направи

(Видео) Скијач направи снимка од ореол околу Сонцето

АП (САД) – На социјалните мрежи беше споделена снимка во која беше фатен редок прстен на светлина околу сонцето. Ефектот на атмосферата го опфати ниското …

(Видео) Скијач направи снимка од ореол околу Сонцето Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ ја направи својата прва тетоважа

Милица Тодоровиќ првпат се тетовира. Таа досега немала ниту една тетоважа, па затоа и не чуди фактот што големо внимание привлече нејзиното прво тату. Тодоровиќ …

Милица Тодоровиќ ја направи својата прва тетоважа Прочитај повеќе »

„Гугл“ направи апликација преку која ќе може корисниците да заштедат интернет

Најновата апликација на компанијата „Гугл“ се води со име Datally, со чија помош корисниците на паметните телефони со „Андроид“ ќе може да заштедат голем број …

„Гугл“ направи апликација преку која ќе може корисниците да заштедат интернет Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Сестри спасуваат бебиња при силен земјотрес во Јапонија

Во текот на неодамнешниот земјотрес во Јапонија безбедносната камера во едно породилиште забележа неверојатна ситуација.Кога почна земјотресот, количката на кои беа сместени бебињата почна да …

(ВИДЕО) Сестри спасуваат бебиња при силен земјотрес во Јапонија Прочитај повеќе »

Карлеуша заглави во лифт и направи жешко селфи

Кога Јелена Карлеуша објави секси селфи од лифтот, нејзиниот инстаграм-профил вриеше од коментари од воодушевените фанови од Турција. Карлеуша позира без градник и во прв …

Карлеуша заглави во лифт и направи жешко селфи Прочитај повеќе »

Науката е подготвена да ги направи и мажите бремени!

„Мажите можат да забременат уште од утре ако тоа го сакаат“. Ова го вели Доктор Ричард Паулсон претседателот на Американското друштво за репродуктивна медицина говорејќи …

Науката е подготвена да ги направи и мажите бремени! Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша предизвика воодушевување во дискотека во Нови Сад

Јелена Карлеуша синоќа го одржа првиот од двата концерти во една од дискотеките во Нови Сад. Пејачката приреди одлична забава на своите претходни настапи во …

(Фото) Карлеуша предизвика воодушевување во дискотека во Нови Сад Прочитај повеќе »

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време. Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me …

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша направи хаос во Истанбул

Јелена Карлеуша вчера отпатува во Истанбул каде што синоќа го одржа првиот голем солистички настап! Поп-ѕвездата настапи во прочуениот клуб Masquerade, пред кој останаа неколку стотини …

Јелена Карлеуша направи хаос во Истанбул Прочитај повеќе »

Дара Бубамара направи бомбастично селфи во лифтот

Новата секси фотографија, овој пат ја направи во црна-бела варијанта. Дара Бубамара начисто ги излуде фановите. Познато е дека пејачката сака да објавува провокативни фотографии, …

Дара Бубамара направи бомбастично селфи во лифтот Прочитај повеќе »

Направи дом за старите изнемоштени животни и не прекинува да ги спасува

Тој разбира колку е тежок животот на старите животни… Иако за некои луѓе делува дека овој човек баш и не е сосема при себе, сепак …

Направи дом за старите изнемоштени животни и не прекинува да ги спасува Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Влезе со нож во полициска станица, а полицаецот направи сцена, од која сите плачеа

Наместо да му стави лисици на рацете, полицаецот покажа голема човечност…  This is the best thing I have seen for a long time! pic.twitter.com/xpLeuwnMVC — …

(ВИДЕО) Влезе со нож во полициска станица, а полицаецот направи сцена, од која сите плачеа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се соблече сопругата на Бојан Лексингтон и направи хаос

Александра Васковиќ објави слики од море и ги остави сите без текст. Атрактивната Александра Васковиќ, сопругата на Бојана Васковиќ, пејачката од „Лексингтон бенд“, објави слики …

(ФОТО) Се соблече сопругата на Бојан Лексингтон и направи хаос Прочитај повеќе »

(ФОТО) Обожавателката на Цеца направи огромна тетоважа со нејзиниот лик

Фотографијата е објавена на Инстаграм, а тоа што обожавателката на пејачката го направи е вредно за секое внимание. Дека музичките ѕвезди се вистински идоли на …

(ФОТО) Обожавателката на Цеца направи огромна тетоважа со нејзиниот лик Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатно е што ова суштество може самото на себе си да си направи – Погледнете и уверете се

Морж од Валенсија стана познат по тоа што знае да си угоди самиот себе си…Во аквариумот во Валенсија снимен е морж кој работи една неверојатна …

(ВИДЕО) Неверојатно е што ова суштество може самото на себе си да си направи – Погледнете и уверете се Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора

Ќе продолжи вака додека не загине! На црногорското крајбрежје, сега има голема гужва, па магистралните патишта се преполни со возилата на туристите. Но, наместо да …

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Коко направи општ хаос на Интернетот!

Коко Ти, објави ново разголено видео и предизвика општ хаос на Интернет.Американската старлета со новото разголено видео предизвика општ хаос на интернет. Коко сакаше да …

(ВИДЕО) Коко направи општ хаос на Интернетот! Прочитај повеќе »