брена

(Фото) Постарата сестра на Брена, Факета, сосема поинаква од славната пејачка

Лепа Брена често зборува за својот брат Фарук и сестрата Факета. Нејзиниот брат настапуваше во емисијата „Никогаш не е доцна“. Познатоата регионална ѕвезда за време …

(Фото) Постарата сестра на Брена, Факета, сосема поинаква од славната пејачка Прочитај повеќе »

(Фото) Боба Живоиновиќ заигра тенис на сцената на „Гранд“

Слободан Боба Живоиновиќ беше еден од најдобрите тенисери во светот. По повредата, тој престана да игра тенис и се посвети на бизнисот и на работата. …

(Фото) Боба Живоиновиќ заигра тенис на сцената на „Гранд“ Прочитај повеќе »

Брена и Шерифовиќ вечерва во Струмица

Фолк-ѕвездата Лепа Брена и поп-пејачката Марија Шерифовиќ вечерва ќе пеат на „Струмица опен фестивал 2018“. Тие ќе настапат на отворено, на плоштадот „Гоце Делчев“ во …

Брена и Шерифовиќ вечерва во Струмица Прочитај повеќе »

(Фото) Брена секси баба во проѕирен комбинезон

Фолк-пејачката Лепа Брена вчеравечер одржа голем концерт во Бања Лука. Таа на сцената се појави во проѕирен комбинезеон во месо боја со пердуви и ја …

(Фото) Брена секси баба во проѕирен комбинезон Прочитај повеќе »

Синовите на Брена работеле како келнери

Во едно скорешно интервју фолк-ѕвездата Лепа Брена откри дека нејзиниот син Стефан и посинокот Филип додека студирале во Америка работеле во ресторани како келнери. „Сакаа …

Синовите на Брена работеле како келнери Прочитај повеќе »

(Галерија) Српската елита на свадба кај Брена

Српските медиуми во живо ја пренесуваат „свадбата на годината“ како што ја нарекуваат свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. По приемот утрово во домот …

(Галерија) Српската елита на свадба кај Брена Прочитај повеќе »

Брена објави слика со првата жена на Боба

Фолк-ѕвездата Лепа Брена на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии од свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. На една од нив Брена е сликана со …

Брена објави слика со првата жена на Боба Прочитај повеќе »

Пријовиќ го изневерувала Филип, свадбата неизвесна   

Александра Пријовиќ три месеци, како што пишува српскиот медиум „Стар“, додека била во врска со Филип Живоиновиќ тајно се гледала со оженет тенисер. Во медиумите …

Пријовиќ го изневерувала Филип, свадбата неизвесна    Прочитај повеќе »

Брена го спасила Саша Поповиќ кога останал без скршен динар

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, вели дека искуството од деведесеттите години кога ги изгубил сите пари што ги заработил од музиката, го натерале да се …

Брена го спасила Саша Поповиќ кога останал без скршен динар Прочитај повеќе »

Синот на Лепа Брена ќе снима филм за своето киднапирање

Стефан Живоиновиќ (25) набргу ќе ги екранизира своите 25 години од животот во филмот сличен како на мајка му Лепа Брена, која неодамна го промовира …

Синот на Лепа Брена ќе снима филм за своето киднапирање Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот, а Саша Поповиќ ја водел програмата на свадбата на Брена и Боба

Од венчавката на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ минаа 27 години, но таа и понатаму ја интригира јавноста. Се минало беспрекорно, но за жал на …

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот, а Саша Поповиќ ја водел програмата на свадбата на Брена и Боба Прочитај повеќе »

Брена ја стави Цеца во документарец, а Карлеуша збесна

Пејачката Јелена Карлеуша прва го коментира третиот дел од документарниот филм за животот на Лепа Брена велејќи дека не може да поверува колку таа е …

Брена ја стави Цеца во документарец, а Карлеуша збесна Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ откри дали ќе ја прифати понудата на Лепа Брена за „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Драгана Мирковиќ вели дека нејзиниот ангажман во „Пинкови ѕвезди“, бил многу стресен, но како што вели таа за медиумите, ако Лепа Брена би се …

Драгана Мирковиќ откри дали ќе ја прифати понудата на Лепа Брена за „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Фото) Над 1.500 обожаватели пееја со Лепа Брена во Диселдорф

Во склоп на турнејата со име „Зар е важно дали се пева или пјева“, Лепа Брена во саботата вечерта настапи во Диселдорф и воодушеви повеќе …

(Фото) Над 1.500 обожаватели пееја со Лепа Брена во Диселдорф Прочитај повеќе »

(Фото) Семејна фотографија на Лепа Брена со поранешната сопруга на Боба

На социјалните мрежи кружи фотографија од поранешната сопруга на Боба Живоиновиќ, сегашниот сопруг на пејачката Лепа Брена.   Зорица и Брена многупати досега покажале дека …

(Фото) Семејна фотографија на Лепа Брена со поранешната сопруга на Боба Прочитај повеќе »

(Фото) Цела естрада на слава кај Лепа Брена

Лепа Брена вчера го прослави Свети архангел Михаил во кругот на семејството и најблиските пријатели, но празно остана столчето на нејзината снаа Александра Пријовиќ. Пејачката …

(Фото) Цела естрада на слава кај Лепа Брена Прочитај повеќе »

Лепа Брена уловена во Трговски центар – пејачката се подготвува за најлудата ноќ

Папраците ја сликале Лепа Брена на шопинг во познат трговски центар во Белград. Папарацото на Курир ја сликал газдарицата на Гранд како ги обиколува продавницте. …

Лепа Брена уловена во Трговски центар – пејачката се подготвува за најлудата ноќ Прочитај повеќе »

Лепа Брена: Уште го чувам костимот од „Ајде да се волимо“

Фолк-ѕвездата Лепа Брена, неодамна во едно интервју зборуваше за својот сопруг, неговиот начин на облекување, но и за тоа што прави со сите работи што …

Лепа Брена: Уште го чувам костимот од „Ајде да се волимо“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top