брена

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан

Најголемата балканска дива Лепа Брена со години е во брак со поранешниот тенисер Бобан Живоиновиќ, а важат за еден од најскладните парови. Тие заедно приказната …

Една работа оставила длабока лузна на бракот на Лепа Брена и Бобан Прочитај повеќе »

Почнува големата светска турнеја на Лепа Брена

Турнејата на Лепа Брена ќе биде следена од ТВ-платформата „Нет ТВ-плус“, која е покровител на големата светска турнеја „Зар је важно дал се пева или пјева“?, …

Почнува големата светска турнеја на Лепа Брена Прочитај повеќе »

Лепа Брена објави селфи со синот – Сите и порачаа дека се исти

Лепа Брена уживаше во семејниот ручек со сопругот Бобан и синовите Виктор и Стефан. Лепа Брена со Виктор Живојиновиќ уживаше во новоотворениот ресторан на Филип …

Лепа Брена објави селфи со синот – Сите и порачаа дека се исти Прочитај повеќе »

Лепа Брена со емотивна фотографија и порака се прости од Љубиша Самарџиќ

„Засекогаш во нашите мисли“, напиша меѓу останатото Лепа Брена на социјалните мрежи.Тагата за губитокот на легендата на југословенската и српска кинематографија, актерот Љубиша Самарџиќ, ја …

Лепа Брена со емотивна фотографија и порака се прости од Љубиша Самарџиќ Прочитај повеќе »

Синот на Лепа Брена ја улови најзгодната од „Ѕвездите на Гранд“

Стефан Живојиновиќ, синот на пејачката Лепа Брена, според пишувањата на српските медиуми е во љубовна врска која ја крие од јавноста. Наводно, тој е во …

Синот на Лепа Брена ја улови најзгодната од „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) После паѓање на бина, Лепа Брена повторно ги насмеа сите

Српската пејачка Лепа Брена во последно време на своите настапи ја прати „лоша среќа“. Во два наврати веќе и се случи да падне на бина, …

(ВИДЕО) После паѓање на бина, Лепа Брена повторно ги насмеа сите Прочитај повеќе »

Лепа Брена научи како да се заштити од падовите на бина

На Лепа Брена и здосади постојано да паѓа на сцената, па фолкерката се одлучи малку да ја промени кореографијата. по што своите фанови ги насмеа …

Лепа Брена научи како да се заштити од падовите на бина Прочитај повеќе »

(ФОТО) Еве како Лепа Брена на ДЈ Славе Келешовски му ги разбуди спомените

Лепа Брена беше минатиот викенд во Охрид. Пееше на Градиште. Спектакл за сите, атракција за помладите, можност за евоцирање спомени кај постарите. Особено кај оние …

(ФОТО) Еве како Лепа Брена на ДЈ Славе Келешовски му ги разбуди спомените Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Невидена царица – На Лепа Брена среде настап во Охрид и „пукна“ фустанот!

Најголеата ѕвезда на поранешна Југославија имаше мал пех на настапот во Македонија. Фолк ѕвездата Лепа Брена, веќе неколку милиони пати докажа дека е вистинска дама, …

(ВИДЕО) Невидена царица – На Лепа Брена среде настап во Охрид и „пукна“ фустанот! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена прозборе за насилството во домот – Боба има тешка рака

Лепа Брена не е како другите и се изјаснува за насилството во домовите кое се повеќе е зачестено. За среќа, Брена потенцираше дека и се …

(ВИДЕО) Лепа Брена прозборе за насилството во домот – Боба има тешка рака Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Една и единствена: Лепа Брена во сабота со концерт на Градиште

На 29 јули на плажата Градиште 2 во Охрид гостува една од најголемите фолк ѕвезди на просторите на поранешна Југославија – Лепа Брена. Билетите за спектакуларната журка …

(ВИДЕО) Една и единствена: Лепа Брена во сабота со концерт на Градиште Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО!

Фолк ѕвездата со новата снимка ги воодушеви сите обожаватели.По одморот во Монако, Лепа Брена отпатува во Хрватска, поточно на осторовот Лошињ. Фолк ѕвездата ужива баш …

(ВИДЕО) Кога ќе видите како Лепа Брена вози скутер, ќе треснете на задникот – БУКВАЛНО! Прочитај повеќе »

„Остана празнина во душата“ – Брена и Шабан се простија од Цуне

Пејачот Предраг Гојковиќ Цуне, почина денеска на 85 годишна возраст, а тажната вест ги погоди сите оние со кои тој соработуваше низ годините, и беше …

„Остана празнина во душата“ – Брена и Шабан се простија од Цуне Прочитај повеќе »

(ФОТО) Синот на Лепа Брена, објави фотка од мајка си во бикини без тронка фотошоп

Фолк ѕвездата ужива во Монте Карло, каде настана и сликата, која Виктор ја сподели на Инстаграм. Лепа Брена во октомври ќе наполни 57 години, и …

(ФОТО) Синот на Лепа Брена, објави фотка од мајка си во бикини без тронка фотошоп Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена по 17 години проговори за киднапирањето

Младиот Стефан доживеа ужас, кој никогаш докрај не е разрешен, што е најболната рана на неговата мајка и целото семејство.Како што Лепа Брена повеќе пати …

(ВИДЕО) Синот на Лепа Брена по 17 години проговори за киднапирањето Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ќе се шокирате – Ова е Лепа Брена на 18 години

Лепа Брена е една од најголемите музички ѕвезди во поранешна Југославија. Како што секој знае, таа има повеќе од успешна кариера која трае со децении, …

(ФОТО) Ќе се шокирате – Ова е Лепа Брена на 18 години Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во бикини и го покажа местото на снаата

Откако снаата на Лепа Брена, Александра Пријовиќ, објави фотки од одмор и ги полуде мажите, дојде ред на Лепа Брена. Пејачката појде во Франција и покажа …

(ФОТО) Лепа Брена во бикини и го покажа местото на снаата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) И Лепа Брена падна на сцена, но ваков пад досега немате видено

Лепа Брена стана повторно хит со новиот пад на сцена, а пред многу години кружеше и нејзината снимка на која си ја удри главата со …

(ВИДЕО) И Лепа Брена падна на сцена, но ваков пад досега немате видено Прочитај повеќе »