место

Ученик од Прилеп освои златен медал на светскиот натпревар по англиски јазик во Италија

Вања Ѓорѓиоски од основното училиште „Климент Охридски“ во Прилеп освои прво место и златен медал на меѓународниот натпревар по англиски јазик Хипо, кое се одржа од …

Ученик од Прилеп освои златен медал на светскиот натпревар по англиски јазик во Италија Прочитај повеќе »

Најбогатите луѓе и оваа година ќе се соберат заедно на летниот камп за милијардери

Магазинот „Форбс“ соопшти дека најмалку 25 милијардери лани биле помеѓу гостите во летниот камп, кој секоја година во јули го организира инвестициската банка Allen&Company и …

Најбогатите луѓе и оваа година ќе се соберат заедно на летниот камп за милијардери Прочитај повеќе »

(Видео) Со раце го изнесе автомобилот од паркинг местото

Едно од фрустрирачките чувства секако е она кога на паркинг, возилата пред и зад вас се толку блиску, па ви се потребни безброј движења напред …

(Видео) Со раце го изнесе автомобилот од паркинг местото Прочитај повеќе »

Најлошото место на кое можете да го носите телефонот е џебот

Денешните смартфони се деликатни парчиња технологија иако многу често ги третираме поинаку. Покрај тоа што се многу кршливи, тие константно емитуваат и радијација и топлина. …

Најлошото место на кое можете да го носите телефонот е џебот Прочитај повеќе »

Амиџиќ ја праша Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс

Во синоќешната емисија на Огњен Амиџиќ, „Амиџи шоу“, популарниот водител ја прашал пејачката Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс.Таа признала дека …

Амиџиќ ја праша Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс Прочитај повеќе »

Научниците го пронајдоа совршеното место за колонија на Месечината

Со години научниците работат на наоѓање на вистинското место за градење на колонија на Месечината и по толку време изгледа дека најдоа локација со голем …

Научниците го пронајдоа совршеното место за колонија на Месечината Прочитај повеќе »

Мајмун се прошета во градскиот превоз барајќи слободно место

Оваа снимка стана вистински хит на социјалните мрежи, а ја прикажува прошетката на еден мајмун во едно метро во Њу Делхи. Тоа што е интересно …

Мајмун се прошета во градскиот превоз барајќи слободно место Прочитај повеќе »

Путин изненадувачки изгуби среде Москва, и тоа на место каде што сите мислеа дека владее

Коалицијата на либерални опозициски партии оствари неочекуван триумф на локалните и регионалните избори кои во неделата се одржаа во Русија, однесувајќи победа во повеќе изборни …

Путин изненадувачки изгуби среде Москва, и тоа на место каде што сите мислеа дека владее Прочитај повеќе »

Најромантичното место во светот се наоѓа во Украина и изгледа волшебно

Тунелот на љубовта е најромантичното место во светот. Природниот тунел настанал така што воз минал низ испреплетените крошни дрва и грмушки. Постои легенда дека, секоја …

Најромантичното место во светот се наоѓа во Украина и изгледа волшебно Прочитај повеќе »

Сонцето повеќе не изгрева од истото место, а Земјината оска е поместена

Инуити се домородско племе на Ескимите, кое живее на канадскиот Арктикт, на Гренланд, Сибир и Аљаска. Нивните староседелци пишуваа за Националната администрација за вселената и …

Сонцето повеќе не изгрева од истото место, а Земјината оска е поместена Прочитај повеќе »

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена

Еден подгрбавен старец секоја ноќ седеше на истото место во една на една уличка во американскиот град Феникс. И по сонце и по дожд секогаш …

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена Прочитај повеќе »

По 13 години, го пронашла венчалниот прстен на најневообичаено место

Мери Гремс (84) не можела да поверува дека плод од шеќерна репа растел низ и околу нејзиниот дијамантски прстен, за кој таа престанала да се …

По 13 години, го пронашла венчалниот прстен на најневообичаено место Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Карлеуша го соблече типот во боксерици и ја истури водата на незгодно место

Судејќи по реакцијата на момчето кое беше голо на бината, Јелена Карлеуша приреди ноќ за паметење. Таа е позната по тоа што на своите настапи …

(ВИДЕО) Карлеуша го соблече типот во боксерици и ја истури водата на незгодно место Прочитај повеќе »

Македонија е на 59 место по брзина на интернетот во светот – Еве каде се Србите, Албанците, Хрватите

Најбрз интернет на свет има Сингапур, најспор Јемен, додека Србија е на 41 место на листата на 189 земји.Тестовите покажаа дека најбрзиот интернет го има …

Македонија е на 59 место по брзина на интернетот во светот – Еве каде се Србите, Албанците, Хрватите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Топалко лежи на јахта – Градите и ги сече јаже, а раката и заврши на незгодно место

Хелена Тоаловиќ во овие жешки денови со фановите сподели уште пожешки пози. Таа дефинитивно реши да се повеќе провоцира со разголени фотографии од летувањето, и …

(ФОТО) Ќерката на Топалко лежи на јахта – Градите и ги сече јаже, а раката и заврши на незгодно место Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Најголемата беда на светот е сконцентрирана на ова место – Преполн е со криминалци и важат други правила

Наречена симболично Давидова кула, овој облакодер има 45 катови, и претставува своевиден споменик на пропаста на банковниот систем во оваа држава. Венецуела, а со самото …

(ВИДЕО) Најголемата беда на светот е сконцентрирана на ова место – Преполн е со криминалци и важат други правила Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ја тужи Кардашијан за 100 милиони – Кога ќе слушнете зошто, ќе ви биде драго, што не сте на нејзино мест

Ким не направи ништо лошо – изјави портпаролот на американската старлета.До Кардашијан, поточно нејзината компанија „Кимсапринцес“, стигна тужба од неверојатни 100 милиони долари. Како што …

(ФОТО) Ја тужи Кардашијан за 100 милиони – Кога ќе слушнете зошто, ќе ви биде драго, што не сте на нејзино мест Прочитај повеќе »

Северина се заблагодари на пожарникарите: „Моето место е со нив, храбри луѓе“

Северина на Инстаграм им се заблагодари на пожарникарите кои храбро се бореле против пожарите кои од понеделникот беснеат низ Далмација. -„Ќе дојде дон ден, се …

Северина се заблагодари на пожарникарите: „Моето место е со нив, храбри луѓе“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Николија го спушти бикинито и ја покажа опасната тетоважа на интимното место

Николија Јовановиќ со оваа фотка некои ги изненади, некои ги воодушеви, некои ги шокираше… но никого не остави рамнодушен. Таа со ќерката и Релјо Поповиќ …

(ФОТО) Николија го спушти бикинито и ја покажа опасната тетоважа на интимното место Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) За првпат во јавност фотка од Анастасија и Цеца – Безброј емоции на едно место

Нежна фотографија на мајката и ќерката говорат повеќе од илјада зборови. Дел од фотката од семејниот албум на семејството Ражнатовиќ е достапен за јавноста, а …

(ВИДЕО) За првпат во јавност фотка од Анастасија и Цеца – Безброј емоции на едно место Прочитај повеќе »

Scroll to Top