ѕвезда

Ѕвезда на „Булеварот на славните“ се купува за 40.000 долари

Францускиот композитор и пејач Шарл Азнавур плати 40.000 долари да добие ѕвезда на „Булеварот на славните“ во Холивуд. Тој не е единствениот што добил ѕвезда …

Ѕвезда на „Булеварот на славните“ се купува за 40.000 долари Прочитај повеќе »

Зои Салдана доби ѕвезда на Холивудската патека на славните

Актерката Зои Салдана,  доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните. Зои е најпозната по улогите на Гамора во филмот „Чувари на Галасијата” и Ухура во …

Зои Салдана доби ѕвезда на Холивудската патека на славните Прочитај повеќе »

Стив Ирвин доби ѕвезда на Булеварот на славните

Најпознатиот светски авантурист и љубител на животни Стив Ирвин постхумно доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. На откривањето на ѕвездата присуствуваа сопругата Тери, ќерката …

Стив Ирвин доби ѕвезда на Булеварот на славните Прочитај повеќе »

Ева Лонгорија доби ѕвезда на Булеварот на славните

Актерката Ева Лонгорија доби ѕвездата на холивудскиот Булевар на славните. Таа, на свеченоста што се одржа вчера, дојде во придружба на нејзините пријатели Викторија Бекам, Рики Мартин, …

Ева Лонгорија доби ѕвезда на Булеварот на славните Прочитај повеќе »

Ѕвездата петокрака ја подели Комисијата за соочување со минатото во Хрватска

На два дена пред истекот на рокот за Комисијата за соочување со минатото, во кои премиерот Андреја Пленковиќ има можност да достави препорака што во …

Ѕвездата петокрака ја подели Комисијата за соочување со минатото во Хрватска Прочитај повеќе »

Порноѕвездата Џена Џејмисон покажа како изгледа по породувањето

Познатата порноактерка Џена Џејмисон го роди своето трето дете, Бејтел Лу Битон, во април 2017 година, но оттогаш таа не се појавила во долна облека. …

Порноѕвездата Џена Џејмисон покажа како изгледа по породувањето Прочитај повеќе »

Тригодишната Мили Бела има своја луксузна куќа поради која станала инстаграм-ѕвезда

Тригодишното девојче Мили Бела Дајмонд е вистинска инстаграм-ѕвезда. Има н ад 154.000 обожаватели, а за нејзината луксузна гардероба може да сонуваат дури и многу возрасни …

Тригодишната Мили Бела има своја луксузна куќа поради која станала инстаграм-ѕвезда Прочитај повеќе »

Страствено навивање на фан на Црвена Ѕвезда, на мечот со Арсенал

Долго време по гостувањето на фудбалскиот клуб Црвена Ѕвезда кај големиот Арсенал во Лондон, во рамките на Купот на УЕФА, ќе ги грее срцата на …

Страствено навивање на фан на Црвена Ѕвезда, на мечот со Арсенал Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Задникот на девојката на новата ѕвезда на Ливерпул ќе ве остави без зборови

Алекс Окслејд Чемберлејн треба да направи трансфер од Арсенал во Ливепул. Како секој фудбалер и него го следат убавите девојки. Негова партнерка е пејачката на британскиот …

ВИДЕО: Задникот на девојката на новата ѕвезда на Ливерпул ќе ве остави без зборови Прочитај повеќе »

Српската пејачка одлично заработува, а никој не знае дека се уште живее со својата мајка!

Иако е една од најангажираните пејачки на балканската сцена, сепак по едно се разликува од своите колеги. Откако се појави на естрадата, Едита од Министерки …

Српската пејачка одлично заработува, а никој не знае дека се уште живее со својата мајка! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Италијанската ѕвезда Рамацоти во друштво на Новак Ѓоковиќ

Заедничката слика на италијанската ѕвезда и српскиот тенисер привлече огромно внимание на Инстаграм. Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти се пофали со заедничка слика со Новак Ѓоковиќ, …

(ФОТО) Италијанската ѕвезда Рамацоти во друштво на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Беше ѕвезда на „Првиот глас на Србија“, една од најубавите Србинки – Ова е Сара Џо без грам шминка

Сара Јовановиќ ги воодушеви своите обожаватели со фотографија во природно издание. Таа е една од најпопуларните пејачки на младата генерација. Да потсетиме, учествуваше пред пет …

(ВИДЕО) Беше ѕвезда на „Првиот глас на Србија“, една од најубавите Србинки – Ова е Сара Џо без грам шминка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа

Се славеше со народни песни на Маракана, по победата над Спарта од Прага. Фудбалерите на Ѕвезда славеа по победата над Спарта, со новите хитови на …

(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта

Пол Џорџ ужива во Сплит со друштвото и својата поубава половина од Србија. Тој ова лето го промени клубот и после доли години во Индијана …

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта Прочитај повеќе »

„СЕДУМ ГОДИНИ МЕ МАЛТРЕТИРА“ – Светската ѕвезда проговори за односот со мажот на Ким Кардашијан

Тоа беше ексремен начин на злоставување на мојата личност – раскажа Амбер Роуз.Таа и Кање Вест врската ја завршија во 2010 година, а љубовта која …

„СЕДУМ ГОДИНИ МЕ МАЛТРЕТИРА“ – Светската ѕвезда проговори за односот со мажот на Ким Кардашијан Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Зас оваа „Ѕвезда на Гранд“ можеби не сте слушнале, но кога ќе ја видите во бикини нема да станете од столица

Катарина Дидановиќ изгледа како да е врвен топ модел. Натпреварувачката на „Ѕвездата на Гранд“, ги надмина голем број на пејачи и пејачки. Во нив своевремено, …

(ВИДЕО) Зас оваа „Ѕвезда на Гранд“ можеби не сте слушнале, но кога ќе ја видите во бикини нема да станете од столица Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сите знаат за Ена Попов – Некогашната ѕвезда на „Велики Брат“ тотално непрепознатлива без шминка

Водителката и ѕвездата од првата сезона на српскиот „Велики Брат“, позираше во природно издание. Сите оние кои го следеа домашното издание „Велики Брат“ знаат која …

(ФОТО) Сите знаат за Ена Попов – Некогашната ѕвезда на „Велики Брат“ тотално непрепознатлива без шминка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВ ХИТ?! – Милица Павловиќ ја посети голема ѕвезда

Вриштеа лајкови, како и позитивни коментари.Најпознатиот грчки композитор, Фивос, е голема ѕвезда во својата земја, повторно дојде во Белград и ја посети Милица Павловиќ, со …

(ВИДЕО) ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВ ХИТ?! – Милица Павловиќ ја посети голема ѕвезда Прочитај повеќе »