слика

(Видео) Активист проба да си ја залепи главата на сликата „Девојката со бисерна обетка“

Активист за климатски промени проба да си ја залепи главата за познатата слика „Девојката со бисерна обетка“ во музејот во Хаг, но ремек-делото не е …

(Видео) Активист проба да си ја залепи главата на сликата „Девојката со бисерна обетка“ Прочитај повеќе »

Три спортски легенди: Кире, Пандев и Иџе

Автомобилистот Игор Стефановски Иџе објави ретка фотографија, на едно место три спортски легенди. Иџе е фотографиран со селекторот на ракометната репрзентација Кире Лазаров и поранешниот …

Три спортски легенди: Кире, Пандев и Иџе Прочитај повеќе »

Фотографија што го обиколи светот и ја сруши сегрегацијата на американскиот југ

Оваа фотографија настанала за време на еден од најсрамните моменти во историјата на американската војска. Се случила за време на масакрот во Ми Лај, изведен …

Фотографија што го обиколи светот и ја сруши сегрегацијата на американскиот југ Прочитај повеќе »

Раскопчана, ги стави рацете на градите и со секси слика го запали интернетот

Пејачката доби силни комплименти поради несекојдневните фотографии што ги објави на „Инстаграм“.Сека Алексиќ со новото провокативно селфи тотално ги споулаве сите мажи бидејќи направи фотографија …

Раскопчана, ги стави рацете на градите и со секси слика го запали интернетот Прочитај повеќе »

Милан Калиниќ објави слика од детството

Калиниќ, некогаш одамна – пишувал дека е глумец и водител на „Пинкови ѕвездички“.Тој повторно ги израдува сите кои го следат на Инстаграм. Актерот и водителот …

Милан Калиниќ објави слика од детството Прочитај повеќе »

Здравко Чолиќ никогаш не се слика со ќерките за насловна

Иако неговата кариера трае повеќе од четири децении, популарниот Чола со семејството никогаш не се нашол на ниту една насловна страна на некој магазин. Најголемата …

Здравко Чолиќ никогаш не се слика со ќерките за насловна Прочитај повеќе »

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите

Ријана предизвика вистинска лудница со секси фотка која ја објави на Инстаграм. Пејачката Ријана во последно време исклучиво го привлекува вниманието со секси сликите, а …

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите Прочитај повеќе »

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ги очекуваат нивните близнаци. Пејачот не објавува често фотографии од својата сопруга, но денес споделил една, која ги воодушеви …

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание Прочитај повеќе »

(ФОТО) Што прво видовте на оваа слика? – Тоа открива какви сте навистина

Психолозите велат дека одговорот на прашањето што гледате на оваа слика, говори за вас повеќе отколку што можете и да замислите. На сликата се кријат …

(ФОТО) Што прво видовте на оваа слика? – Тоа открива какви сте навистина Прочитај повеќе »

Подгответе се за најблескавата слика – Стигнува невиден дожд на метеори

Најблескавиот дожд на метеори во историјата на човештвото се случил на 12 август 2017 година. Оваа феноменална слика го осветлува ноќното небо, но постојат индиции …

Подгответе се за најблескавата слика – Стигнува невиден дожд на метеори Прочитај повеќе »

(ФОТО) Што гледате? – Оваа слика ќе ви открие дали сте расист

„Исфрлете ги од земјата“, „ќе изгледаат како спуштени чадори“, се само некои од коментарите… Норвешка анти-имиграциската група на Фејсбук се посрамоти како никогаш претходно, откако …

(ФОТО) Што гледате? – Оваа слика ќе ви открие дали сте расист Прочитај повеќе »

(ФОТО) Младен и Бранка објави слика од море – Сите се прашуваа, што имаат на себе?

Вулетиќ и Окука, уживаат во Црна Гора, а фотката начисто ги збуни сите кои ги следат. Иако многумина предвидуваа целосен крах на врската, говорејќи како …

(ФОТО) Младен и Бранка објави слика од море – Сите се прашуваа, што имаат на себе? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Рада ги збуни фановите – Поради оваа слика сите мислат дека ставила силикони

После селфито кое го објави, се поведе жестока полемика околу тоа, дали Рада ќе подложи на естетска хирургија. Фотката која Рада ја објави на Инстаграм …

(ФОТО) Рада ги збуни фановите – Поради оваа слика сите мислат дека ставила силикони Прочитај повеќе »

Додека играчот на Ливерпул е на подготовки, сопругата се слика во минијатурно бикини

Сопругата на фудбалерот на Ливерпул Роберто Фирмино често знае да објави провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, а овој пат таа се надмина себеси. Лариса …

Додека играчот на Ливерпул е на подготовки, сопругата се слика во минијатурно бикини Прочитај повеќе »

(ФОТО) Што не чини кај оваа слика – Ќе се воодушевите кога ќе го откриете деталот

Имено групната фотка од обични матурантки, на интернет стана хит, а се поради еден детал, кои многумина воопшто не го ни приметија. Џиновската матарка која …

(ФОТО) Што не чини кај оваа слика – Ќе се воодушевите кога ќе го откриете деталот Прочитај повеќе »

Бијонсе ја објави првата слика од своите близнаци!

Бијонсе на својот Инстаграм профил ја постави првата фотографија од близнаците Руми и Сер Картера. Месец дена по породувањето, пејачката утрово на Инстаграм ја објави …

Бијонсе ја објави првата слика од своите близнаци! Прочитај повеќе »

Љуба Пантовиќ ќе се слика за американското издание „Плејбој“

Српската шампионка во боди-фитнесот од Америка и стигна понуда на која не можеше да каже не. Љуба Пантовиќ, наскоро ќе ги спакува куферите, и се …

Љуба Пантовиќ ќе се слика за американското издание „Плејбој“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Адријана Лима со екс-свекрвата пред црквата Св. Стефан

На Адријана Лима и начинот на кој се однесува, слободно може да се угледаат сите јавни личности од домашната естрада!Анѓелот на Викторија од 4 јули …

(ФОТО) Адријана Лима со екс-свекрвата пред црквата Св. Стефан Прочитај повеќе »

Scroll to Top