рада

Анабела ја повреди Рада Манојловиќ со коментарот за нејзината покојна мајка

Деновиве во центарот на вниманието, покрај новиот спот на Рада Манојловиќ, актуелен е и нејзиниот однос што го има со нејзината колешка Анабела. За потсетување, …

Анабела ја повреди Рада Манојловиќ со коментарот за нејзината покојна мајка Прочитај повеќе »

Рада објави фотографија со својата покојна мајка

Рада Манојловиќ никогаш не криела колку е поврзана со своето семејство, поточно за татка си и за својата сестра Марија. Таа ја изгубила мајка си …

Рада објави фотографија со својата покојна мајка Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ откри дека пиела антидепресиви

Иако важи за една од најпопуларните и најбарани пејачки на српската естрадна сцена, Рада Манојловиќ успеала да остане присебна и нормална и кога е во …

Рада Манојловиќ откри дека пиела антидепресиви Прочитај повеќе »

(Видео) Рада Манојловиќ во шоуто на Амиџи во секси костим како моќен ренџер

Српската пејачка Рада Манојловиќ во емисијата „Амиџи шоу“ се појави во секси костим кој никого не го остави рамнодушен. Рада на почетокот на емисијата стана …

(Видео) Рада Манојловиќ во шоуто на Амиџи во секси костим како моќен ренџер Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ облече костим за капење среде декември

Рада Манојловиќ опасно тргна во борба за хит на годината. По песната „Пола два“, хит кој само што ја виде светлината на денот, пејачката веќе …

Рада Манојловиќ облече костим за капење среде декември Прочитај повеќе »

(Фото) Рада Манојловиќ ја сними новогодишната програма

Крајот на ноември и декември е време кога сите ги снимаат новогодишните емисии. Вчера тоа го направи и Леа Киш. Се разбира, нејзината новогодишна програма …

(Фото) Рада Манојловиќ ја сними новогодишната програма Прочитај повеќе »

Под возилото на Рада Манојловиќ поставиле бомба

Српската пејачка Рада Манојловиќ пред две години доживеала голема непријатност, и тоа во текот на двомесечниот престој во Америка за време на турнејата. Имено, додека …

Под возилото на Рада Манојловиќ поставиле бомба Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ повторно покажа дека е една од најсексапилните српски пејачки

Српската пејачка Рада Манојловиќ ја воодушеви публиката за време на настап во еден белградски клуб. Поради нејзиниот секси стајлинг, никој не можеше да го тргне …

Рада Манојловиќ повторно покажа дека е една од најсексапилните српски пејачки Прочитај повеќе »

Рада збесна поради сестрата на Момир и ја откри вистината за нивниот однос

Емотивната врска меѓу Рада Манојловиќ и Момир Гајиќ заврши во октомври 2015 година, но некои работи кои се кријат за вистинските причини за истата, се …

Рада збесна поради сестрата на Момир и ја откри вистината за нивниот однос Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ проговори за сексуалните малтретирања на естрадата

Во екот на приказните за злоставувањата и сексуалното вознемирување на познатите жени во Холивуд, медиумите во балканот ја покренаа иницијативата да истражат што се случува …

Рада Манојловиќ проговори за сексуалните малтретирања на естрадата Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ на својот роденден остана без мајка

Пејачката Рада Манојловиќ и нејзината сестра Маја имале тежок период во своето детство кога останале без мајка си, која, за жал, прерано починала како последица …

Рада Манојловиќ на својот роденден остана без мајка Прочитај повеќе »

Рада Манојловиќ во прекратко проѕирно црвено фустанче покажа сè

Рада Манојловиќ покажа дека е во сјајна форма, а нејзините секси фотографии никого не оставија рамнодушен.Кога Манојловиќ се појави на снимањето во „Гранд“ сите очи …

Рада Манојловиќ во прекратко проѕирно црвено фустанче покажа сè Прочитај повеќе »

Рада е расположена, ако сака и Раста – Се крчка нешто меѓу раперот и пејачката

„Ако е расположен, јас секогаш сум за“, изјави пејачката. Рада Манојловиќ, една од најзгодните српски пејачки и најави дека ќе се појави наскоро со нова …

Рада е расположена, ако сака и Раста – Се крчка нешто меѓу раперот и пејачката Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Рада жестоко удри по Небојша за нападот на Цеца – Го спомена дури и починатиот Бате Живојиновиќ

По интервјуто и силните зборови на српскиот актер на сметка на естрадата, Рада Манојловиќ, прилично на остар начин го даде своето мислење. Интервјуто на Небојша …

(ВИДЕО) Рада жестоко удри по Небојша за нападот на Цеца – Го спомена дури и починатиот Бате Живојиновиќ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Рада Манојловиќ се соблече во танга, па објасни зошто има најдобар задник во цел „Гранд“

И понатаму најзгодната меѓу жените во „Гранд“ на базен покажа зошто со години наназад ја носи оваа титула. И нема намера да се одрекне од …

(ФОТО) Рада Манојловиќ се соблече во танга, па објасни зошто има најдобар задник во цел „Гранд“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Доколку Рада го изјавеше ова во земја како што е на пример Америка, би ја распнале на крст

Пејачката на прашањето за плаќањето данок даде изјава која, нејзините колеги, или било кои граѓани во светот, многу ги чинеше. Естрадата пред неколку дена остана …

(ВИДЕО) Доколку Рада го изјавеше ова во земја како што е на пример Америка, би ја распнале на крст Прочитај повеќе »

(ВИДЕ) „ГЛЕДАЈ СЕГА“ – Рада збесна од љубомора во живо поради секси сцените на дечко и со манекенката во спотот

Позната е како искрена личност, а Рада и овој пат беше целосно природна, и без натегања одговараше на новиот спот на дечкото Харис Берковиќ. По …

(ВИДЕ) „ГЛЕДАЈ СЕГА“ – Рада збесна од љубомора во живо поради секси сцените на дечко и со манекенката во спотот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Гледачите го прашаа Амиџиќ, колкав му е носот – Џиновиќ се вмеша и ја испровоцира Рада

Иако ова беше еден од смешните моменти во емисијата „Амиџи шоу“, пејачката не очекуваше дека нејзиниот дечко ќе го „зезнат“. Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ …

(ВИДЕО) Гледачите го прашаа Амиџиќ, колкав му е носот – Џиновиќ се вмеша и ја испровоцира Рада Прочитај повеќе »

(ФОТО) Рада ги збуни фановите – Поради оваа слика сите мислат дека ставила силикони

После селфито кое го објави, се поведе жестока полемика околу тоа, дали Рада ќе подложи на естетска хирургија. Фотката која Рада ја објави на Инстаграм …

(ФОТО) Рада ги збуни фановите – Поради оваа слика сите мислат дека ставила силикони Прочитај повеќе »

Scroll to Top