шерифовиќ

„Кончита“ ги навреди Марија Шерифовиќ и Карлеуша

За настапот на Ненад Пагонис, кој во претходната емисија на шоуто „Твоето лице звучи познато“ ја имитира Кончита Вурст, се зборува со денови. Кикбоксерот со …

„Кончита“ ги навреди Марија Шерифовиќ и Карлеуша Прочитај повеќе »

Шерифовиќ, Сека, Бојан Маровиќ – Адил ја преполни „Сава центар“ со ѕвездите

Адил Макеимовиќ вчера на 17 ноември го одржа првиот концерт во Големиот Сава центар, а од првите редови го следеа неговата сопруга Ана Рамадановски и …

Шерифовиќ, Сека, Бојан Маровиќ – Адил ја преполни „Сава центар“ со ѕвездите Прочитај повеќе »

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ

Мира Шкориќ успеа да направи нешто што на малкумина им успеало во шоуто „Твоето лице звучи познато“. Таа доби задача да го отпее хитот „Дел од …

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Саша Поповиќ – Кој се дојде на концертот на Ана Бекута

Многу познати лица дојдоа да ја поддржат пејачката. После успешниот прв, Ана Бекута го имаше и својот втор по ред концерт во „Сава центарот“, од …

Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Саша Поповиќ – Кој се дојде на концертот на Ана Бекута Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ ја прокоментира драмата околу „Ѕвездите на Гранд“

Конфузијата која владее околу „Ѕвездите на Гранд“, кои синоќа ги прикажаа само поедини кабловски оператори, па повеќето од публиката не ги ни виде, ја прокоментира …

Марија Шерифовиќ ја прокоментира драмата околу „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Не е во бикини, но оваа фотографија на Марија Шерифовиќ им се допадна на сите

Летниот одмор за Марија Шерифовиќ и официјално е завршен, па пејачката се враќа на новите обврски.Марија Шерифовиќ објави фотографија на Инстаграм со која направи хаос …

Не е во бикини, но оваа фотографија на Марија Шерифовиќ им се допадна на сите Прочитај повеќе »

Невидена фотографија досега – Марија Шерифовиќ со долга коса!

Ова е до сега не видена фотографија од Марија Шерифовиќ која е направена пред 15 години во една емисија. Марија тогаш не била позната, а …

Невидена фотографија досега – Марија Шерифовиќ со долга коса! Прочитај повеќе »

По бруталниот коментар на Марија Шерифовиќ, Карлеуша веднаш ја избриша оваа снимка

Ова дефинитивно не е еден од талентите на Јелена Карлеуша. Пејачката не би се прославила доколку, по некоја случајност, се занимавала со кошарка. Таа објави …

По бруталниот коментар на Марија Шерифовиќ, Карлеуша веднаш ја избриша оваа снимка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит

Руми од Индонезија на фантастичен начин го отпеа хитот на Марија Шерифовиќ, „Паметна и луда“, и ја воодушеви српската пејачка.Марија Шерифовиќ на големо е познато …

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит Прочитај повеќе »

(ФОТО) Марија Шерифовиќ јавно изрази љубов кон својата девојка

Општо е познато дека Марија Шерифовиќ својата интима не ја изнесува во јавност и дека единствена размена на љубв која можеме да ја видиме е …

(ФОТО) Марија Шерифовиќ јавно изрази љубов кон својата девојка Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ влубена до уши – Нема да ви се верува во кого е затрескана пејачката

Марија Шерифовиќ си ја пронашла среќата во нова врска со атрактивна девојка од Лос Анџелес поради што често патува во САД. Тие двете се запознале …

Марија Шерифовиќ влубена до уши – Нема да ви се верува во кого е затрескана пејачката Прочитај повеќе »

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра

Немам никаква врска ни никаков Јутјуб канал, видео запис, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко“, напиша Марија Шерифовиќ. Пејачката реши да …

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ објави нова фотка во костим за капење и го запали интернетот

Пејачката повторно ги воодушеви своите обожаватели.Марија Шерифовиќ секојдневно го користи Инстаграмот, а со новата фотка ги израдува своите многубројни обожаватели. Таа објави слика на која …

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ објави нова фотка во костим за капење и го запали интернетот Прочитај повеќе »

(ФОТО) „НЕ СУМ НА ДИЕТА ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ“ – Марија Шерифовиќ призна зошто ослабнала 10 килограми!

Марија Шерифовиќ за кратко време ја донесе линијата во ред и е презадоволна со својот нов изглед. Таа драстично ослабна и ја изненади јавноста со …

(ФОТО) „НЕ СУМ НА ДИЕТА ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ“ – Марија Шерифовиќ призна зошто ослабнала 10 килограми! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Марија Шерифовиќ го покажа телото во костим за капење

Марија Шерифовиќ периодов ослабе, а иако речиси никогаш не го покажува своето тело, сега изненади и објави фотографија во костим за капење.   Pametna i …

(ФОТО) Марија Шерифовиќ го покажа телото во костим за капење Прочитај повеќе »