигнаа …

(Видео) Ливерпул го освои пехарот во Лига на шампиони Прочитај повеќе »

(Видео) Полугола девојка истрча на теренот на мечот Ливерпул и Тотенхем

Финалниот натпревар во Лига на шампиони меѓу Ливерпул и Тотенхем за момент беше прекинат откако на теренот се појави оскудно облечена девојка. Обезбедувањето веднаш реагираше …

(Видео) Полугола девојка истрча на теренот на мечот Ливерпул и Тотенхем Прочитај повеќе »

Од УЕФА знаеле дека стадионот Хејсел се распаѓа пред финалето 1985

На денешен ден пред 34 години се случи големата фудбалска трагедија на стадионот Хејсел во Белгија, каде се играше финалниот меч во Куп на шампиони меѓу …

Од УЕФА знаеле дека стадионот Хејсел се распаѓа пред финалето 1985 Прочитај повеќе »

Ливерпул против Барса погоди во исто време како со Милан во 2005 година

Играчите на Ливерпул се пласираа во финалето на Лигата на шампиони по синоќешната победа против Барселона. Црвените постигнаа 4 погодоци против каталонскиот тим и ја …

Ливерпул против Барса погоди во исто време како со Милан во 2005 година Прочитај повеќе »

Џек Мевосек бил полски бербер, тврдат научници од Ливерпул

Најпознатиот сериски убиец во историјата Џек Мевосек бил Арон Космински, полски бербер. Ова го тврдат научници од Универзитетот „Џон Мурс“ во Ливерпул. Научниците дошле до …

Џек Мевосек бил полски бербер, тврдат научници од Ливерпул Прочитај повеќе »

„Морав да убивам“ – шокантна исповед на легендата на Ливерпул

Еден од најтрофејните фудбалери на Ливерпул и икона на „црвените“ кој со клубот ги мина најубавите, но и најтешките моменти во историјата, Брус Гробелар открива …

„Морав да убивам“ – шокантна исповед на легендата на Ливерпул Прочитај повеќе »

Повредата на Салах е божја казна, поради непридржувањето на рамазанските пости

Исламскиот проповедник од Кувајт Мубарак ал Батхали тврди дека повредата на рамото на ѕвездата на Ливерпул во финалето од Лига на шампиони, била казна од …

Повредата на Салах е божја казна, поради непридржувањето на рамазанските пости Прочитај повеќе »

Јанкулоска го покажа трудничкиот стомак

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во дресот на Ливерпул го покажа трудничккиот стомак. Таа фотографијата ја објави на својот Инстаграм профил, пред да …

Јанкулоска го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

Scroll to Top