Дејли Мејл

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка

Откако Маск рече дека ќе избркал 3700 луѓе од „Твитер“, вработените за да докажат дека се вредни работат и по 24 часа на ден, а …

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка Прочитај повеќе »

(Видео) „Дејли мејл“: Путин не може да ја користи десната рака

Владимир Путин не може да ја користи десната рака, пишува „Дејли мејл“, кој објави и видео од рускиот претседател. Британските медиуми повторно пишуваат за влошеното …

(Видео) „Дејли мејл“: Путин не може да ја користи десната рака Прочитај повеќе »

(Видео) Путин доби напад на кашлица и ги извади од памет среде состанок дека има корона

Рускиот претседател Владимир Путин за време на еден од видеосостаноците добил напад на кашлица. Видеоснимката, која за кратко време се рашири по социјалните мрежи, предизвика …

(Видео) Путин доби напад на кашлица и ги извади од памет среде состанок дека има корона Прочитај повеќе »

Карантинот може да убие 75.000 луѓе, многу повеќе од короната

Карантинот може да убие 75.000 луѓе, многу повеќе од коронавирусот, сметаат британски научници кои објавиле документи на 188 страници. Тие се надеваат дека британскиот премиер …

Карантинот може да убие 75.000 луѓе, многу повеќе од короната Прочитај повеќе »

(Галерија) Не поминувала покрај бездомник, без да му даде храна и пари, Анџелина Џоли и како тинејџерка била голема хуманитарка

Близок пријател на Анџелина Џоли за „Дејли мејл“ открива дека холивудската глумица била голема хуманитарка и уште пред да стане позната. Таа во своите тинејџерски …

(Галерија) Не поминувала покрај бездомник, без да му даде храна и пари, Анџелина Џоли и како тинејџерка била голема хуманитарка Прочитај повеќе »

Американски рапер почина од последица на коронавирус

Американскиот рапер Фред Годсон почина во Њујорк во добата од 35 години, како последица на коронавирусот. Работите се комплицирале за Годсон откако се заразил со …

Американски рапер почина од последица на коронавирус Прочитај повеќе »

(Видео) Професорка од Нов Зеланд осудена затоа што имала секс со ученици

Професорка од Нов Зеланд е осудена на 2,5 години затвор затоа што имала секс со двајца ученици. Таа била вработена на колеџот „Бленхејм“ во 2018 …

(Видео) Професорка од Нов Зеланд осудена затоа што имала секс со ученици Прочитај повеќе »

Си ги угушила ќерките за да може да се проституира

Британката Луиз Портон е прогласена за виновна за убиство на своите две ќерки. Таа ги угушила своите ќерки, 3 годишната Лекси Драпер и 16 месечната …

Си ги угушила ќерките за да може да се проституира Прочитај повеќе »

Роб Лоу го исмеа принцот Вилијам поради губењето на косата

Актерот Роб Лоу го исмеа принцот Вилијам поради губењето на косата, пишува „Дејли мејл“. Во едно од своите последни интервјуа тој вели дека никогаш не …

Роб Лоу го исмеа принцот Вилијам поради губењето на косата Прочитај повеќе »

(Видео) Кралицата Елизабета вежба во дворот како да се одбрани од нацистите

Во новиот документарец направен за кралското семејство, може да се забележи како британската кралица Елизабета II се обучувала да се брани во случај на нацистичка …

(Видео) Кралицата Елизабета вежба во дворот како да се одбрани од нацистите Прочитај повеќе »

Асистентката не ја трпела Меган, па си дала отказ по шест месеци

Асистенктката на Меган Маркл, Мелиса, дала отказ од работното место по само шест месеци работа. Главната причина за напуштањето на работата не е позната, иако …

Асистентката не ја трпела Меган, па си дала отказ по шест месеци Прочитај повеќе »

Crocs ги затвора своите компании низ светот

Компанијата Crocs најави дека ги продава своите последни акции од компанијата, поради подобрување на профитабилноста. Познатиот бренд на гумени чевли потврди дека ќе ги затвори …

Crocs ги затвора своите компании низ светот Прочитај повеќе »

(Фото) Ангел се појавил над автомобил на пожарникар

Безбедносна камера пред куќата на еден пожарникар во Мичиген снимила необична појава над неговиот автомобил. Тој верува дека станува збор за ангел. Глен Торман, кој …

(Фото) Ангел се појавил над автомобил на пожарникар Прочитај повеќе »

Патувањето околу светот со крузерот „Викинг сан“ ќе трае 245 дена

Луксузниот норвешки крузер „Викинг сан“ во август 2019 година ќе тргне на патување околу светот и за 245 дена ќе посети 59 земји на секој …

Патувањето околу светот со крузерот „Викинг сан“ ќе трае 245 дена Прочитај повеќе »

Ѝ наплатиле 500 долари за јаболко што го добила бесплатно во авион

Американката Кристал Тадлок се шокирала кога на аеродромот едно јаболко, кое инаку се добива бесплатно во авионот, ѝ било наплатено 500 долари. Кристал се враќала …

Ѝ наплатиле 500 долари за јаболко што го добила бесплатно во авион Прочитај повеќе »

Го загубила памтењето и плаче секој пат кога ќе и кажат дека сопругот ја оставил

Жената која поради болеста го изгубила паметењето, плаче секој пат кога ќе ја потсетат дека сопругот ја оставил, пишува Дејли Мејл. Вероника Мешерјкова (29) од …

Го загубила памтењето и плаче секој пат кога ќе и кажат дека сопругот ја оставил Прочитај повеќе »

Луѓето родени по 1970 година ќе може да станат бесмртни

Британскиот футуролог Иан Пирсон тврди дека луѓето родени по 1970 година ќе можат до 2050 да станат бесмртни, објави „Дејли мејл“. Инженерот и иноватор од …

Луѓето родени по 1970 година ќе може да станат бесмртни Прочитај повеќе »

Scroll to Top