нови

„Хладно пиво“ со концерт во Скопје го слави 35. роденден

Панк рок-бендот од Хрватската „Хладно пиво“ ќе одржи концерт во Скопје  на 9 октомври во рамките на турнејата со која одбележува 35 години постоење. Тие …

„Хладно пиво“ со концерт во Скопје го слави 35. роденден Прочитај повеќе »

Револуција во фудбалот: Нови голмански ракавици

Компанијата „Најки“ ги престави новите, револуционерни голмански ракавици „Меркјуриал Тач“, кои официјално ќе започнат да се користа ова лето, на Светското првенство во Русија. Nike …

Револуција во фудбалот: Нови голмански ракавици Прочитај повеќе »

Норвешка не успеа да најде нови купувачи за својата риба по губењето на рускиот пазар

Осло губи милијарди долари кога Русија ги затвори своите пазари за норвешката риба, потег што дојде како одговор на санкциите од Западот. Сега Норвешка мора …

Норвешка не успеа да најде нови купувачи за својата риба по губењето на рускиот пазар Прочитај повеќе »

„Мајкрософт“ подготвува нови опции за „Виндоус 10“

Корисниците со новите промени што ги носи „ Виндоус 10 “ сега ќе можат да ги исклучат сите потсетници во одреден временски период. Со опцијата …

„Мајкрософт“ подготвува нови опции за „Виндоус 10“ Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша предизвика воодушевување во дискотека во Нови Сад

Јелена Карлеуша синоќа го одржа првиот од двата концерти во една од дискотеките во Нови Сад. Пејачката приреди одлична забава на своите претходни настапи во …

(Фото) Карлеуша предизвика воодушевување во дискотека во Нови Сад Прочитај повеќе »

Девет нови промени во Фејсбук кои најавуваат целосен пресврт во светот

„Јас многу се грижам за демократските процеси. Мисијата на Фејсбук е на луѓето да им даде глас и да ги приближи еден до друг“, изјави …

Девет нови промени во Фејсбук кои најавуваат целосен пресврт во светот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Нови детали за состојбата на актерката во која беше пукано

Актерката Ивана Пнзаловиќ која беше оперирана веднаш откако нејзиниот вереник пукал во нејзината глава, се чувствува добро и е во свесна состојба. Според првичните информации …

(ВИДЕО) Нови детали за состојбата на актерката во која беше пукано Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Карлеуша со силна порака од синоќешниот настап во Нови Пазар

„Прекрасна публика сте, ги соборивме сите рекорди на посетеност“, порача Карлеуша. Пејачката на својата Фејсбук страница со снимка од синоќешниот концерт одржан во Нови Пазар …

(ВИДЕО) Карлеуша со силна порака од синоќешниот настап во Нови Пазар Прочитај повеќе »

(ФОТО) Меѓу сите бугарски секси ѕвезди и Елена Велевска – Вака пејачката го најави новиот спот!

Деновиве Елена Велевска е во Бугарија… на море! Не на одмор, туку работно. Го снимаше видеото за новата песна! Како нов ексклузивец на нивната „Паинер …

(ФОТО) Меѓу сите бугарски секси ѕвезди и Елена Велевска – Вака пејачката го најави новиот спот! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лидија никогаш не изгледала подобро – Актерката објави две нови секси фотки на Инстаграм

Лидија Вукичевиќ пука од сексапил. Педесет и четиригодишната актерка изгледа фантастично, а на Инстаграм објави уште две фотки кои ги воодушевија нејзините обожаватели. „Денеска“, напиша …

(ВИДЕО) Лидија никогаш не изгледала подобро – Актерката објави две нови секси фотки на Инстаграм Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се појавија нови теории поради кои тврдат дека Титаник никогаш не потонал

Само ретки историски настани добија толкаво внимание како потонувањето на Титаник. Дури и пред познатиот филм, вестите и приказните за оваа трагедија се пратени од …

(ФОТО) Се појавија нови теории поради кои тврдат дека Титаник никогаш не потонал Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“

Младата британска ѕвезда со потекло од Косово, Дуа Липа штотуку го претстави своето ново видео за песната „New Rules“, која воедно е седми сингл од нејзиниот неодамна објавен …

(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“ Прочитај повеќе »

ВИДЕО: „Династија“ се враќа на екраните со нови глумци

Пуштен е трејлерот од новата сезона на фимската хит серија „Династија“. Серијата, која беше исклучиво популарна, престана да се снима пред  30 години. Новите сплетки …

ВИДЕО: „Династија“ се враќа на екраните со нови глумци Прочитај повеќе »

Scroll to Top