свет

Ресторан сместен во стадион во Копенхаген избран за најдобар на светот

Ресторан во Копенхаген сместен во рамките на стадионот „Паркен“ е прогласен за најдобар ресторан на светот за 2022 година. Ресторанот „Гераниум“ го наследи статусот на …

Ресторан сместен во стадион во Копенхаген избран за најдобар на светот Прочитај повеќе »

(Галерија) Во австралискиот подводен свет живеат суштества што изгледаат како да се од друга планета

Суштествата што ги гледаме на копно не се ни приближно страшни како оние што се кријат во морските и океанските длабочини. Ова се само некои …

(Галерија) Во австралискиот подводен свет живеат суштества што изгледаат како да се од друга планета Прочитај повеќе »

Најбогатиот човек во светот ќе донира 2 милијарди долари за сиромашните

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот и директор на „Амазон“, ќе донира 2 милијарди долари за сиромашното население. Тој ќе ги донира парите во фондот Bezos …

Најбогатиот човек во светот ќе донира 2 милијарди долари за сиромашните Прочитај повеќе »

Двојничката на Меган Фокс има најсекси газе во светот

20 годишната Клаудија Аленде од Бразил стана хит на социјалните мрежи, поради својата неверојатна сличност со актерката Меган Фокс. Таа учевствуваше на натпреварот „Мис Бум …

Двојничката на Меган Фокс има најсекси газе во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Најопасните аеродроми на светот

Во Франција, Португалија и Шкотскасе наоѓаат три од десетте најопасни аеродроми на светот. Ако во некои од авионите треба да аплаудирате по успешното слетување, тогаш …

(Видео) Најопасните аеродроми на светот Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет

Интернетот беше преплавен со фотографијата на необичната мачки со човечки лик, а откако на социјалните мрежи беше објавено и видеото, веднаш реагираше и полицијата. Стаува …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет Прочитај повеќе »

Пијан патник низ времето се врати од 2048 година – Го потресе цел свет со тоа што следи

Сега повеќе од било кога постојат нагаѓања и предвидувања за тоа што ни носи иднината, и кој датум ќе биде крајот на светот. Кога сте …

Пијан патник низ времето се врати од 2048 година – Го потресе цел свет со тоа што следи Прочитај повеќе »

Децата на амишите имуни на сите видови болести што го напаѓаат современиот свет

Децата на амишите, кои израснале на фармите во северноамериканската држава Индијана, не можат да се разболат од астма, дијабетес, алергија, ниту кои било други модерни …

Децата на амишите имуни на сите видови болести што го напаѓаат современиот свет Прочитај повеќе »

Тажната животна приказна го расплака жирито, а кога запеа занеме цел свет

По неверојатниот настап на Шанаја Аткинсон Џонс во британското музичко талент шоу X Фактор скоро сите странски медиуми напишаа: „Имаме победник“, а уште поголемо внимание …

Тажната животна приказна го расплака жирито, а кога запеа занеме цел свет Прочитај повеќе »

Ни погреб ни кремирање! Која е иднината на испраќањето на починатиот на другиот свет

Единствен противник на овој метод се погребните претпријатија, кои стравуваат дека би можеле да останат без работа.Оние што го планираат својот или погребот на своите …

Ни погреб ни кремирање! Која е иднината на испраќањето на починатиот на другиот свет Прочитај повеќе »

На целиот свет нема ништо посилно од мајчинската љубов

Подгответе ги марамчињата… Една тажна индијска реклама предизвика вистинска бура на емоции кај луѓето, затоа што таа не рекламира ниту еден производ, туку покажува дека …

На целиот свет нема ништо посилно од мајчинската љубов Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лажен скок од вселената на Феликс Баумгартнер!

НАСА повторно не претрка со вселенските лаги, а скокот на работ од вселената на Феликс Баумгартнер, е и доказ за тоа… Феликс скокна од највисоката …

(ВИДЕО) Лажен скок од вселената на Феликс Баумгартнер! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ФБИ НЕМОЌЕН! – Вонземјани ги осакатуваат говедата низ целиот свет?

Објавен е документ кој покажува дека американското ФБИ истражувало илјадници случаи на исчезнати говеда во дел од Американскиот среден Запад, во периодот од седумдесетите години …

(ВИДЕО) ФБИ НЕМОЌЕН! – Вонземјани ги осакатуваат говедата низ целиот свет? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Овие фонтани доаѓаат од цел свет да ги видат – Да, свират и се наоѓаат во Русија

Уште од Велика Петре бројни генерации на руските владетели се натпреварувале кој ќе направи невообичаена фонтана во паркот околу Велика палата.Фонтаната во Петерхоф се најпознатите …

(ВИДЕО) Овие фонтани доаѓаат од цел свет да ги видат – Да, свират и се наоѓаат во Русија Прочитај повеќе »

Веднаш ќе сакате да си го купите: По овој градник полудеа сите жени со големи гради!

Жените на социјалните мрежи со одушевени од изумот на Ерин Робертсон, основачката на марката „Та Та Тауел“. Интересните „градници“ се повеќе ги освојуваат жените со …

Веднаш ќе сакате да си го купите: По овој градник полудеа сите жени со големи гради! Прочитај повеќе »

Одлучиле да го решат проблемот со гладта во целиот свет – Финците направија биореактор кој прави храна од зраците на Сонцето

Уверени се дека со помош на нивниот изум, може да се реши проблемот со гладта низ целата планета. Финските научници констатираа дека апарутарата, која работи …

Одлучиле да го решат проблемот со гладта во целиот свет – Финците направија биореактор кој прави храна од зраците на Сонцето Прочитај повеќе »

Сава има 32, а Адриана 17 години – Тој е професор, а таа студент, а сепак се најсреќни на цел свет

Овие две млади лица, никој и ништо не можеше да ги спречи на патот на нивната љубов.Приказната за „забранетата љубвов“, поради големата разлика во годините, …

Сава има 32, а Адриана 17 години – Тој е професор, а таа студент, а сепак се најсреќни на цел свет Прочитај повеќе »

Scroll to Top