Белгија

Додека сите воведуваат ВАР-технологија за фудбалските натпревари, Русите ја укинуваат

Додека сите сакаат да ја воведат ВАР-технологијата во фудбалот, Русите сакаат да ја укинат, пренесоа руските медиуми. Една од најсилните фудбалски лиги која е 10 …

Додека сите воведуваат ВАР-технологија за фудбалските натпревари, Русите ја укинуваат Прочитај повеќе »

(Фото) Ѝ бил забранет влез во зоолошката затоа што се заљубила во едно од шимпанзата

На Ади Тимерманс од Белгија ѝ бил забранет влез во зоолошката градина затоа што се заљубила во едно од шимпанзата. Ади никако не можела да …

(Фото) Ѝ бил забранет влез во зоолошката затоа што се заљубила во едно од шимпанзата Прочитај повеќе »

Приведен маж што сакал да прими девет дози вакцина, се пријавувал со лични карти од луѓе што не сакале да се вакцинираат, а сакале да добијат потврда

Маж бил приведен во Белгија затоа што сакал да прими девет вакцини против коронавирус. Тој се појавувал на пунктот за вакцинација со лажна идентификација и …

Приведен маж што сакал да прими девет дози вакцина, се пријавувал со лични карти од луѓе што не сакале да се вакцинираат, а сакале да добијат потврда Прочитај повеќе »

(Видео) Нилски коњи заразени со корона во Зоолошката во Белгија

Во Зоолошката градина во Белгија се регистрирани првите два нилски коњи кои се заразени со коронавирус. Тие биле сместени во изолација откако нивните тестови се …

(Видео) Нилски коњи заразени со корона во Зоолошката во Белгија Прочитај повеќе »

(Видео) По поразот од Белгија, Роналдо ја шутираше капитенската лента

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, по поразот од Белгија на Европското првенство, ја фрли капитенската лента и почна да ја шутира. Репрезентацијата на Португалија …

(Видео) По поразот од Белгија, Роналдо ја шутираше капитенската лента Прочитај повеќе »

(Видео) Натпреварот меѓу Белгија и Данска запре за момент во знак на поддршка на Ериксен

Натпреварот меѓу Белгија и Данска беше прекинат за момент, во знак на поддршка на данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен, кој колабираше на првиот натпревар на Европското …

(Видео) Натпреварот меѓу Белгија и Данска запре за момент во знак на поддршка на Ериксен Прочитај повеќе »

(Видео) Во Белгија се отвора првиот пивски спа-центар

Во Белгија се отвора првиот пивски спа центар, пренесуваат светските медиуми. Отворањето е закажано за четврти јуни во Брисел, а посетителите ќе имаат можност да …

(Видео) Во Белгија се отвора првиот пивски спа-центар Прочитај повеќе »

Уапсени десетина лица кои се обвинети за кражба на 100 милиони долари во биткоини, од познати спортисти и музичари во САД

Европол соопшти дека помогнал во апсењето на десетина лица кои биле осомничени за кражба на криптовалути во вредност од 100 милиони долари, од познати музичари …

Уапсени десетина лица кои се обвинети за кражба на 100 милиони долари во биткоини, од познати спортисти и музичари во САД Прочитај повеќе »

Во Германија рекорден број заразени од коронавирус, во Белија колапс на здравството

Пандемијата на коронавирусот и понатаму пустоши низ светот и голем број од европските држави бележат голем број новозаразени, пишуваат светските медиуми. Бројките растат со вртоглава …

Во Германија рекорден број заразени од коронавирус, во Белија колапс на здравството Прочитај повеќе »

Најстарата трансродна политичарка во Европа стана заменик-премиер на Белгија

Гинекологот и членка на Зелените во Европскиот парламент, Петра де Сутер, стана дел од новата белгиска коалициска влада, со што стана најстарата трансродова политичарка во Европа. …

Најстарата трансродна политичарка во Европа стана заменик-премиер на Белгија Прочитај повеќе »

(Видео) Гори Светскиот трговски центар во Брисел

Денеска изгоре дел од зградата на Светскиот трговски центар во Брисел. Пожарот избувнал во техничката просторија на 27. кат на облакодерот во Белгија. На терен …

(Видео) Гори Светскиот трговски центар во Брисел Прочитај повеќе »

Ламата би можела да е клучот за лекот против коронавирусот

Според некои американски и белгиски научници, ламата би можела да биде клучот во пронаоѓањето лек против коронавирусот, пишува news.sky. Истражувачи од Универзитетот во Остин, во …

Ламата би можела да е клучот за лекот против коронавирусот Прочитај повеќе »

Деветгодишниот Лоренс Симонс кој требаше да стане најмладиот дипломец, ги прекина студиите

Деветгодишниот Лорен Симонс од Белгија, кој требаше да стане најмладиот универзитетски дипломец во светот, го прекинал студирањето на холандскиот универзитет во Ајндховен. Како причина за …

Деветгодишниот Лоренс Симонс кој требаше да стане најмладиот дипломец, ги прекина студиите Прочитај повеќе »

(Видео) Шекил О’Нил се журкаше на фестивал во Белгија

Поранешната НБА-ѕвезда Шекил О’Нил бил снимен како танцува во првите редови на популарниот „Тумороуленд“ фестивал во Белгија. Кошаркарот кој е во пензија го привлече вниманието на публиката, а …

(Видео) Шекил О’Нил се журкаше на фестивал во Белгија Прочитај повеќе »

(Видео) Огромен кит се насука на брегот на Белгија

Кит долг 18 метри преку ноќ осамна на плажата Ден Хан во Белгија. Сликата која утрината ја стекнаа случајните минувачи преку ноќ стана вирална на …

(Видео) Огромен кит се насука на брегот на Белгија Прочитај повеќе »

Белгиски механичар по грешка уништи воен авион од типот F-16

Во Белгија е избегната голема трагедија откако механичар, чие име засега останува анонимно, го активирал митралезот „гетлинг“, со калибар од 20 милиметри, за време на …

Белгиски механичар по грешка уништи воен авион од типот F-16 Прочитај повеќе »

Фејсбук блокирал политичар поради презимето

Локален политичар од Белгија неодамна стана вест број еден откако Фејсбук ја забрани неговата кампања поради безобразното презиме. Од Фејсбук сметале дека презимето на Лук …

Фејсбук блокирал политичар поради презимето Прочитај повеќе »

Памела го бодреше Рами од трибините на мечот со Белгија

Иако актерката Памела Андерсон (51) не зборувала премногу често за своето момче, францускиот фудбалер Адил Рами (32), таа синоќа навивала за него на стадионот во Санкт …

Памела го бодреше Рами од трибините на мечот со Белгија Прочитај повеќе »

(Фото) Јапонија најголем победник на Мундијалот

Навивачите на Јапонија, кои доживеаја разочарување по поразот на нивната репрезентација од Белгија со 3:2, не се одвикнаа од убавите навики што ги красеа на …

(Фото) Јапонија најголем победник на Мундијалот Прочитај повеќе »

Scroll to Top