кејт

Нетфликс ги одбра актерите кои ќе ги глумат Кејт и Вилијам во шестата сезона на „Круна“

Нетфликс ги избра актерите кои ќе ги глумат војводата и војвотката од Кембриџ во шестата сезона на серијата „Круна“, пишува Би-Би-Си. Двајца актери, 16-годишниот Руфус …

Нетфликс ги одбра актерите кои ќе ги глумат Кејт и Вилијам во шестата сезона на „Круна“ Прочитај повеќе »

Еден детаљ од фустанот ја спаси Кејт Мидлтон од срам

Присуството на војвотката и војводата од Кембриџ на вчерашното доделување на наградата „БАФТА“ во Лондон беше проследено во британските медиуми со коментари за модниот избор …

Еден детаљ од фустанот ја спаси Кејт Мидлтон од срам Прочитај повеќе »

(Видео) Кејт Аптон заврши во океанот за време на снимањето

Еден од најпознатите светски модели, Кејт Аптон, додека снимала нов едиторијал за магазинот Sports Illustrated на Аруба, непланирано завршила во океанот кога ја поклопил огромен …

(Видео) Кејт Аптон заврши во океанот за време на снимањето Прочитај повеќе »

Кејт Кастиљо на состанокот со Ел Чапо стравувала да не биде силувана и убиена

Актерката Кејт Кастиљо во изјава за медиумите изјавила дека на состанокот со најголемиот нарко-бос на денешницата, Ел Чапо, најмногу се плашела да не биде силувана …

Кејт Кастиљо на состанокот со Ел Чапо стравувала да не биде силувана и убиена Прочитај повеќе »

Кејт Винслет откри кој требало да игра во „Титаник“ место Леонардо

Кога на запалените фанови на филмот „Титаник“ ќе им се спомене сцената во која се појавуваат Џек и Роуз, веднаш се леат потоци солзи и …

Кејт Винслет откри кој требало да игра во „Титаник“ место Леонардо Прочитај повеќе »

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми?

Кејт Мидлтон предизвикува внимание каде и да се појави. Луѓето кои ќе ѝ се доближат не смеат да се обидат да добијат ниту мал знак …

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми? Прочитај повеќе »

Иако се во брак со британските принцови, Мидлтон и Камила воопшто не се принцези

Кејт Мидлтон медиумите често ја нарекуваат принцезата Кејт или Катрин, но таа воопшто не е британска принцеза, иако во брак е со друга по ред …

Иако се во брак со британските принцови, Мидлтон и Камила воопшто не се принцези Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета Втора ја предава круната: Вилијам и Кејт стануваат кралеви

Кралицата Елизабета Втора наскоро ќе ја препушти кралската круна на својот внук Вилијам и неговата сопруга војвотката Кетрин. Елизабета долги 65 години владее со британската …

Кралицата Елизабета Втора ја предава круната: Вилијам и Кејт стануваат кралеви Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кејт Хадсон „фраерски“ го исмеа Доналд Трамп на Инстаграм

Доналд Трамп повторно е главна „зафрканција“ на интернет мрежите, откако неговиот директор за комуникации, Антони Скарамучи, си замина од тоа место, по двенеделна служба, а …

(ФОТО) Кејт Хадсон „фраерски“ го исмеа Доналд Трамп на Инстаграм Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан!

Војвотката од Кембриџ и Принцот Вилијам вчера присуствуваа на церемонијата во Белгија која се одржа во чест на загинатите борци во битката кај Пашендал во …

(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан! Прочитај повеќе »

Зошто Вилијам и Кејт никогаш не се држат за рака во јавност – Ова е вистинската причина

На лицата на принцот Вилијам и принцезата Кејт често може да видите како се среќни и насмеани, но не се преблиски и не се допираат. …

Зошто Вилијам и Кејт никогаш не се држат за рака во јавност – Ова е вистинската причина Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон приреди непријатно изненадување за семејството

Веќе со денови, членовите на кралското семејство и Мидлтонови големо внимание привлекуваат со својата појава на тенискиот турнир Вимблдон. Мечот меѓу Роџер Федерер го следеа …

(ФОТО) Кејт Мидлтон приреди непријатно изненадување за семејството Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон

Војводтката од Кембриџ блесна на финалето на најпознатиот тениски турнир. Финалето на овогодинешниот Вимблдон, во кое силите ги одмерија тенисерите Роџер Федерер и Марин Чилиќ, …

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ ги изненади сите со коментар за својата мајка Керол, оставајќи ги во шок дури и новинарите.Кејт Мидлтон, пред четири дена блесна на …

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон Прочитај повеќе »

Збогум на долгата коса – Кејт Мидлтон го воодушеви светот со НОВАТА фризура

Кејт Мидлтон пријатно ги изненади сите кога со новата фризура се појави на Вимблдон, поради што набрзо успеа да стигне на насловните на светските медиуми.Војвотката …

Збогум на долгата коса – Кејт Мидлтон го воодушеви светот со НОВАТА фризура Прочитај повеќе »

Scroll to Top