овој

Никој не знае да објасни од каде се појавил овој автомобил

Бизарната сообраќајна несреќа се случила во Сингапур, а снимката која ја снимила камерата од еден автомобил се појавила на интернет. Имено, на снимката се гледа …

Никој не знае да објасни од каде се појавил овој автомобил Прочитај повеќе »

Синан почнал да плаче кога го видел овој човек во болница

Синан Сакиќ во тузланската болница каде лежи последните неколку дена го посетуваат само најблиските, сопругата Сабина и синот Ален, nо, со одобрување од сопругата на …

Синан почнал да плаче кога го видел овој човек во болница Прочитај повеќе »

Милијардер дава пет милиони долари за оној што ќе го реши овој проблем!

Шведскиот милијардер Ласло Зомбатфалви, основачот на „Глобал челенџ фаундејшн“, планира да му исплати пет милиони долари на оној што ќе успее веднаш да ја реши …

Милијардер дава пет милиони долари за оној што ќе го реши овој проблем! Прочитај повеќе »

Човекот кому Цеца му го посвети хитот „Пуштете ме да го видам“ не е Аркан

Иако сите мислеле дека еден од најголемите хитови на фолк-ѕвездата Цеца бил посветен на Аркан, сепак, вистината е малку поинаква.Цеца Ражнатовиќ има повеќе од успешна …

Човекот кому Цеца му го посвети хитот „Пуштете ме да го видам“ не е Аркан Прочитај повеќе »

Овој фитнес фанатик потроши многу пари за да изгледа постаро

Личниот фитнес-тренер Павел Ладзиак од Варшава потроши вистинско мало богатство за да изгледа постаро, а сè тоа за да биде поинтересен за фановите на социјалните …

Овој фитнес фанатик потроши многу пари за да изгледа постаро Прочитај повеќе »

Штена родена без предни нозе, благодарение на овој човек преживеа

Благодарение на љубовта и вниманието кое го доби, Нуби израсна во здрава и животна средина. Оваа штена е родена без предни нозе, но затоа го …

Штена родена без предни нозе, благодарение на овој човек преживеа Прочитај повеќе »

Овој викенд очекувајте го метеорскиот дожд Персеиди

Секоја година, август е месец кој за астрономите е обележан со исчекување на метеорскиот дожд Персеиди. Се работи за прекрасен ноќен настан, чиј интензитет варира …

Овој викенд очекувајте го метеорскиот дожд Персеиди Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Не ја сечете лубеницата со голем нож, инаку ќе завршите како овој несреќник

Секој има свој начин на сечење на лубеница, а некои не се баш успешни. Кога следен пат ќе посакате да се разладите со лубеница, немојте …

(ВИДЕО) Не ја сечете лубеницата со голем нож, инаку ќе завршите како овој несреќник Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Заборавете го Али Бег, стигна новиот пресладок турски актер – Поради овој заводник девојките не пропуштаат ниту една епизода

Топлотните удари се ништо во споредба со температурата која тој ја подигнува кога ќе се појави.На почетокот на летото почна да се емитува турската серија …

(ВИДЕО) Заборавете го Али Бег, стигна новиот пресладок турски актер – Поради овој заводник девојките не пропуштаат ниту една епизода Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете

Животот лесно може да го доведе човекоа на ивица на очајот, а потоа многумина мислат да си ги скаратат маките со одземање на својот живот. …

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) „МОНСТРУМ“ – Овој човек секоја ноќ УБИВА по 1000 комарци, а како мамка го користи своето куче

Инаку питбулот никогаш не бил каснат од комарците. Комарците во летните месеци се најлош ноќен кошмар за сите луѓе, но Дан Ројас го има решението …

(ВИДЕО) „МОНСТРУМ“ – Овој човек секоја ноќ УБИВА по 1000 комарци, а како мамка го користи своето куче Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Невидена тепачка за лежалка – Еве како Британците го решаваат овој проблем

Ако сте мислеле дека ситуацијата на Јадранот е лоша, погледнете што прават овие туристи. Војната за место на плажа на Јадранот е вообичаена, но снимката …

(ВИДЕО) Невидена тепачка за лежалка – Еве како Британците го решаваат овој проблем Прочитај повеќе »

(ФОТО) Гледачите забележаа чуден тренд – Зошто сите водителки го облекоа овој фустан од 17 евра?

Големите умови мислат исто. А судејќи според ова што следи, и се облекуваат исто. Благодарение на социјалните мрежи, ви откриваме дека во последно време дури …

(ФОТО) Гледачите забележаа чуден тренд – Зошто сите водителки го облекоа овој фустан од 17 евра? Прочитај повеќе »

Го нарекуваат убиец на салото – Eдна лажица од овој зачин и ќе ослабете 20 килограми

Сигурно ви е добро познат зачинот ким. Кимот е многу здрав и треба често да се конзумира, бидејќи лекува тегоби, анемија и се препорачува за …

Го нарекуваат убиец на салото – Eдна лажица од овој зачин и ќе ослабете 20 килограми Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ако го видите овој скопјанец веднаш јавете се во полиција

Во 22 часот и 40 минути во Полициска станица -Карпош, се јавила 35-годишната Ј.П. од Скопје и пријавила дека истиот ден околу 12 часот, од …

(ФОТО) Ако го видите овој скопјанец веднаш јавете се во полиција Прочитај повеќе »

Од овој момент лебот од продавница оди во минатотото

Нема ништо поубаво од вкусно домашно лепче, кое ниедно купено од продавница не може да го замени. Ви го препорачуваме овој рецепт за домашен леб. …

Од овој момент лебот од продавница оди во минатотото Прочитај повеќе »

(ФОТО) Жешко ви е? – Кога ќе видите што овој човек најде во своето возило, ќе се чувствувате и среќници

Македонија повторно е погодена од топлотен бран, а судејќи според фотките на социјалните мрежи, слична ситуација е насекаде во светот. Корисникот на Твитер, под името …

(ФОТО) Жешко ви е? – Кога ќе видите што овој човек најде во своето возило, ќе се чувствувате и среќници Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Овој град бил под вода 25 години, а еве како изгледа денеска

Вила Лагуна де Епециен е старо туристичко место во близина на Буенос Аирес. 25 години овој град бил под вода. Но, пред да го проголта …

(ВИДЕО) Овој град бил под вода 25 години, а еве како изгледа денеска Прочитај повеќе »

Scroll to Top