сите

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици

Доколку сакате да честитате Нова година на пријателите, странци, сега тоа можете да го направите на нивниот јазик! Доволно е да ја погледнете оваа мапа …

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици Прочитај повеќе »

Сите сме родени како креативни генијалци, но образованието целосно нè затупавува

„Ти имаш многу поголема моќ отколку што мислиш, и тие се плашат дека еден ден  ќе го откриеш тоа“. Сè повеќе и повеќе  слушаме дека …

Сите сме родени како креативни генијалци, но образованието целосно нè затупавува Прочитај повеќе »

Сите го гледаат ликот на Трамп во увото на ова куче!

Сопственикот на кучето под името Чиф се обидел да собере пари преку интернет со цел да плати преглед на ветеринар. Не ни насетил дека увото …

Сите го гледаат ликот на Трамп во увото на ова куче! Прочитај повеќе »

Златото блеска на сите страни – Карлеуша објави селфи од пред 15 години

Карлеуша на својот Твитер-профил објави секси фотографија од 2002 година. Пејачката на „Твитер“ предизвика лавина коментари.На фотографијата може да се забележи дека има златен фустан, …

Златото блеска на сите страни – Карлеуша објави селфи од пред 15 години Прочитај повеќе »

Стан, еднаквост успеси, сите ја посакуваат Југославија

Социјалистичка Федеративна Република Југославија беше југословенска држава која беше формирана веднаш по завршувањето на Втората светска војна, а траеше се до почетокот на деведесетите години …

Стан, еднаквост успеси, сите ја посакуваат Југославија Прочитај повеќе »

Италијанскиот милионер ги шокираше сите со тоа што го облече на себе

Необичниот стајлинг на Џанлука Вакија привлече внимание на социјалните мрежи.Тој речиси секојдневно е во центарот на вниманието, а овој пат италијанскиот милионер на Инстаграм објави …

Италијанскиот милионер ги шокираше сите со тоа што го облече на себе Прочитај повеќе »

Го исфрлија зборот Исус од сите училишта

Голем број училишта во Велика Британија го отфрлија Исус од својата наставна образовна програма за да не ги навредат нехристијаните. Традиционалниот израз BC или времето …

Го исфрлија зборот Исус од сите училишта Прочитај повеќе »

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“

Очевидец тврди дека жена на музичкиот фестивал предупредила за настанот пред да се случи најголемиот масакр во историјата на САД. „Вие ќе умрете вечерва“, се …

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“ Прочитај повеќе »

Капсула од канабис која може да ги замени сите лекови против болка

Луѓето ширум светот сè повеќе стануваат свесни за природните лекови и алтернативната медицина. Но, тоа не го менува ставот на големите фармацевтски компании да ги …

Капсула од канабис која може да ги замени сите лекови против болка Прочитај повеќе »

Во Данска се основа црква без никакви обележја

„Наместо фокусирање на различностите, сакаме да се фокусираме на она што ни е заедничко. Луѓето во своите култури имаат потреба да обележат значајни пресвртници во …

Во Данска се основа црква без никакви обележја Прочитај повеќе »

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“

Славко Калезиќ е еден од натпреварувачите во новата сезона на британскиот „X-фактор“. Четиричленото жири го сочинуваат пејачката Никол Шерцингер, Шерон Озборн, Луи Волш и музичкиот …

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Објавија фотографија од штотуку роденото бебе, но еден детаљ ги згрози сите

Живееме во време во кое апсолутно секој настан од приватниот живот се документира на социјалните мрежи, па така и оваа фотографија од породилиштето. Фотографијата на …

Објавија фотографија од штотуку роденото бебе, но еден детаљ ги згрози сите Прочитај повеќе »

Сека објави селфи во бикини, но одразот на очилата ги воодушеви сите

Пејачката Сека Алексиќ веќе со денови ужива во убавините на Грција, но тоа не ја спречува и своите верни фанови да ги почести со фотографија. …

Сека објави селфи во бикини, но одразот на очилата ги воодушеви сите Прочитај повеќе »

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата

Емина уште еднаш докажа дека е во сјајна форма, а вежбите кои таа ги работи се се, само не лесни. Пејачката Емина Јаховиќ е позната …

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата Прочитај повеќе »

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име

Новак Ѓоковиќ стана татко по втор пат, откако неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ роди ќерка. Заеднички одлучиле бебето да се вика Тара, а српските медиуми целосно …

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име Прочитај повеќе »

Имаше 100 килограми, а сега? – Ана Николиќ ги фрапира сите со фотографијата по пораѓањето

Ана Николиќ ги собра погледите и лајковите на обожавателите кога ја откри својата нова линија. По пораѓањето, Ана Николиќ драстично се здебели, се зборуваше дека …

Имаше 100 килограми, а сега? – Ана Николиќ ги фрапира сите со фотографијата по пораѓањето Прочитај повеќе »

Scroll to Top