анастасија

Јордан Мијалков стана татко, ексшефот на УБК доби внука

Синот на Сандра и Сашо Мијалкови стана татко. Вчера се породи Анастасија, сопругата на Јордан Мијалков. Тие добија ќерка. А на социјалните мрежи веста ја …

Јордан Мијалков стана татко, ексшефот на УБК доби внука Прочитај повеќе »

(Видео) Анастасија и Гудељ заедно на одмор на Ибица

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот дечко фудбалерот Немања Гудељ се на одмор во Шпанија. Ова патување на Ибица е подарок од Немања за пејачката за нејзиниот …

(Видео) Анастасија и Гудељ заедно на одмор на Ибица Прочитај повеќе »

(Фото) Мајка и ќерка го кренаа Пробиштип нозе, па дури и огномет имаше за концертот на српските пејачки Цеца и Анастасија

Српските пејачки, Цеца и Анастасија Ражнатовиќ вчера за прв пат пееја заедно пред македонската публика и го кренаа Пробиштип на нозе. Прва на сцената се …

(Фото) Мајка и ќерка го кренаа Пробиштип нозе, па дури и огномет имаше за концертот на српските пејачки Цеца и Анастасија Прочитај повеќе »

(Видео) Немања Гудељ сосе цела фамилија ѝ дојде на Анастасија на роденден дома

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ денеска го слави својот 24-ти роденден, па во Белград допатува фудбалерот од Севиља, Немања Гудељ. Тој дојде со неговото семејство и сите …

(Видео) Немања Гудељ сосе цела фамилија ѝ дојде на Анастасија на роденден дома Прочитај повеќе »

Наум Петрески ќе стане дедо

Фолк-пејачката Анастасија Петреска ќе стане мајка. Веста за бременоста на Анастасија, најстарата ќерка на Наум Петрески, ја откри нејзиниот свршеник, Владимир Поповски, пејачот на групата …

Наум Петрески ќе стане дедо Прочитај повеќе »

Цеца објави снимка на која Анастасија пее емотивна балада

Цеца Ражнатовиќ на Инстаграм објавила снимка од својата наследничка Анастасија која предизвикала лавина на позитивни коментари на сметка на нејзиниот талент, кој, одамна е познато …

Цеца објави снимка на која Анастасија пее емотивна балада Прочитај повеќе »

Костадин е момчето што застана меѓу Анастасија и Луна Џогани

Анастасија Ражнатовиќ и Луна Џогани се зближија како деца, а цели 13 години биле нераздвојни. Но, пријателството конечно заврши пред две години, а како причина …

Костадин е момчето што застана меѓу Анастасија и Луна Џогани Прочитај повеќе »

Анастасија Ражнатовиќ пред и по пластичните операции

Анастасија Ражнатовиќ, која важи за една од најубавите девојки на Балканот, пред да ги направи корекциите на своето лице, имала поинаков нос и усни, а …

Анастасија Ражнатовиќ пред и по пластичните операции Прочитај повеќе »

Анастасија Ражнатовиќ открива како ги избира момчињата и што би променила на себе

Ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, се најде во британското издание на престижното модно списание „Вог“ (Vogue) и последните години е сè повеќе присутна …

Анастасија Ражнатовиќ открива како ги избира момчињата и што би променила на себе Прочитај повеќе »

(ФОТО) Анастасија пред и по пластичните операции

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, е многу популарна на „Инстаграм“ и секојденвно објавува фотографии на кои изгледа совршено. Сепак, повеќе од очигледно е дека има …

(ФОТО) Анастасија пред и по пластичните операции Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца и Анастасија на свадба на син на српски бизнисмен

Ѓорѓе Мичуновиќ, синот на бизнисменот Бране Мичуновиќ, се ожени со својата избраничка Зорана. Свадбата беше направена во познатиот хотел „Сплендид“, а меѓу гостите беа многу …

(Видео) Цеца и Анастасија на свадба на син на српски бизнисмен Прочитај повеќе »

Анастасија откри што најчесто дели со Цеца

Анастасија Ражнатовиќ, наследничката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, повторно проговори за својата славна мајка. Познато е дека Анастасија и нејзината мајка Цеца се многу блиски. Бидејќи …

Анастасија откри што најчесто дели со Цеца Прочитај повеќе »

Анастасија Ражњатовиќ: Мајка ми е дама, не верува во клевети

Анастасија Ражнатовиќ има и повеќе од добар однос со својата мајка Цеца, која просто ја обожава. Сепак, наследничката на фолк-ѕвездата ѝ забележа нешто. Имено, на …

Анастасија Ражњатовиќ: Мајка ми е дама, не верува во клевети Прочитај повеќе »

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните

Пејачката Анастасија се врати на голема сцена со албумот „Еволушн“, кој ќе биде објавен на 15 септември.По тешката борба со ракот на дојката, американската пејачка …

Анастасија двапати го победи ракот, се соблече гола и ги покажа лузните Прочитај повеќе »

Анастасија покажа и повеќе од што требаше

Додека се подготвувала за убав вечерен помин, Анастасија Буџиќ сними неколку провокативни слики.Членката на групата „Моделс“, Анастасија Будиќ, постираше на својот Инстаграм профил, неколку слики …

Анастасија покажа и повеќе од што требаше Прочитај повеќе »

Анастасија си легнала во дневната – Мајка и сакала да ја разбуди, ја полазиле морници

Џенифер Абма од Америка доживеала хорор кога ја видела својата мала ќеркичка Анастасија која задремала во дневната соба. Таа отишла на попладневна дремка во дневната, …

Анастасија си легнала во дневната – Мајка и сакала да ја разбуди, ја полазиле морници Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ќерката на Цеца доживеа незгода на летувањето – Еве што и се случи на Анастасија

И после ми велат „ти не си нормална колку се плашиш од оса“, напиша таа.Анастасија Ражнатовиќ доживеа пех на своето летување во Црна Гора. Неа …

(ВИДЕО) Ќерката на Цеца доживеа незгода на летувањето – Еве што и се случи на Анастасија Прочитај повеќе »