Финска

Сана Марин во мини сукња и проѕирен фустан се журка на фестивал во Хелсинки, два месеци откако се разведе

Проѕирен фустан, кратки здолништа, високи потепници е новиот стајлинг на поранешната премиерка на Финска, Сана Марин, откако се разведе и ја напушти државната функција. Премиерката …

Сана Марин во мини сукња и проѕирен фустан се журка на фестивал во Хелсинки, два месеци откако се разведе Прочитај повеќе »

Илјада волонетри му се соблекоа голи на фотограф во Финска

Голи луѓе позираа на улиците и плажите на Куопио, Финска како дел од уметничкиот проект на американскиот фотограф Спенсер Таник. „Денес, земјата на илјада езера, …

Илјада волонетри му се соблекоа голи на фотограф во Финска Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден пак се сопна додека се качуваше по скали во авион

Џо Бајден вчера повторно се сопна додека се качуваше на својот претседателски авион „Ер форс 1“ на аеродромот во Хелсинки во Финска. 80-годишниот Бајден за …

(Видео) Бајден пак се сопна додека се качуваше по скали во авион Прочитај повеќе »

Фински милионер доби казна од 121.000 евра за брзо возење

Финскиот мултимилионер Андрес Виклеф е казнет со 121.000 евра за брзо возење. Возел со 82 километри на час, на место каде дозволената брзина била 50 …

Фински милионер доби казна од 121.000 евра за брзо возење Прочитај повеќе »

Откако објавија дека се разведуваат, сопругот на финската премиерка виден како прегрнува друга девојка во ноќен бар

Сопругот на финската премиерка Сана Марин бил виден со мистериозна девојка во ноќен клуб, само неколку недели откако објавија дека се разведуваат. Медиумите пренесоа дека …

Откако објавија дека се разведуваат, сопругот на финската премиерка виден како прегрнува друга девојка во ноќен бар Прочитај повеќе »

Финска нуди бесплатни посети на земјата за да го сподели својот рецепт за среќа

Дестина луѓе ќе имат можност бесплатно да ја посетат Финска за да научат како е да се биде среќен. Земјата неодамна шести пат по ред …

Финска нуди бесплатни посети на земјата за да го сподели својот рецепт за среќа Прочитај повеќе »

Македонците се најнесреќни во регионот според новиот Светски извештај за среќа

Финска шеста година по ред е прогласена за земја со најсреќно население. Ова го покажува Светскиот извештај за среќа, во кој меѓу останатото се наведени …

Македонците се најнесреќни во регионот според новиот Светски извештај за среќа Прочитај повеќе »

Финска петта година по ред е најсреќна земја во светот

Финска петта година по ред е најсреќна земја во светот. Ова го покажа неодамнешното истражување во кое учествувале луѓе од 156 земји. Одговарајќи на прашањата …

Финска петта година по ред е најсреќна земја во светот Прочитај повеќе »

Фински лекари одбиле да оперираат хокеар бидејќи e Русин

Млад руски хокеар од тимот „Салват Јулаев“ требало да замине на операција во Финска, но тамошните доктори одбиле да го оперираат бидејќи е Русин. На …

Фински лекари одбиле да оперираат хокеар бидејќи e Русин Прочитај повеќе »

Финскиот победник од 2006 година Лорди, се вакцинираше облечен во евровизискиот костум

Финскиот победник од 2006 година, Томи Петер Путансу, познат и како Лорди, се вакцинираше против коронавирус, облечен во евровизискиот костум. Тој изминатиот викенд ја промовираше …

Финскиот победник од 2006 година Лорди, се вакцинираше облечен во евровизискиот костум Прочитај повеќе »

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕВРО 2020

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на Европското првенство. Финските власти соопштија дека ова може да го смени планот на земјата …

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕВРО 2020 Прочитај повеќе »

Интер ќе го плаќа Ериксен без разлика што не може да игра

Управата на италијанскиот шампион Интер, одлучи да го плаќа фудбалерот Кристијан Ериксен и во иднина, без разлика што тој нема да тренира и да настапува …

Интер ќе го плаќа Ериксен без разлика што не може да игра Прочитај повеќе »

(Галерија) На терен истрча потресена девојката на Ериксен, данските соиграчи ја тешеа

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен денеска колабираше за време на мечот против Финска, на Европското првенство, а веднаш на теренот дотрча неговата девојка Сабрина Квист Јенсен. Додека …

(Галерија) На терен истрча потресена девојката на Ериксен, данските соиграчи ја тешеа Прочитај повеќе »

Финската премиерка е под истрага поради трошоците за појадок

Полицијата поведе истрага против премиерката на Финска, Сана Марин, поради спорниот паричен додаток од 845 евра, за кој таа тврди дека ги покривал и трошоците за …

Финската премиерка е под истрага поради трошоците за појадок Прочитај повеќе »

„Зоки Поки” се емитува во цела Скандинавија, но нема да се снима втора сезона

Телевизиската детска серија „Зоки Поки“ и покрај тоа што доживува успех низ цела Скандинавија и се прикажува во Финска, Данска, Шведска и Норвешка, сепак снимањето …

„Зоки Поки” се емитува во цела Скандинавија, но нема да се снима втора сезона Прочитај повеќе »

Финска четврта година по ред е најсреќна држава на светот, Македонија е на 94. место

Финците веќе четврта година по ред, се прогласени за луѓе кои живеат во најсреќната држава на светот. Според Светскиот индекс на среќата, кој го подготвуваат …

Финска четврта година по ред е најсреќна држава на светот, Македонија е на 94. место Прочитај повеќе »

Џорџ Сорос: Се наоѓаме во најголемата криза по Втората светска војна

Американскиот инвеститор и милијардер Џорџ Сорос, вели дека светот ја доживува најголемата криза по Втората светска војна и дека луѓето се дезориентирани и исплашени. Американскиот …

Џорџ Сорос: Се наоѓаме во најголемата криза по Втората светска војна Прочитај повеќе »

Позната компанија, за три минути отпушти 3500 работници преку видео порака

Американската меѓународна компанија „Убер“, отпуштила 3500 работници за помалку од три минути, преку видео порака. Вработените не можеле да поверуваат кога ја слушнале пораката, пишуваат …

Позната компанија, за три минути отпушти 3500 работници преку видео порака Прочитај повеќе »

Новата премиерка сака да го скрати работното време во Финска

Новата премиерка на Финска Сана Марин, сака да го скрати работното време во земјата. Нејзината замисла е да има само четири работни денови и во …

Новата премиерка сака да го скрати работното време во Финска Прочитај повеќе »

Scroll to Top