тетоважа

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка

Модна дизајнерка од Флорида Шамекија Морис за прв пат ставила привремена тетоважа на телото на нејзиниот син Трејлин кога тој имал шест месеци. Тоа толку …

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка Прочитај повеќе »

(Фото) Драгана Клопчевска се тетовираше по теркот на младите мајки

  Поранешната мис на Македонија Драгана Клопчевска на рацете ги истетовира имињата на децата, синот Давид и ќерката Деа. Некогашната манекенка објави слика од тетоважите …

(Фото) Драгана Клопчевска се тетовираше по теркот на младите мајки Прочитај повеќе »

(Фото) Татијана Стефановска со тетоважа над интимата

Фолк-пејачката Татијана Стефановска објави слика во црно бикини на плажа во Грција и ја покажа тетоважата над интимата, односно во долниот дел од стомакот. „Добри …

(Фото) Татијана Стефановска со тетоважа над интимата Прочитај повеќе »

(Фото) Фатиме Фетаи ја истетовира раката

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи ја покажа тетоважата. Сликата со тетоважа на раката на Фетаи на својот инстаграм-профил ја објави албанска шминкерка Фиторе Бериша, која …

(Фото) Фатиме Фетаи ја истетовира раката Прочитај повеќе »

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите

Поранешната пејачка Ноне Неделковска од своите пријатели и следбеници на Инстаграм побара совет дали да ги истетовира градите. Таа објави слика на која има нацртано …

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите Прочитај повеќе »

(Фото) Со крстот на газ Љупка се чалами на Инстаграм

Македонската модна блогерка Љупка Митрова на својот инстаграм-профил објави фотографии на кои позира покрај базен во едноделен костим за капење. На сликите се гледа нејзиниот …

(Фото) Со крстот на газ Љупка се чалами на Инстаграм Прочитај повеќе »

(ФОТО) Синот на Бекамови со тетоважа во чест на Викторија

Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, 18-годишниот Бруклин, објави фотографија на својот инстаграм-профил од нова тетоважа. Тетоважата е во чест на неговата мајка и …

(ФОТО) Синот на Бекамови со тетоважа во чест на Викторија Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ ја направи својата прва тетоважа

Милица Тодоровиќ првпат се тетовира. Таа досега немала ниту една тетоважа, па затоа и не чуди фактот што големо внимание привлече нејзиното прво тату. Тодоровиќ …

Милица Тодоровиќ ја направи својата прва тетоважа Прочитај повеќе »

КАЈ НЕА ТОА ПРЕДИЗВИКУВА ЗГРОЗУВАЊЕ! – Цеца јавно го искритикува Вељко

Фолк ѕвездата призна дека има нешто кај Вељко што во никој случај не и се допаѓа. Цеца Ражнатовиќ, не е многу задоволна што нејзиниот син …

КАЈ НЕА ТОА ПРЕДИЗВИКУВА ЗГРОЗУВАЊЕ! – Цеца јавно го искритикува Вељко Прочитај повеќе »

(ФОТО) Обожавателката на Цеца направи огромна тетоважа со нејзиниот лик

Фотографијата е објавена на Инстаграм, а тоа што обожавателката на пејачката го направи е вредно за секое внимание. Дека музичките ѕвезди се вистински идоли на …

(ФОТО) Обожавателката на Цеца направи огромна тетоважа со нејзиниот лик Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Овој камионџија има најлуда тетоважа: Поради неа сите „умираат“ од смеење

Кени Орленшо направи нешто поради што е главна „фаца“ на социјалните мрежи. Тој е возач на камион кој одлучил на свето тело да направи тетоважа …

(ВИДЕО) Овој камионџија има најлуда тетоважа: Поради неа сите „умираат“ од смеење Прочитај повеќе »

(ФОТО) Популарниот српски пејач направи тетоважа во има на љубовта

Многу луѓе не знаат како да ја искажат љубовта па се трудат на најразлични начини , да ја искажат љубовта  па често пати избираат и …

(ФОТО) Популарниот српски пејач направи тетоважа во има на љубовта Прочитај повеќе »

(ФОТО) Николија го спушти бикинито и ја покажа опасната тетоважа на интимното место

Николија Јовановиќ со оваа фотка некои ги изненади, некои ги воодушеви, некои ги шокираше… но никого не остави рамнодушен. Таа со ќерката и Релјо Поповиќ …

(ФОТО) Николија го спушти бикинито и ја покажа опасната тетоважа на интимното место Прочитај повеќе »

За тетоважата на рамото на оваа бабичка зборува цел регион – ја гледате ли грешката која сите ги насмеа

Во белградски градски автобус навистина може се и сешто да се види. На Фејсбук страницата „Во живо од белградските трамваи и автобуси“ испливала фотографија од …

За тетоважата на рамото на оваа бабичка зборува цел регион – ја гледате ли грешката која сите ги насмеа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ги изненади сите – Елена Ристеска си стави тетоважа

Елена Ристеска се одлучи за дискретна тетоважа на раката. Еве што истетовира пејачката. 🤗😂 #coffee #cupofcoffee #herroyalhigness A post shared by E L E N …

(ФОТО) Ги изненади сите – Елена Ристеска си стави тетоважа Прочитај повеќе »