почина

Почина американската кантри-пејачка Лорета Лин

Легендарната американска кантри пејачка Лорета Лин почина на 90-годишна возраст. „Нашата сакана мајка, Лорета Лин почина мирно во сон во нејзиниот дом на нејзиниот сакан …

Почина американската кантри-пејачка Лорета Лин Прочитај повеќе »

Почина актерот Ратко Полиќ, еден од најпочитуваните во бивша Југославија

На 81 година почина словенечкиот театарски и филмски актер Радко Полиќ. Тој беше актер кој создаде повеќе од сто театарски, над педесет филмски и десетици радио …

Почина актерот Ратко Полиќ, еден од најпочитуваните во бивша Југославија Прочитај повеќе »

Почина Винсент Гил, актерот од филмот „Лудиот Макс“

Почина австралискиот актер Винсент Гил, најпознат по улогата на Ноќниот јавач во филмот „Луиот Макс“ од 1979 година. Неговиот пријател и колега Пол Џонстон, кој …

Почина Винсент Гил, актерот од филмот „Лудиот Макс“ Прочитај повеќе »

Тато, зар вака се заминува: Вера Љубојна се прости од починатиот татко

Почина таткото на пејачката Вера Милошевска-Јосифовска од групата „Љубојна“, таа веста ја објави вчера на социјалните мрежи. Пејачката се прости од него со фотографии и …

Тато, зар вака се заминува: Вера Љубојна се прости од починатиот татко Прочитај повеќе »

Почина актерката Ребека Болдинг која имаше улога во серијата Беверли Хилс

Актерката Ребека Болдинг, која беше најпозната по улогите во ТВ-сериите „Soup“ и „Charity“, почина на 74-годишна возраст. Ѕвездата почина по борбата со ракот на јајчниците, потврдил …

Почина актерката Ребека Болдинг која имаше улога во серијата Беверли Хилс Прочитај повеќе »

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години

Ивана Трамп, првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, почина на 73 години. Ивана беше мајка на три деца, Доналд Јуниот, Иванка и Ерик Трамп. …

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години Прочитај повеќе »

Почина легендарниот актер од серијата „Сопранови“

Актерот Тони Сирико, најпознат по улогата на мафијашот Пол Гуалтиери познат како „Поли Волнатс“ во серијата Сопранови, почина на 80-годишна возраст. Мајкл Империоли, кој го …

Почина легендарниот актер од серијата „Сопранови“ Прочитај повеќе »

Почина водителката на Би-би-си, Дебора Џејмс, по долгата борба со ракот

Дебора Џејмс, водителка на подкаст на Би-Би-Си, блогерка и поранешна учителка, почина на 40-годишна возраст по долгогодишна борба со тешка болест. Веста за смртта на …

Почина водителката на Би-би-си, Дебора Џејмс, по долгата борба со ракот Прочитај повеќе »

Почина таткото на Калиопи, пејачката со емоции се прости од него

Почина таткото на Калиопи, a таа веста ја објави на социјалните мрежи.  Пејачката се прости од него со фотографија и емотивна порака: „Замина и со …

Почина таткото на Калиопи, пејачката со емоции се прости од него Прочитај повеќе »

Почина Алек Џон Сач, основачот на рок-бендот „Бон Џови“

Еден од основачите на легендарниот американски рок бенд Бон Џови, поранешниот басист Алек Џон Сач, почина на 70-годишна возраст. Сач беше дел од бендот од 1983 …

Почина Алек Џон Сач, основачот на рок-бендот „Бон Џови“ Прочитај повеќе »

Во сон почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“

На 67 годишна возраст почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“ . Лиота починал во сон, додека престојувал на Карибите каде се снима  „Danger Waters“ …

Во сон почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“ Прочитај повеќе »

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот

По смртта на Видое Ристовиќ, сопругата и водителка Николина Пишек дојде во Белград и рече дека сè уште не ја знае причината за неговата смрт …

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот Прочитај повеќе »

Калуѓерка почина на судењето на Кети Пери

Калуѓерката која беше дел од судењето против поп ѕвездата Кети Пери поради продажбата на манастирот во Лос Анџелес, почина во судницата. 89-годишната калуѓерка неколку часа …

Калуѓерка почина на судењето на Кети Пери Прочитај повеќе »

Почина Дарко Арсов, пливачот кој освои злато на Специјалната олимпијада    

Почина Дарко Арсов, кој освои златен медал во пливање на Специјалната олимпијада во 2011 година во Атина. Дарко имаше Даунов синдром, а почина на 37-годишна возраст, …

Почина Дарко Арсов, пливачот кој освои злато на Специјалната олимпијада     Прочитај повеќе »

Почина Алисон Ширмор, продуцентот на „Војна на Ѕвездите“

На 54 години почина Алисон Ширмор, една од најпознатите продуценти на Холивуд. Алисон Ширмор ги продуцираше филмовите како што се “Војна на Ѕвездите”, “Игри на …

Почина Алисон Ширмор, продуцентот на „Војна на Ѕвездите“ Прочитај повеќе »

Почина ѕвездата од филмот „Мои песни, мои сништа“

Актерката која го играше ликот на Луис фон Треп во култното остварување „Моите песни, моите сништа“ почина на 69-годишна возраст. Актерката Хедер Мензиес Урих починала …

Почина ѕвездата од филмот „Мои песни, мои сништа“ Прочитај повеќе »

Почина Боб Гивенс, аниматорот на Душко Долгоушко

Американскиот уметник, аниматор и креатор на популарниот лик на цртаниот филм Душко Долгоушко, Боб Гивенс, почина на 99-годишна возраст. Гивенс починал од природна смрт на …

Почина Боб Гивенс, аниматорот на Душко Долгоушко Прочитај повеќе »