промена

Психијатар објаснува зошто треба да се менува работата на секои 10 години

Насир Гаеми, професор по психијатрија во медицинскиот центар Тафтс во Бостон, смета дека најголемата пречка за успехот е успехот. Верува дека луѓето кои се чувствуваат …

Психијатар објаснува зошто треба да се менува работата на секои 10 години Прочитај повеќе »

„Твитер“ воведува нов дизајн на икони на социјалната мрежа

Популарната социјална мрежа „Твитер“ почна да прави дизајнерски промени уште во август минатата година, а сега тој проект продолжува со целосно нови икони на Твитер. …

„Твитер“ воведува нов дизајн на икони на социјалната мрежа Прочитај повеќе »

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес

Барањето на 18-годишната ќерка на Илон Маск за законска промена на името и полот е одобрено, според судските записи, пренеусва „Пипл“. Во средата судијата на …

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Временска прогноза за наредните денови – од утре драстична промена

Времето денеска облачно и постудено, околу пладне и попладне со повремени врнежи од дожд, а на планините со снег, информираат од УХМР. Повеќе врнежи ќе …

Временска прогноза за наредните денови – од утре драстична промена Прочитај повеќе »

Вашингтон мора да прекине со трошење на пари за војни за промена на режими

Во острата критика на воените хушкаши кои со помош на војните ги менуваат режимите во светот, конгресменката од Хаваи, Тулси Хабард ги молела своите колеги …

Вашингтон мора да прекине со трошење на пари за војни за промена на режими Прочитај повеќе »

Новогодишно топло утро – уживајте уште денеска, од утре драстична промена на времето

На првиот ден од Новата Година времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. По одделни котлини, вклучувајќи …

Новогодишно топло утро – уживајте уште денеска, од утре драстична промена на времето Прочитај повеќе »

Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини ќе има појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи …

Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена Прочитај повеќе »

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе …

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи Прочитај повеќе »

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска заврши со објавувањето на новата алатка Explore Feed до сите свои корисници. Оваа алатка, која се крие зад иконата во форма …

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена Прочитај повеќе »

(ФОТО) Северина ги шокираше фановите со оваа промена

Мала промена, никогаш не е на одмет. Северина во текот на судскиот процес за старателство над својот син Александар не се појавуваше во јавноста, а …

(ФОТО) Северина ги шокираше фановите со оваа промена Прочитај повеќе »

(ФОТО) Нова боја на коса за промена на фаталната русокоса Шакира

Колумбиската пејачка Шакира со години беше верна на русите коси… Затоа многумина и заборавија каква боја на коса имаше на почетокот на кариерата. Според фотографиите на …

(ФОТО) Нова боја на коса за промена на фаталната русокоса Шакира Прочитај повеќе »

(ФОТО) Марина Туцаковиќ по неколку месеци се појави во јавноста и шокираше со драстичната промена на килажата

Славната авторка на најголемите домашни хитови привлече внимание на промоцијата на новите песни на Милица Павловиќ. Милица Павловиќ синоќа во еден белградски хотел го промовираше …

(ФОТО) Марина Туцаковиќ по неколку месеци се појави во јавноста и шокираше со драстичната промена на килажата Прочитај повеќе »

Пентагон во наредните 10 години ќе потроши 3,7 милијарди долари за промена на полот на војниците

Повеќе од дваесет американски конгресмени – републиканци, на крајот од минатата недела потклекнаа пред јуришот на LGBT лобито на Демократската партија. Таа група од конгресмени …

Пентагон во наредните 10 години ќе потроши 3,7 милијарди долари за промена на полот на војниците Прочитај повеќе »

Најскапа промена на естрадата – Стоја веќе не изгледа вака

Фолкерката Стоја изгледа повторно се одлучила за хируршки зафат. Стоја направила целосно затегнување, била на липосукција на нзете, рацете, целото тело. Операцијата траела час и …

Најскапа промена на естрадата – Стоја веќе не изгледа вака Прочитај повеќе »

КАКВА ПРОМЕНА – Погледнете како сега изгледа поранешниот на Тамара

Бизнисменот Дејан Палиќ и оваа година ужива во Будва, а разликата во килажата во однос на претходното лето, е и повеќе од очигледна. Додека Тамара …

КАКВА ПРОМЕНА – Погледнете како сега изгледа поранешниот на Тамара Прочитај повеќе »

Scroll to Top