англија

Англичанец ја накитил куќата со бомби, па за малку ќе го кренел целото село во воздух

Англичанец ја накитил куќата со бомби за кои мислел дека не работат, па за малку ќе го кренел целото село во воздух, пишува „Метро“. Инцидентот …

Англичанец ја накитил куќата со бомби, па за малку ќе го кренел целото село во воздух Прочитај повеќе »

Бивша стриптизета го нарече Хари кукавица затоа што не ја спомнал во мемоарите

Бившата стриптизета Кери Ројал, позната како Лејди Доминик, го нарече принцот Хари кукавица затоа што не ја споменал во мемоарите. Рече дека многу малку пишувал …

Бивша стриптизета го нарече Хари кукавица затоа што не ја спомнал во мемоарите Прочитај повеќе »

Поранешните светски шампиони Англија и Италија ќе дојдат во Македонија за Европското 2024

Фудбалската репрезентација на Македонија денес ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство 2024. Денеска се одржа ждребот, а Македонија се најде во групата Ц, …

Поранешните светски шампиони Англија и Италија ќе дојдат во Македонија за Европското 2024 Прочитај повеќе »

Англичанец успеал да си го уништи Ферарито по само три поминати километри

Англичанец од градот Дарби успеал да го уништи своето скапо Ферари по само три километри поминати во него. Полиција објави фотографијата од Ферарито и рече …

Англичанец успеал да си го уништи Ферарито по само три поминати километри Прочитај повеќе »

(Видео) Заменик-директорка во основно училиште е осудена за сексуално вознемирување девојче

Џули Морис која работела како заменик директор во едно основно школо во Виган во Англија, е осудена на казна затвор за сексуално злоставување на девојче. …

(Видео) Заменик-директорка во основно училиште е осудена за сексуално вознемирување девојче Прочитај повеќе »

(Видео) Андонова како Шакири против Англија, со гол од корнер ѝ донесе победа на Македонија

Фудбалерката Наташа Андонова постигна убав погодок за Македонија на гости кај Летонија, во квалификациите за Светското првенство. Таа даде гол од корнер за победа на …

(Видео) Андонова како Шакири против Англија, со гол од корнер ѝ донесе победа на Македонија Прочитај повеќе »

Пред 39 години пријавил дека жена му е исчезната, а денес полицијата го обвинува за нејзино убиство

Пензионер од Англија, Дејвид Венбл (88) пред 39 години пријавил дека неговата сопруга Бренда исчезнала, а денес полицијата го обвинува за нејзино убиство. Тој негира …

Пред 39 години пријавил дека жена му е исчезната, а денес полицијата го обвинува за нејзино убиство Прочитај повеќе »

(Галерија) Откако го освои пехарот, се ожени италијанскиот фудбалер Бернардески, цел град му дојде на свадба

Италијанскиот фудбалер Федерико Бернардерски се ожени 48 часа откако го освои европскиот пехар. Играчот на Јувентус се венчаше со својата девојка Вероника Чарди, која е …

(Галерија) Откако го освои пехарот, се ожени италијанскиот фудбалер Бернардески, цел град му дојде на свадба Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам ги осуди расистичките навреди против фудбалерите на Англија

По премиерот Борис Џонсон и принцот Вилијам ги осуди расистичките навреди на фановите кон фудалерите на Англија кои ги промашија пеналите против Италија. Саха, Рашфорд и …

Принцот Вилијам ги осуди расистичките навреди против фудбалерите на Англија Прочитај повеќе »

(Видео) Англиски навивачи тепаа момче за да влезат на Вембли

За време на финалниот натпревар меѓу Англија и Италија на Вембли се случија голем број инциденти. Дестици навивачи ја пробиле оградата пред лондонскиот стадион „Вембли“ во …

(Видео) Англиски навивачи тепаа момче за да влезат на Вембли Прочитај повеќе »

(Видео) Пред финалето си ја истетовирал ногата и напишал Англија шампион

Младиот Англичанец Луис Холден пред големото финале на Европското првенство меѓу Англија и Италија направил тетоважа на ногата на која пишува „Англија шампион“. Тој како …

(Видео) Пред финалето си ја истетовирал ногата и напишал Англија шампион Прочитај повеќе »

(Видео) Славење низ улиците на Рим, Италијанците го донесоа пехарот дома

Фудбалската репрезентација на Италија го донесе пехарот во Рим откако ја победија Англија и го освоија Европското првенство. Фудбалерите слетаа на аеродромот во Рим, каде …

(Видео) Славење низ улиците на Рим, Италијанците го донесоа пехарот дома Прочитај повеќе »

(Видео) Италија ја победи Англија и стана нов европски шампион

Фудбалерите на Италија се новите европски шампиони, по победата над Англија. Италијанците по 53 години повторно го кренаа пехарот. Тие беа подобри во изведувањето на …

(Видео) Италија ја победи Англија и стана нов европски шампион Прочитај повеќе »

Англичаните со петиција бараат понеделник да биде неработен ден ако в недела победат во финалето на ЕП

Над 300.000 Англичани ја потпишаа петицијата со која бараат понеделник да биде неработен ден ако нивната репрезентација ја победи Италија в недела во финалето на …

Англичаните со петиција бараат понеделник да биде неработен ден ако в недела победат во финалето на ЕП Прочитај повеќе »

УЕФА отвори постапка против Англија

Eвропската фудбалска федерација (УЕФА) отвори постапка против Англија поради случувањата на натпреварот против Данска. За време на натпреварот, навивачите на „Гордиот албион“, покажаа непочитување кон …

УЕФА отвори постапка против Англија Прочитај повеќе »

(Видео) И со ласер во очите Шмајхел му го одбрани пеналот на Кејн

Вчерашниот натпревар меѓу Данска и Англија мина со голем број контроверзи околу досудениот пенал во второто продолжение за „Гордиот албион“. Данска испадна од Европското првенство, …

(Видео) И со ласер во очите Шмајхел му го одбрани пеналот на Кејн Прочитај повеќе »

Англичаните им забранија на данските навивачи да дојдат на Вембли

Англичаните им забранија на данските навивачи да дојдат на Вембли, пишуваат светските медиуми. Англија ќе се соочи со Данска во полуфиналето на Европското првенство, а …

Англичаните им забранија на данските навивачи да дојдат на Вембли Прочитај повеќе »

(Видео) Најсмешните моменти на Европско: Од голи Шкоти во метро до исплашена новинарка среде натпревар

Европското првенство сè повеќе сe вжештува и има ситуации за кои се зборува и надвор од фудбалските терени. Тука се интересните моменти поврзани со шкотските …

(Видео) Најсмешните моменти на Европско: Од голи Шкоти во метро до исплашена новинарка среде натпревар Прочитај повеќе »

Шкотските навивачи си го исчистија ѓубрето кое го направија во Лондон

Голем број од шкотските навивачи се вклучија во акцијата на расчистување на ѓубрето на плоштадот Лестер во Лондон, кое го направија за време на натпреварот …

Шкотските навивачи си го исчистија ѓубрето кое го направија во Лондон Прочитај повеќе »

(Видео) Англичаните го градат најдлабокиот базен во светот, ќе ги чини 150 милиони фунти

Во Корнвол, Велика Британија, почна изградбата на најдлабокиот базен во светот, чија цена ќе изнесува 150 милиони фунти. Базенот „Син амбис“, кој ќе биде длабок …

(Видео) Англичаните го градат најдлабокиот базен во светот, ќе ги чини 150 милиони фунти Прочитај повеќе »