Принцот Филип

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна уште најмалку 90 години

Тестаментот на војводата од Единбург, принцот Филип, ќе остане тајна уште најмалку 90 години заради заштитата на достоинството и положбата на кралицата. Станува збор за …

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна уште најмалку 90 години Прочитај повеќе »

Принцот Хари му испрати писмо на Чарлс, татко му не сака да му прости

Принцот Чарлс не сака да се помири со неговиот син Хари и покрај неговите обиди да се смири со кралското семејство. Како што пренесуваат медиумите …

Принцот Хари му испрати писмо на Чарлс, татко му не сака да му прости Прочитај повеќе »

Британски експерти читаа од устите на Вилијам и Хари и откриваат за што разговарале на погребот на принцот Филип

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со сопругата …

Британски експерти читаа од устите на Вилијам и Хари и откриваат за што разговарале на погребот на принцот Филип Прочитај повеќе »

(Видео) Принцот Филип го донесоа со модифициран „Ленд Ровер“, цела нација една минута во молк

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела на 99-годишна возраст, ќе биде погребан денеска по комеморацијата во …

(Видео) Принцот Филип го донесоа со модифициран „Ленд Ровер“, цела нација една минута во молк Прочитај повеќе »

Принцот Филип ќе биде погребан денес

Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, кој минатата недела почина на 99. годишна возраст, ќе биде погребан денес, а церемонијата поради епидемиолошките мерки, …

Принцот Филип ќе биде погребан денес Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс го презеде тронот покрај кралицата Елизабета Втора

По смртта на принцот Филип, неговото место на тронот, покрај кралицата Елизабета Втора, го зазеде неговиот син, принцот Чарлс, пишуваат британските медиуми. Принцот Филип почина …

Принцот Чарлс го презеде тронот покрај кралицата Елизабета Втора Прочитај повеќе »

Хари без Меган ќе дојде на погребот на принцот Филип

Од кралската палата потврдија дека поранешниот принц Хари, ќе присуствува на погребот на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина минатата недела на 99 годишна возраст. …

Хари без Меган ќе дојде на погребот на принцот Филип Прочитај повеќе »

Принцот Филип имал успешна операција на срцето

Принцот Филип имал успешна операција на срцето, пишува британски „Мирор“. Од палатата изјавиле дека операцијата била успешна и дека прицот ќе остане во болница неколку …

Принцот Филип имал успешна операција на срцето Прочитај повеќе »

Принцот Филип, поради инфекција, префрлен во друга болница

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, поради инфекција, е префрлен во друга болница, пренесуваат британските медиуми. Принцот Филип претходно беше примен во болницата …

Принцот Филип, поради инфекција, префрлен во друга болница Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета и принцот Филип повеќе нема да живеат заедно

Кралицата Елизабета и принцот Филип нема повеќе да живеат заедно. Како што пренесува „Дејли Експрес“, принцот откако ќе го прослави својот 100. роденден на лето …

Кралицата Елизабета и принцот Филип повеќе нема да живеат заедно Прочитај повеќе »

Принцот Филип примен во болница затоа што не се чувствувал добро

Сопругот на британската кралица Елизабета, 99-годишниот принц Филип, бил примен во болница во Лондон затоа што не се чувствувал добро, соопштиле од Бакингемската палата. Војводата …

Принцот Филип примен во болница затоа што не се чувствувал добро Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета и принцот Филип се вакцинираа против ковид 19

Британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот сопруг принцот Филип денес ја примија вакцината против коронавирус. Веста ја објавија од Бакингамската палата, а извор од кралското …

Кралицата Елизабета и принцот Филип се вакцинираа против ковид 19 Прочитај повеќе »

Кралицата потрошила 16.000 евра за божикни подароци

Британската кралица Елизабета Втора потрошила 16.000 евра за божикни подароци, пренесуваат британските медиуми. Кралицата веќе со години како глава на семејството не се штеди на …

Кралицата потрошила 16.000 евра за божикни подароци Прочитај повеќе »

За Божик кралицата пие коктели, a принцот Филип пиво

Сите членови на кралското британско семејство се големи љубители на алкохолот и секој од нив преферира свој тип на алкохол кој ќе го пие за …

За Божик кралицата пие коктели, a принцот Филип пиво Прочитај повеќе »

Принцот Филип заврши во болница

Сопругот на британската кралица Елизабета II, принцот Филип завршил во болница, пишуваат британските медиуми. Од Бакингемската палата соопштиле дека принцот бил примен во болница во …

Принцот Филип заврши во болница Прочитај повеќе »

Принцот Филип нема да биде гонет за предизвикана сообраќајна несреќа

Британското обвинителство соопштило дека 97 годишниот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета II, нема да биде кривично гонет поради сообраќајната несреќа која ја предизвика, а …

Принцот Филип нема да биде гонет за предизвикана сообраќајна несреќа Прочитај повеќе »

(Видео) Принцот Филип не бил доблесен да ѝ се извини на девојката која ја удрил

Ема Феирведер, девојката која била повредена во сообраќајната несреќа што ја предизвикал принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II, за медиумите изјавила дека е …

(Видео) Принцот Филип не бил доблесен да ѝ се извини на девојката која ја удрил Прочитај повеќе »

(Фото) Принцот Филип казнет од полицијата, возел без појас

Сопругот на британската кралица Елизабета II, принцот Филип (97), доби полициско предупредување откако бил снимен како вози без безбедносен појас, само два дена откако предизвика …

(Фото) Принцот Филип казнет од полицијата, возел без појас Прочитај повеќе »

(Видео) Принцот Филип доживеал сообраќајка

Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица, Елизабета Втора, доживеал сообраќајна несреќа во источна Англија, соопшти Бакингемската палата, пренесе „Ројтерс“. Се наведува дека војводата од …

(Видео) Принцот Филип доживеал сообраќајка Прочитај повеќе »