жељко

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ наполни 50 години и прослави роденден во еден белградски ресторан. Како што пренесуваат српските медиуми, на забавата присутни биле Јована Николиќ, Марко Мишковиќ, Мелина …

(Видео) Српската естрада на 50. роденден кај Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) На брод Јована и Жељко Јоксимовиќ славеа роденден

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно ги славеа родендените на 27 април. Со оглед на тоа што  Јована е родена на 25 април и Жељко на …

(ГАЛЕРИЈА) На брод Јована и Жељко Јоксимовиќ славеа роденден Прочитај повеќе »

Жељко Самарџиќ откри зошто не сака да зборува за својот починат син

Пејачот Жељко Самарџиќ никогаш не прозборел за својот починат син, кој што го изгубил во 80-те години, само неколку месеци по раѓањето. -Секоја рана се …

Жељко Самарџиќ откри зошто не сака да зборува за својот починат син Прочитај повеќе »

(Фото) Жељко третпат го наполни „Сава центар“

Жељко Јоксимовиќ вчера во „Сава центар“ одржа уште еден во низата успешни концерти со име „Два света“. Во прашање е неговиот трет концерт, а поради …

(Фото) Жељко третпат го наполни „Сава центар“ Прочитај повеќе »

Преслаткиот Коста уживаше во хитовите на тато Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ синоќа во белградската арена Сава, го одржа вториот по ред концерт, под името „Два света“. Поп пејачот повторно до последното место ја наполни …

Преслаткиот Коста уживаше во хитовите на тато Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките

Откако ги доби близначките, а потоа одржа и два успешни концерта во „Сава центарот“, Жељко Јоксимовиќ ги израдува своите фанови со една семејна фотографија која …

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките Прочитај повеќе »

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера одржал концерт во Белград и го собрал целото свое семејство. Во првите редови седеле неговите родители, кои јавноста нема …

Претконцертно селфи на Жељко Јоксимовиќ со родителите Прочитај повеќе »

Жељко Јоксимовиќ: Не сум ни свесен дека дома стигнаа две девојчиња

Поп-пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ на 11 ноември ќе одржи концерт во Скопје во Арената „Борис Трајковски“ . Балканската музичка ѕвезда во интервју за „Репортер“ …

Жељко Јоксимовиќ: Не сум ни свесен дека дома стигнаа две девојчиња Прочитај повеќе »

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома

Јована Јоксимовиќ преку Инстаграм, му нареди на сопругот што побрзо да се врати дома. Јована објави слика од Жељко, кој ужива на одмор, па преку …

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома Прочитај повеќе »

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ ја покажа задницата во минијатурно бикини

Мина Јоксимовиќ во бикини на плажа ги покажа своите атрибути.Ќерката на Жељко Јоксимовиќ, атрактивната Мина Јоксимовиќ, е активна на социјалните мрежи и не така ретко …

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ ја покажа задницата во минијатурно бикини Прочитај повеќе »

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ги очекуваат нивните близнаци. Пејачот не објавува често фотографии од својата сопруга, но денес споделил една, која ги воодушеви …

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание Прочитај повеќе »

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ

Ќерката на популарниот пејач од првиот брак, Мина Јоксимовиќ со фановите сподели една тажна вест. Имено, Мина објави дека Јован Пуцаревиќ (47), кој починал при …

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Жељко Самарџиќ по 40 години брак ЈАВНО призна дека ја изневерил сопругата

Познатиот пејач откри дека сепак бил неверен во неговата емотивна врска со сопругата Маја.Жељко Самарџиќ и ден денешен важи за миленик меѓу жените. Популарниот пејач …

(ФОТО) Жељко Самарџиќ по 40 години брак ЈАВНО призна дека ја изневерил сопругата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Љубов на прво сослушување – Жељко Самарџиќ конечно ја претстави својата МИЛА!

Ова воедно е најава на новиот албум на пејачот, и низата на спотови кои ги подготви за својата публика. По долгото чекање, конечно осамна спотот …

(ВИДЕО) Љубов на прво сослушување – Жељко Самарџиќ конечно ја претстави својата МИЛА! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ

Јована Јоксимовиќ ќе се породи во октомври во Белград.Жељко и таа наскоро своето семејство ќе го прошират за уште два нови члена, бидејќи за околу …

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Молчел со години, но сега ја отвори душата – На Жељко му починал синот

Само неколку месеци откако неговата сопруга Маја се породила и на свет донела син, тој починал. Жељко Самарџиќ вели дека тоа е рана која никогаш …

Молчел со години, но сега ја отвори душата – На Жељко му починал синот Прочитај повеќе »

Аца Лукас до Жељко – „На твое место би барал дрво за да се обесам“

„Наместо да се занимаваш со својата музика, ти се занимаваш со мојата жена. Ало, ретарду, ти и јас немаме никакви сличности, и немој да не …

Аца Лукас до Жељко – „На твое место би барал дрво за да се обесам“ Прочитај повеќе »

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко!

Идната мама на близнаците, тотално го промени изгледот, и ги изненади сите. Јована Јоксимовиќ веќе речиси два месеци не може да ја видиме на малите …

Јована за прв пат ја гледате ваква – Дури го изненади и Жељко! Прочитај повеќе »

Scroll to Top