сопруг

Ријана во црн мини фустан инспириан од модните трендови од почетокот на милениумот

Ријана и нејзиниот сопруг Асал Роки се забележани како влегуваат во престижен ресторан во Њујорк. Пејачката која важи за стилска икона, го престави трендот на …

Ријана во црн мини фустан инспириан од модните трендови од почетокот на милениумот Прочитај повеќе »

Од Миконос во Албанија – Аделина Тахири и сопругот уживаат во летото

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа ова лето уживаат на повеќе летни дестинации. Досега тие ги посетија Бодрум, Албанија, Миконос, Парос. Таа редовно објавува …

Од Миконос во Албанија – Аделина Тахири и сопругот уживаат во летото Прочитај повеќе »

Прости ми за секоја тага, Николина Пишек се збогува од сопругот Видое

Водителката Никола Пишек се прости од нејзиниот сопруг, историчарот по уметност Видоје Ристовиќ, кој почина викендот со емотивна посвета. „Сакаме вака да те паметиме. Насмена, …

Прости ми за секоја тага, Николина Пишек се збогува од сопругот Видое Прочитај повеќе »

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот

По смртта на Видое Ристовиќ, сопругата и водителка Николина Пишек дојде во Белград и рече дека сè уште не ја знае причината за неговата смрт …

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот Прочитај повеќе »

(Фото) Велевска вљубена, страст во рацете на Маријан

Фолк-пејачката Елена Велевска ретко споделува фотографии со својот сопруг Маријан. Овој пат таа реши да ги изненади своите обожаватели, па објави заедничка фотографија. Двојката доби …

(Фото) Велевска вљубена, страст во рацете на Маријан Прочитај повеќе »

Сопругот ме поддржува кога се разголувам

Поп-пејачката Наташа Малинкова неодамна го сврте вниманието на јавноста кога за време на ракометното првенство објави фотографија на која навива топлес за Македонија. „Малинкова му …

Сопругот ме поддржува кога се разголувам Прочитај повеќе »

Венеса Редгрејв ги фатила среде секс својот маж и татко

Актерката Венеса Редгрејв била неколку години во брак со режисерот Тони Ричардсон кога дознала дека е бисексуалец и дека ја изневерува со татко ѝ, актерот …

Венеса Редгрејв ги фатила среде секс својот маж и татко Прочитај повеќе »

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг

Најславната вдовица на светот до крајот на својот живот остана убедена дека нејзиниот сопруг е убиен во атентат што го подготвила група моќници во врвот …

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг Прочитај повеќе »

Поради играта Candy Crash Saga, останала без сопруг, работа и пари

Наташа Вулси (34) од Велика Британија си го уништила бракот, ја изгубила работата и го зголемила долгот на илјада евра поради својата опседнатост со популарната …

Поради играта Candy Crash Saga, останала без сопруг, работа и пари Прочитај повеќе »

Исповед на Бранислава: Аца Лукас е клошар, ме остави без динар, како и поранешниот сопруг!

Бранислава Пашајлија и Аца Лукас  во врска беа не цел месец, по што и двајцата изјавиоја дека романсата била голема грешка. Меѓутоа, иако сите мислеа …

Исповед на Бранислава: Аца Лукас е клошар, ме остави без динар, како и поранешниот сопруг! Прочитај повеќе »

Јован бил прекрасен сопруг. а кога умрел, дознала дека живеела со монструм

Кенди го запознала Јован на плажа во Флорида, и како што вели, таа веднаш паднала на неговиот шарм. Тој бил пријатен, нежен, духовит, комуникативен. Врската …

Јован бил прекрасен сопруг. а кога умрел, дознала дека живеела со монструм Прочитај повеќе »

Во мобилниот на својот сопруг нашла видео во кое ја силува додека спие

Триесет годишен Британец од Њукасел заработил девет години затвор , поради силување на својата сопруга додека спиела и сето тоа го снимил на мобилен телефон. …

Во мобилниот на својот сопруг нашла видео во кое ја силува додека спие Прочитај повеќе »

Аца Лукас и Бранислава ги избришаа заедничките фотки – Се огласи и нејзиниот поранешен маж

Бранислава Пашајлија и Аца Лукас наводно раскинаа, а нејзиниот сопруг се огласи на Инстаграм. Штотуку ја обелодени својата врска и јавно призна дека и двајцата …

Аца Лукас и Бранислава ги избришаа заедничките фотки – Се огласи и нејзиниот поранешен маж Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле

Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од …

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена ја сними смртта на својот сопруг!

За неговата смрт обвинети се управувачот на глисерот, и еден од вработените кои помагаше на парасејлингот. Истакнатиот австралиски бизнисмен, Роџер Џон Хаси, настрада за време …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена ја сними смртта на својот сопруг! Прочитај повеќе »