смрт

Шинед О’Конор не се самоубила: полицијата соопшти детали за смртта на пејачката

Смртта на Шинед О’Конор не се третира како сомнителна, соопшти лондонската полиција, додавајќи дека пејачката починала во англиската престолнина. Ирската поп ѕвезда Шинед О’Конор почина …

Шинед О’Конор не се самоубила: полицијата соопшти детали за смртта на пејачката Прочитај повеќе »

Руска манекенка починала за време на оргија

Трисет и седум годишната руската манекенка Евгенија Смирнова паднала од тераса на осми спрат, висока 25 метри во одморалиштето Патонг на островот Пукет. Тајландската полиција …

Руска манекенка починала за време на оргија Прочитај повеќе »

„Ако умрам под мистериозни околности, ми беше мило што ве запознав“, Маск им одговори на Русите по заканите

Извршниот директор на Тесла и нов сопственик на Твитер, Илон Маск зборува за неговата смрт доколку се случи под мистериозни околности, а ваквата негова реакција …

„Ако умрам под мистериозни околности, ми беше мило што ве запознав“, Маск им одговори на Русите по заканите Прочитај повеќе »

Лекарот на Принс е крив за смртта, тврди семејството на музичарот

Семејството на американскиот музичар Принс, кој почина во 2016 година од предозираност со лекови против болки, поднесе тужба против неговиот личен лекар Мајкл Шуленберг за …

Лекарот на Принс е крив за смртта, тврди семејството на музичарот Прочитај повеќе »

Познати личности кои заработуваат и по нивната смрт

Американскиот магазин „Форбс“ направи листа на познатите личности кои заработуваат и по нивната смрт. 1. Пол Вокер Познатиот актер кој загина трагично во сообраќајна несреќа …

Познати личности кои заработуваат и по нивната смрт Прочитај повеќе »

(Четврт дел) Слаѓана предупредува дека вакцините можат да бидат смртоносни

Доктор Слаѓана Велков вели дека во периодот од 2006 година до 2013 година, биле регистрирани 30.674 пријави на случаи на болести и смртни случаи. Станува …

(Четврт дел) Слаѓана предупредува дека вакцините можат да бидат смртоносни Прочитај повеќе »

Со чекан претепале кученце до смрт, па го ставиле во микробранова печка

Полицијата покрена истрага и уапси две момчиња од 23 години и 16 години поради сомнение дека извршиле страшно насилство над животно. Тие се товарат дека …

Со чекан претепале кученце до смрт, па го ставиле во микробранова печка Прочитај повеќе »

Мистериозна смрт на 80 делфини во Бразил

Бразилските еколози се обидуваат да ја откријат причината за пцовисување 80 сиви делфини во заливот Сепатиб во последниот месец. Во соопштението од Институтот „Сиви делфини“ …

Мистериозна смрт на 80 делфини во Бразил Прочитај повеќе »

Семејството на Џорџ Мајкл со емотивна порака ја одбележа годишнината од неговата смрт

Семејството на покојниот Џорџ Мајкл на неговиот сајт објави трогателно писмо, со кое ја обележа првата годишнина од неговата смрт. Џорџ Мајкл почина на 25 …

Семејството на Џорџ Мајкл со емотивна порака ја одбележа годишнината од неговата смрт Прочитај повеќе »

Бавното чекорење брзо доведува до смрт

Луѓето со побавен чекор два пати почесто умираат од болести на срцето, се наведува во резултатите од опсежното истражување на британски лекари. Специјалистите во текот …

Бавното чекорење брзо доведува до смрт Прочитај повеќе »

(Вознемирувачко видео) Познат струмички доктор врзал куче за автомобил и го влечел до смрт

Жителите на Струмица беа згрозени од однесувањето на еден познат локален доктор кој врзал куче за својот автомобил и го влечел додека возилото било во …

(Вознемирувачко видео) Познат струмички доктор врзал куче за автомобил и го влечел до смрт Прочитај повеќе »

Се родила целосно црвена, мајка и ја оставила, а лекарите и прогнозирале смрт

Новите родители со години ја мазеле и пазеле, мислејќи дека деновите и се одбројани. Тоа го помислиле и докторите. Муји Томас од Хонг Конг е …

Се родила целосно црвена, мајка и ја оставила, а лекарите и прогнозирале смрт Прочитај повеќе »

По несреќата, ја оставил девојка си да изгори до смрт

Тело на дваесет и петгодишна девојка е пронајдено во автомобил кога претходно по сообраќајната несреќа, се запалил на автопат во Бруклин во петокот утрото, соопшти …

По несреќата, ја оставил девојка си да изгори до смрт Прочитај повеќе »

Банкар во Виетнам осуден на смрт поради корупција

Додека секаде во светот банкарите грабаат билиони долари од граѓаните и не се соочуваат со последици, Виетнам покажа дека има строга казна за корупција – …

Банкар во Виетнам осуден на смрт поради корупција Прочитај повеќе »

Србите на Флорида за влакно избегнаа смрт – Ирма корне дрвја и руши сè пред себе

Голем број луѓе се евакуирани, а сите други се сместени во засолништа додека не помине бурата. Поради ураганот Ирма, кој го погоди западниот брег на …

Србите на Флорида за влакно избегнаа смрт – Ирма корне дрвја и руши сè пред себе Прочитај повеќе »

Храната може да биде лек, но и убиец: Ако изедете олку банани – следи смрт!

Што е заедничко за 10,5 шолји шеќер, 129 лажички бибер, 24 туби паста за заби, 480 банани и 11.000 портокали? Според каналот „Асапсајнс“ тоа се …

Храната може да биде лек, но и убиец: Ако изедете олку банани – следи смрт! Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) СМРТ НА ЖИЧАРА – Тинејџерка и помагаше на девојче да се спушти од зградата па ИЗГУБИ РАМНОТЕЖА

Адита Санги (16) седеше на работ на шестокатницата и им помагаше на останатите ученици да ги прицврстат безбедностните појаси, пред да се спуштат, кога наеднаш …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) СМРТ НА ЖИЧАРА – Тинејџерка и помагаше на девојче да се спушти од зградата па ИЗГУБИ РАМНОТЕЖА Прочитај повеќе »

(ФОТО) Храбро момче одби да убие недолжен човек, па ја претпочиташе сопствената смрт

Запаметете го неговото име – Ариел Ескаланте Перез. Ариел, банда на разбојници од Гвателама се обидела да го присили да убие еден возач на автобус. …

(ФОТО) Храбро момче одби да убие недолжен човек, па ја претпочиташе сопствената смрт Прочитај повеќе »

Scroll to Top