Цеца

(ФОТО) Цецо, бунда и патики не одат

Срспките медиуми објавија фотографија од фолк-пејачката Цеца Ражњатовиќ во зимска неформална гардероба. Облечена во тренерки и патики, во комбинација со крзнена бунда, некои од модните …

(ФОТО) Цецо, бунда и патики не одат Прочитај повеќе »

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син

Аца Лукас синоќа во Белград организирал луда журка во чест на синот Андреја! На роденденската прослава стигнаа неговите колеги, а најподготвена за песна беше неговата …

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син Прочитај повеќе »

Цеца плачела по секој пораз на фудбалскиот клуб на Аркан

Поранешниот фудбалер, а сега тренер, Милан Обрадовиќ, кој во времето играше за клубот на Аркан, раскажа интересни детали. „Аркан имаше канцеларија на стадионот и се …

Цеца плачела по секој пораз на фудбалскиот клуб на Аркан Прочитај повеќе »

Анастасија Ражнатовиќ сака да е невидлива

Анастасија, ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнавовиќ, вели дека го носи товарот наречен „дете на познати родители“. Таа признава дека популарноста што ја има заради славната …

Анастасија Ражнатовиќ сака да е невидлива Прочитај повеќе »

Цеца откри зошто се одлучила да ги намали градите

Цеца Ражнатовиќ пред две недели беше оперирана во строга тајност на една клиника во Белград, на која ги намали градите. Причината поради која се одлучила …

Цеца откри зошто се одлучила да ги намали градите Прочитај повеќе »

Цеца објави снимка на која Анастасија пее емотивна балада

Цеца Ражнатовиќ на Инстаграм објавила снимка од својата наследничка Анастасија која предизвикала лавина на позитивни коментари на сметка на нејзиниот талент, кој, одамна е познато …

Цеца објави снимка на која Анастасија пее емотивна балада Прочитај повеќе »

Аца Лукас објасни зошто Цеца не му е повеќе пријателка

Српскиот фолкер Аца Лукас, откако се врати на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, призна зошто повеќе не ја смета својата колешка Цеца Ражнатовиќ за пријателка. …

Аца Лукас објасни зошто Цеца не му е повеќе пријателка Прочитај повеќе »

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми

Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, за нивната свадба која се одржа на 19 февруари 1995 година, порачале торта од пет ката, која била тешка …

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми Прочитај повеќе »

Брена ја стави Цеца во документарец, а Карлеуша збесна

Пејачката Јелена Карлеуша прва го коментира третиот дел од документарниот филм за животот на Лепа Брена велејќи дека не може да поверува колку таа е …

Брена ја стави Цеца во документарец, а Карлеуша збесна Прочитај повеќе »

Цеца во тесни фармерки и тексас-јакна на забава во ресторан

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ пристигна на родеденот на модниот креатор Саша Видиќ во обични фармерки, тексас-јакна и со собрана коса. Присутните кои се најдоа во ресторанот …

Цеца во тесни фармерки и тексас-јакна на забава во ресторан Прочитај повеќе »

(фото) Вељко на Цеца во секс поза со Луна Џогани

Јавноста одамна знае за љубовната врска меѓу Вељко Ражнатовиќ и Луна Џогани, но не и за фотографијата направена во спалната соба на која симулираат секс. …

(фото) Вељко на Цеца во секс поза со Луна Џогани Прочитај повеќе »

(фото) Цеца во секси фустан покрај елката

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ повторно ги израдува фановите објавувајќи нови фотографии на својот инстаграм-профил. Се фотографирала во новогодишен амбиент, покрај бела елка. Но она што …

(фото) Цеца во секси фустан покрај елката Прочитај повеќе »

Scroll to Top