шоу

Учесничка во реално шоу пронајдена мртва

Учесничката на реалното шоу програма на каналот Дискавери, Мелани Раушер, е пронајдена мртва. Ѕвездата од реалното шоу „Гола и исплашена“ Мелани Раушер починала под мистериозни …

Учесничка во реално шоу пронајдена мртва Прочитај повеќе »

Македонка победи во најпознатото кулинарско шоу во Австралија

Емелија Џексон, која има македонско потекло, победи во најпопуларното кулинарското шоу во Австралија, „Мастер шеф“. Таа се натпреваруваше со уште 23 други учесници и на …

Македонка победи во најпознатото кулинарско шоу во Австралија Прочитај повеќе »

(Видео) Магионичар со трик со карти победи во шоу за таленти

Победник на годинашното шоу „Јас имам талент“ во Америка е магионичарот Шин Лим. Иако секоја емисија го воодушевуваше жирито со своите трикови, трикот со карти …

(Видео) Магионичар со трик со карти победи во шоу за таленти Прочитај повеќе »

Водителката на „Брза кујна“ негира дека е бремена

Александра Илиевска, водителката на телевизиското шоу „Брза кујна“, негира дека е бремена. Во најновата емисија од шоуто што се емитува секој ден таа беше облечена …

Водителката на „Брза кујна“ негира дека е бремена Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу

Ким Кардашијан само што го пушти во продажба новиот парфем и апликација, не престанува со деловните идеи, па така подготвува и нов проект. Станува збор …

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу Прочитај повеќе »

(Видео) Рада Манојловиќ во шоуто на Амиџи во секси костим како моќен ренџер

Српската пејачка Рада Манојловиќ во емисијата „Амиџи шоу“ се појави во секси костим кој никого не го остави рамнодушен. Рада на почетокот на емисијата стана …

(Видео) Рада Манојловиќ во шоуто на Амиџи во секси костим како моќен ренџер Прочитај повеќе »

Цеца, Џани, Мухарем го следеа вториот концерт на Адил

Адил, како и на првиот концерт, покрај големиот број колеги, најголемата поддршка ја доби од сопругата Ана Рамадановски. Адил вчера одржа одличен концерт, втор по …

Цеца, Џани, Мухарем го следеа вториот концерт на Адил Прочитај повеќе »

Светски деликатеси на кулинарското шоу во Скопје

На 2 октомври во Скопје започнува кулинарското шоу „Ајс-фестивал 2017“.  Креативен настан кој ќе се одржува во хотелот „Мериот“ и на кој ќе учествуваат готвачи …

Светски деликатеси на кулинарското шоу во Скопје Прочитај повеќе »

15 годишниот Роко победник на српското талент шоу

15 годишниот Роко Блажевиќ од Сплит, победи во српското талент шоу „Пинкови ѕвездички“, освојувајќи најголем број на гласови од публиката. Роко уште во ноември го …

15 годишниот Роко победник на српското талент шоу Прочитај повеќе »

Scroll to Top