сораја

По сообраќајката во Албанија Сораја се крие од бившиот, ја прогонувал па не сака да каже во која болница се оперира

Сара Вучелиќ, позната како Сораја, по сообраќајната несреќа што ја доживеа во Албанија не сака да открие каде се наоѓа и во која болница се …

По сообраќајката во Албанија Сораја се крие од бившиот, ја прогонувал па не сака да каже во која болница се оперира Прочитај повеќе »

Сораја му го растури бракот на фудбалер на Црвена Ѕвезда

Српската старлета Сораја Вучелиќ му го растурила бракот на фудбалерот на Црвена Ѕвезда, Зоран Рендулиќ, пишуваат српските медиуми. Неговата сопруга пред девет месеци го оставила, …

Сораја му го растури бракот на фудбалер на Црвена Ѕвезда Прочитај повеќе »

(Фото) Скромниот стан на Сораја пред да стане позната

Пред да се прослави во Србија како учесничка во реалното шоу „Големиот брат“ старлетата Сораја живеела навистина скромно. Признала дека сака да готви грашок со …

(Фото) Скромниот стан на Сораја пред да стане позната Прочитај повеќе »

Кога Сораја го мие џипот, половина Белград чека на ред во истата перална!

Српската старлета Сораја Вучелиќ,  беше фотографирана додека темелно го миеше својот луксузен автомобил. Облечена во свилен шорц и блуза со длабоко деколте, Сораја излезе од …

Кога Сораја го мие џипот, половина Белград чека на ред во истата перална! Прочитај повеќе »

Сораја и Инди се судрија со провокативните фотки

Трите бујни бринети уживаа на концертот на Цеца Ражнатовиќ, а тоа во што дојдоа, никого не остави рамнодушен. Сораја Вучелиќ и Индира Арадиновиќ Инди, уживаа …

Сораја и Инди се судрија со провокативните фотки Прочитај повеќе »

(ФОТО) Не издржа шлицот – Сораја покажа се на сред емисија

Иако многу пати се соблекувала во јавноста како и за медиумите, Сораја Вучелиќ секогаш одново знае да изненадени кога е во прашање покажувањето на голите …

(ФОТО) Не издржа шлицот – Сораја покажа се на сред емисија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Сораја победи со своите „крпички“ – Долниот дел поперверзен и не можеше да биде

Сораја Вучелиќ во својот досега невиден плетен „костим за капење“ направи хаос во Турција, но и на интернетот.Додека естрадните личности „се натпреваруваат“ во тоа која …

(ВИДЕО) Сораја победи со своите „крпички“ – Долниот дел поперверзен и не можеше да биде Прочитај повеќе »