жени

Мажите побргу пишуваат имејлови од жените, покажа инстражувањето на „Јаху лабс“

Истражувањето на „Јаху лабс“ и Универзитетот Корнел покажува дека двете главни карактеристики на повеќето испраќачи на мејлови се брзината и краткоста. Тоа е најсеопфатната студија …

Мажите побргу пишуваат имејлови од жените, покажа инстражувањето на „Јаху лабс“ Прочитај повеќе »

Меколи Калкин и Бренда Сонг ќе прават свадба, невестата ја промовира венчаницата

Актерката Бренда Сонг ја потврди свршувачката со Меколи Калкин. Двојката беше заедно некое време, откако првпат се запознаа на сетот на комедијата драма на Сет Грин, …

Меколи Калкин и Бренда Сонг ќе прават свадба, невестата ја промовира венчаницата Прочитај повеќе »

(Видео) Сенида ја отпеа химната за женското Европското првенство во ракомет

Словенечката пејачка Сенида ја објави официјалната химна на ЕХФ ЕВРО 2022 за жени „Играј со срце“. Сенида пее на различни јазици, додека видеото е измешано со …

(Видео) Сенида ја отпеа химната за женското Европското првенство во ракомет Прочитај повеќе »

(Видео) Протест на црвениот тепих во Кан против семејно насилство и убиство на жени

Дванаесет жени се појавија на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал држејќи транспарент со имињата на 129 жени кои беа убиени во Франција од минатогодишното …

(Видео) Протест на црвениот тепих во Кан против семејно насилство и убиство на жени Прочитај повеќе »

Десет жени во Саудиска Арабија добија возачки дозволи

Саудиска Арабија вчера ги издаде првите возачки дозволи за 10 жени, пренесува „АП“. Досега ова беше единствената земја која не им дозволува на жените да …

Десет жени во Саудиска Арабија добија возачки дозволи Прочитај повеќе »

По 60 години, жените во Саудиска Арабија добија дозвола да возат автомобил

За возачка дозвола во Саудиска Арабија од 24 јуни ќе можат да аплицираат сите жени постари од 18 години. Ова се случува откако лани во …

По 60 години, жените во Саудиска Арабија добија дозвола да возат автомобил Прочитај повеќе »

(Видео) Објавена листата на 100 најубави жени на светот

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард за убавина. Тимот што стои …

(Видео) Објавена листата на 100 најубави жени на светот Прочитај повеќе »

Македонките на листата на најпривлечни жени во светот

Интернет страницата „Targetmap.com“ кон крајот на минатата година спровела истражување за да открие од каде доаѓаат најпривлечните жени. Резултатите од истражувањето се поделени во пет …

Македонките на листата на најпривлечни жени во светот Прочитај повеќе »

Десет најбогати жени во светот според „Форбс“

На листата најбогати луѓе на магазинот „Форбс“ оваа година се најдоа 256 жени. Нивното богатство е проценето на околу 1.000 милијарда долари, што е за 20% …

Десет најбогати жени во светот според „Форбс“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Како изгледаат жените кога доживуваат оргазам

Бразилскиот фотограф Марко Алберти фотографирал жени пред, за време на оргазам и веднаш потоа. Тој од фотографиите направил изложба со порака дека треба да се …

(Галерија) Како изгледаат жените кога доживуваат оргазам Прочитај повеќе »

Во Кина се плаќаат 64.000 евра за невеста

Поради поголемиот број на мажи, од жени во Кина, невестите достигнуваат астрономска цена, а општеството и економијата мораат да се прилагодат на новонастанатата ситуација, пишува …

Во Кина се плаќаат 64.000 евра за невеста Прочитај повеќе »

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот

Германскиот лекар е осуден затоа што давал седативи и потоа силувал десетици жени во лажното истражување за ракот. Лекарот кој уверил 23 жени да учествуваат …

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот Прочитај повеќе »

Исламските жени не смеат да одбијат секс со сопругот

Книгите кои промовираат семејно насилство и став дека жените не смеат да одбијат секс со своите сопрузи биле откриени од страна на инспектори во низата …

Исламските жени не смеат да одбијат секс со сопругот Прочитај повеќе »

Руските милијардери чекаат девојката да наполни 18 години па ги земаат за жени

Успешните и богати Руси ги преплавија социјалните мрежи на кои објавуваат заеднички фотографии со своите помлади сопруги.Секоја жена која е постара од својот партнер, неретко …

Руските милијардери чекаат девојката да наполни 18 години па ги земаат за жени Прочитај повеќе »