Истанбул

(Видео) Брега и Ердоган се држеа за раце на Денот на Ромите во Турција, во позадина пееше Есма Реџепова

Познатиот балкански музичар Горан Бреговиќ настапи во Истанбул во Конгресниот центар Халич, на „Средба на Ромите 2023 – Заедно ги пишуваме вековите на Ромите“. Таму …

(Видео) Брега и Ердоган се држеа за раце на Денот на Ромите во Турција, во позадина пееше Есма Реџепова Прочитај повеќе »

(Галерија) Жена се породи над Атлантикот додека летала од Истанбул за Чикаго, а папочната врвца ја прескол пилотот

Жена од Мароко се породила во авион, за време на нејзиниот лет со „Туркиш ерлајнс“ кој траел 11 часа. Таа со нејзиниот сопруг и три …

(Галерија) Жена се породи над Атлантикот додека летала од Истанбул за Чикаго, а папочната врвца ја прескол пилотот Прочитај повеќе »

(Фото) „Ме маѓепса погледот на море“, Емина Јаховиќ го покажа новиот дом во Истанбул

Пејачката Емина Јаховиќ вели дека долго време го уредувала домот во кој од неодамна се пресели со синовите Јаман и Јавуз. Станот се наоѓа на …

(Фото) „Ме маѓепса погледот на море“, Емина Јаховиќ го покажа новиот дом во Истанбул Прочитај повеќе »

(Фото) Дара Бубамара ужива во Истанбул со 21 години помладиот дечко

Пејачката Дара Бубамара веќе некое време ужива со 21 години помладиот дечко Тони. Двајцата често патуваат низ светот на луксузни дестинации, а по одморот во …

(Фото) Дара Бубамара ужива во Истанбул со 21 години помладиот дечко Прочитај повеќе »

Свршеницата на Кашоги го тужи саудискиот престолонаследник, тврди дека го наредил неговото убиство

Свршеницата на поранешниот саудиски новинар Џамал Кашоги и група за заштита на човековите права „Демократија за арапскиот свет сега“ го тужат саудискиот престолонаследник, тврдејќи дека …

Свршеницата на Кашоги го тужи саудискиот престолонаследник, тврди дека го наредил неговото убиство Прочитај повеќе »

(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се одржа на брод на Босфор, а биле поканети над 600 гости …

(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција Прочитај повеќе »

(Фото) Дадар на турски специјалитети во Истанбул

Еден од најдобрите македонски шминкери, Александар Билјановски – Дадар, е во Истанбул. Дека ужива во патувањето, ама и во турската храна, Дадар покажа преку сликите …

(Фото) Дадар на турски специјалитети во Истанбул Прочитај повеќе »

Аја Софија имала долга и сложена историја пред да стане симбол на мирен соживот на верите

Светски познатиот музеј, Аја Софија, во Истанбул, повторно станува џамија. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган нареди едно од обележјата на Истанбул, да биде претворено во …

Аја Софија имала долга и сложена историја пред да стане симбол на мирен соживот на верите Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша со променет имиџ стигна во Истанбул

Српската пејачка Јелена Карлеуша за прв пат по смртта на нејзината мајка Дивна, заминала од Белград во Истанбул каде била во посета на нејзин пријател …

(Фото) Карлеуша со променет имиџ стигна во Истанбул Прочитај повеќе »

(Видео) Ердоган изгради светско чудо од аеродром

Турција доби нов и најголем аеродром во светот. Импресивното издание што го отвори турскиот претседателот, Реџеп Таип Ердоган, има големина на помал град. Овој огромен комплекс …

(Видео) Ердоган изгради светско чудо од аеродром Прочитај повеќе »

Таксист тврди дека убијците на Кашоги славеле додека ги возел

Саудиските убијци кои брутално го убиле новинарот Џемал Кашоги славеле во таксито со кое се возеле до аеродромот веднаш по злосторството што го извршиле во …

Таксист тврди дека убијците на Кашоги славеле додека ги возел Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајдено телото на новинарот од Саудиска Арабија Џемал Кашоги

Телото на убиениот саудиски новинар Џемал Кашоги, е пронајдено во бунар на територијата на резиденцијата на генералниот конзулат на Саудиска Арабија во Истанбул. Ова денеска …

(Видео) Пронајдено телото на новинарот од Саудиска Арабија Џемал Кашоги Прочитај повеќе »

(Фото) Калиопи со родителите во Истанбул

Поп-ѕвездата Калиопи постојано споделува свои фотографии и видеа на социјалните мрежи, но скоро никогаш не објавува приватни семејни фотографии. Таа неодамна на својот инстаграм-профил објави …

(Фото) Калиопи со родителите во Истанбул Прочитај повеќе »

(Видео) Човек се заглави во ескалатор во метро во Турција

На подвижните скали на ескалаторот во едно метро во Истанбул оддеднаш се создала дупка. Во тој момент на ескалаторот се наоѓале голем број луѓе. Среде …

(Видео) Човек се заглави во ескалатор во метро во Турција Прочитај повеќе »

Емина низ солзи проговори колку е тешко да живее со децата по разводот

Емина Јаховиќ стави точка на приказната дека со децата ќе се исели од Турција и ги објасни причините за својата одлука. Пејачката им се обрати …

Емина низ солзи проговори колку е тешко да живее со децата по разводот Прочитај повеќе »

Карлеуша во посета на Истанбул за роденденот на Душко Тошиќ

Фудбалерот на Бешикташ Душко Тошиќ вчера (19 јануари) наполни 33 години, а на посета во Истанбул му стигна една многу драга личност, сопругата Јелена Карлеуша. …

Карлеуша во посета на Истанбул за роденденот на Душко Тошиќ Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша направи хаос во Истанбул

Јелена Карлеуша вчера отпатува во Истанбул каде што синоќа го одржа првиот голем солистички настап! Поп-ѕвездата настапи во прочуениот клуб Masquerade, пред кој останаа неколку стотини …

Јелена Карлеуша направи хаос во Истанбул Прочитај повеќе »

Scroll to Top