Новак Ѓоковиќ

(Видео) Ѓоковиќ ги изнасмеа новинарите

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој вчера го победи Рафаел Надал во финалето на Австралија опен, направи шоу на прес-конференцијата за новинарите. Откако италијански новинар му …

(Видео) Ѓоковиќ ги изнасмеа новинарите Прочитај повеќе »

(Фото) Децата на Ѓоковиќ залепени до телевизорот го бодрат тенисерот

Српскиот тенисер по седми пат стана шампион на „Австралија опен“, а поддршка покрај големиот број фанови кои го следеа, најмногу доби од неговото семејство. Меѓу …

(Фото) Децата на Ѓоковиќ залепени до телевизорот го бодрат тенисерот Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена ужива додека Ѓоковиќ се поти

Јелена Ѓоковиќ објави фотографија на социјалните мрежи  покажувајќи како ужива на плажа, додека нејзиниот сопруг Новак се натпреварува на тениските турнири во Абу Даби. „Кога …

(Фото) Јелена ужива додека Ѓоковиќ се поти Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ избран за најдобар спортист во Европа

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, е прогласен за најдобар спортист на Европа за 2018 година во традиционалниот избор на новинската агенција PAP. За Новак ова …

Ѓоковиќ избран за најдобар спортист во Европа Прочитај повеќе »

(Фото) Светлана Гроздановска направи портрет од Ѓоковиќ од остатоци од коса

Фризерката Светлана Гроздановска направи портрет од ликот на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, користејќи остатоци од коса. За нејзиното ремек дело Светлана доби пофалби од нејзините …

(Фото) Светлана Гроздановска направи портрет од Ѓоковиќ од остатоци од коса Прочитај повеќе »

(Видео) Синот на Бекам сака да биде новиот Новак Ѓоковиќ

Синот на поранешниот англиски фудбалски капитен Дејвид Бекам Ромео не сака да продолжи по стапките на неговито татко. Ромео повеќе преферира да стане тенисер како …

(Видео) Синот на Бекам сака да биде новиот Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Кристијано Роналдо го бодреше Ѓоковиќ

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо во придружба на неговата сопруга Џорџина и синот Кристијано Роналдо Јуниор присуствуваа во Лондон на мечот на српскиот тенисер Новак …

(Фото) Кристијано Роналдо го бодреше Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Најжешкиот фан на Новак Ѓоковиќ, не пропушта ниту еден ме на Србинот

Најжешкиот фан на Новак Ѓоковиќ е мачката Жан Ла Валет. Таа не ги пропушта мечевите кога игра најдобриот тенисер на светот. Како тоа изгледа погледнете …

(Видео) Најжешкиот фан на Новак Ѓоковиќ, не пропушта ниту еден ме на Србинот Прочитај повеќе »

(Видео) Новак ја пее „Југославија“ од „Бијело дугме“

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по победата над Босанецот Дамир Џумхур во четвртфиналето на Мастерсот во Париз одговараше на прашања од фановите, а едно од …

(Видео) Новак ја пее „Југославија“ од „Бијело дугме“ Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ прекина меч за да му помогне на гледач од публиката

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го прекина мечот со Португалецот Жоао Соуза на Мастерсот во Париз за да му помогне на гледач во публиката на кој …

(Видео) Новак Ѓоковиќ прекина меч за да му помогне на гледач од публиката Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Ѓоковиќ направи прамени и ја скрати косата

Јелена Ѓоковиќ се пофали со новата фризура на социјалните мрежи. Сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ направи прамени и ги скрати краевите на косата. Новиот …

(Фото) Јелена Ѓоковиќ направи прамени и ја скрати косата Прочитај повеќе »

(Фото) Ѓоковиќ и Јелена на театарска претстава во Белград

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја однесе својата сопруга Јелена на театарска претстава во Белград. Двојката вели дека одлично се забавувале додека ја гледале претставата …

(Фото) Ѓоковиќ и Јелена на театарска претстава во Белград Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ боледува од орторексија

Познатиот светски лекар Јург Хосли тврди дека Новак Ѓоковиќ е психички зависен од здрава исхрана и дека боледува од орторексија, болест која предизвикува  нарушување на …

Новак Ѓоковиќ боледува од орторексија Прочитај повеќе »

Scroll to Top