Дарко

Најдобриот мотивациски говорник на Балканот во Македонија

Во понеделник, 12.02.2018, во 18.30 часот во хотел Арка во Скопје, ќе се одржи долгоочекуваниот настан со најдобриот мотивациски говорник на Балканот, Дарко Мирковиќ. Истиот …

Најдобриот мотивациски говорник на Балканот во Македонија Прочитај повеќе »

Секое утро некој му фрлал ѓубре или му го гребел автомобилот на Дарко Лазиќ

Пејачот Дарко Лазиќ последниве денови го следат низа скандалозни наслови од приватниот живот. За овој пејач зборуваше и Луна Џогани не насетувајќи што му се …

Секое утро некој му фрлал ѓубре или му го гребел автомобилот на Дарко Лазиќ Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ за првпат во јавност призна дека се дрогира

Дарко Лазиќ претходната ноќ имал настап во еден белградски клуб, што било неговото прво појавување пред медиумите по скандалот со снимката на која се гледа …

Дарко Лазиќ за првпат во јавност призна дека се дрогира Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ објави фотографија, од која Ана Севиќ збесна

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ издадоа соопштение во кое наведуваат дека се разделуваат со договор. Од тогаш, ниту еднаш не се огласија во јавноста. Имено, …

Дарко Лазиќ објави фотографија, од која Ана Севиќ збесна Прочитај повеќе »

По скандалите, Дарко Лазиќ продолжува да пее

Дарко Лазиќ по низата скандали што му се случија изминатиов период, продолжува со своите работни активности. Пејачот деновиве се огласи на социјалните мрежи првпат по …

По скандалите, Дарко Лазиќ продолжува да пее Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ уништи „шкода“ вредна 35.000 евра што ја купил од полициски генерал

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го уништи автомобилот марка „шкода суперб“, вреден 35.000 евра, додека од Виена се враќал во Белград. Лазиќ „шкодата“ ја купил од …

Дарко Лазиќ уништи „шкода“ вредна 35.000 евра што ја купил од полициски генерал Прочитај повеќе »

Бабата на Дарко Лазиќ, Милка, тврди дека Ана Севиќ го оставила без динар

Ана Севиќ го оставила Дарко без динар, така барем тврди баба му Милка. – Дарко ѝ беше добар додека можеше да ги троши неговите пари, а …

Бабата на Дарко Лазиќ, Милка, тврди дека Ана Севиќ го оставила без динар Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ ѝ се одмаздува на својата сопруга за Лукас

Екипа од српска таблоидна емисија успеала да го фотографира пејачот Дарко Лазиќ „во акција“ со една засега непозната девојка. Пејачот очигледно добро си поминува во …

Дарко Лазиќ ѝ се одмаздува на својата сопруга за Лукас Прочитај повеќе »

Дарко Панчев го прослави 52-от роденден – Најмилите пријатно го изненадија

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев го прослави 52-от роденден и доби интересен подарок од семејството. Секоја година Дарко на својот ден добива интересна торта од …

Дарко Панчев го прослави 52-от роденден – Најмилите пријатно го изненадија Прочитај повеќе »

Дарко Лешоски е нов претседател на Струшките вечери на поезијата

Поетот Дарко Лешоски е нов претседател на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата (СВП). Лешоски доаѓа на местото на поетот Славе Ѓорго Димоски, кој …

Дарко Лешоски е нов претседател на Струшките вечери на поезијата Прочитај повеќе »

Додека сите зборуваат за љубовните пораки кои му ги испратила на Аца Лукас – Ана и Дарко објавија секси фотки

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ на провокативен начин одговорија на приказните за СМС пораките кои пејачката наводно му ги испратила на Аца Лукас. Главна тема …

Додека сите зборуваат за љубовните пораки кои му ги испратила на Аца Лукас – Ана и Дарко објавија секси фотки Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Се соблече Дарко Лазиќ и се видоа сите тетоважи – Но, сите гледаа во неговиот шорц

Пејачот се разголе крај реката, каде уживаше. Дарко Лазиќ го искористи слободното време да ужива во Сремска Митровица. Тој се опушти крај реката, каде возеше …

(ВИДЕО) Се соблече Дарко Лазиќ и се видоа сите тетоважи – Но, сите гледаа во неговиот шорц Прочитај повеќе »

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ! – Што кажа Ана Севиќ за тоа дека го изневерила Дарко Лазиќ, со Аца Лукас

Пејачката имаше што да каже на овие приказни кои се појавија во поедини медиуми. Веќе неколку недели се пишува и зборува за наводната афера меѓу …

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ! – Што кажа Ана Севиќ за тоа дека го изневерила Дарко Лазиќ, со Аца Лукас Прочитај повеќе »

Ана и Дарко и купија нешто посебно за роденденот на ќеркичката

Познатиот естраден брачен пар, пејачката Ана Севиќ и пејачот Дарко Лазиќ, го прославиле третиот роденден на својата ќеркичка Лорена. Тие за своето дете организирале раскожна …

Ана и Дарко и купија нешто посебно за роденденот на ќеркичката Прочитај повеќе »

Scroll to Top