филип живоиновиќ

Лепа Брена се пофали со новата девојка на Виктор

Српската пејачка Лепа Брена се пофали во јавноста дека нејзиниот син Виктор Живојиновиќ фатил девојка. Брена вели дека добро се согласуваат со новата девојка на …

Лепа Брена се пофали со новата девојка на Виктор Прочитај повеќе »

Откако лекарите ѝ забранија да остане трудна, Александра Пријовиќ исплашена дека пак е бремена

Српската пејачка Александра Пријовиќ за време на одморот во Тајланд, каде што била со сопругот Филип, се жалела на болки во стомакот и помислила дека …

Откако лекарите ѝ забранија да остане трудна, Александра Пријовиќ исплашена дека пак е бремена Прочитај повеќе »

Филип и Александра ги бројат деновите до пристигнувањето на бебето

Пејачката Александра Пријовиќ се очекува следниот месец да се породи, а нејзин пријател вели дека пејачката деновиве е на слатки маки ѝ ги брои деновите …

Филип и Александра ги бројат деновите до пристигнувањето на бебето Прочитај повеќе »

(Видео) Пријовиќ на лекарски преглед, се очекува пејачката да се породи секој момент

Ѕвездата на „Гранд“ Александра Пријовиќ, која во моментов се наоѓа во деветтиот месец од бременоста, била снимена од екипата на „Папарацо лов“ во посета на …

(Видео) Пријовиќ на лекарски преглед, се очекува пејачката да се породи секој момент Прочитај повеќе »

Филип и Александра потрошиле 5000 евра за детска соба

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ потрошиле 5000 евра за детската соба, за бебето кое го очекуваат во април. Младата брачна двојка вели дека …

Филип и Александра потрошиле 5000 евра за детска соба Прочитај повеќе »

(Фото) Александра и Филип празнично со нивните мајки

Српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ новогодишните празници ги минуваат во друштво на нивните мајки и блиски пријатели. Пријовиќ се пофали на …

(Фото) Александра и Филип празнично со нивните мајки Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ имал љубовница со која направил вонбрачно дете

Српскиот магазин „Стар“ излезе со насловна страна, во која објави дека синот на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ, Филип, ја изневерил својата сопруга, српската пејачка …

Филип Живоиновиќ имал љубовница со која направил вонбрачно дете Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ го покажа трудничкиот стомак

Српската пејачка Александра Пријовиќ синоќа со сопругот Филип Живоиновиќ се појави во еден познат ресторан во Белград каде за првпат го покажа трудничкиот стомак. Семејството …

(Фото) Александра Пријовиќ го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

Пријовиќ и Филип разменуваат бакнежи и прегратки на јавна сцена

Соседите на српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ велат дека двојката постојано е заедно и не се двојат еден од друг. Велат …

Пријовиќ и Филип разменуваат бакнежи и прегратки на јавна сцена Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ остануваат во Србија

Посинетиот син на Лепа Брена, Филип Живоиновиќ и српската пејачка Александра Пријовиќ засега не планираат да се преселат во Америка. Пред три месеци, двојката имаше …

Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ остануваат во Србија Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ во мини фустан го покажа трудничкиот стомак

Александра Пријовиќ гостуваше во емисијата „Ѕвездите на Гранд“, и покрај советите од лекарите до Нова година да ги откаже сите настапи. Српската пејачка со нејзиниот …

(Фото) Александра Пријовиќ во мини фустан го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

(Фото) Се ожени таткото на Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ вчера со сопругот Филип Живоиновиќ присуствуваше на венчавката на својот татко Недељко. За таа пригода српската пејачка се одлучи за едноставен стајлинг. Пријовиќ не …

(Фото) Се ожени таткото на Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак

Српската пејачка Александра Живојиновиќ замина на одмор во Јамајка, од каде испрати фотографија на која е облечена во бикини. Пејачката која ужива на песочните плажи, …

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

(Фото) Пријовиќ го прикрива бремениот стомак

Александра Пријовиќ на Инстаграм објави фотографија во третиот месец од бременоста. Пејачката го прикрива стомакот седејќи на скали. Фановите ја пофалија со позитивни коментари, но …

(Фото) Пријовиќ го прикрива бремениот стомак Прочитај повеќе »

(Фото) Пријовиќ и Беквалац настапија во Инѓија

Александра Пријовиќ заедно со Наташа Беквалац и Стефан Живоиновиќ настапиле на фестивал во Инѓија. Во публиката Александра добила поддршка и од својот сопруг Филип Живоиновиќ. …

(Фото) Пријовиќ и Беквалац настапија во Инѓија Прочитај повеќе »

Александра и Филип направија прдбрачен договор

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ полека ги привршуваат подготовките кон крај за гала свадбата која е следната недела. Двајцата водат сметка за секој детал, а …

Александра и Филип направија прдбрачен договор Прочитај повеќе »

Згодни и популарни-девојките на Филип пред Пријовиќ

Пред да биде во љубов со Александра Пријовиќ, Филип Живојиновиќ не беше толку популарен во јавноста, како денес. За него се знаеше малку, бидејќи ги …

Згодни и популарни-девојките на Филип пред Пријовиќ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кумот им купи автомобил од 50.000 евра на Александра и Филип

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ, кумот на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, веќе купил подарок за нивната свадба. На саемот за автомобили  не се двоумел и, …

(ФОТО) Кумот им купи автомобил од 50.000 евра на Александра и Филип Прочитај повеќе »

Лепа Брена не сака да ѝ ја даде венчаницата на Пријовиќ

Свадбата на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, која сигурно ќе биде свадба на годината, веќе го привлече вниманието на сите медиуми, а сега и …

Лепа Брена не сака да ѝ ја даде венчаницата на Пријовиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top