Јелена Карлеуша

(Фото) Прекинат концертот на Карлеуша поради дојава за бомба

Концертот на Јелена Карлеуша во Бања Лука беше прекинат поради дојава за бомба. Како што пренесуваат медиумите во Босна, дојавата стигнала десет минути пред полноќ. …

(Фото) Прекинат концертот на Карлеуша поради дојава за бомба Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша гола на јахта, најави дека ќе горела Будва

Српската пејачка Јелена Карлеуша топлес со каубојски шешир на јахта најави дека од нејзиниот настап ќе гори Будва. Со провокативните фотографии пејачката објави дека престојува …

(Фото) Карлеуша гола на јахта, најави дека ќе горела Будва Прочитај повеќе »

(Фото) По разводот, Карлеуша дома шета маскирана како нинџа во танга

Јелена Карлеуша пак објави голи фотографии од својот дом во Белград. Овој пат се маскира како нинџа и пак е во танга. За потсетување, пејачката …

(Фото) По разводот, Карлеуша дома шета маскирана како нинџа во танга Прочитај повеќе »

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот

Српската пејачка Јелена Карлеуша за прв пат даде интервју за српските медиуми откако јавно објави дека по 14 години брак се разведува од нејзиниот сопруг, …

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот Прочитај повеќе »

(Фото) По разводот со Душко, Карлеуша ја напушти Србија

Откако Карлеуша објави дека се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ, пејачката ја напушти Србија. Таа со ќерките замина во Турција. Папараците ја снимија во хотелот …

(Фото) По разводот со Душко, Карлеуша ја напушти Србија Прочитај повеќе »

(Фото) Фановите ја обвинија Карлеуша дека го копира стилот на Кание Вест

Фановите ја обивнија Јелена Карлеуша дека му го копирала стилот на Кание Вест, по последната објава која му ја посвети на американскиот рапер. Таа објави стихови …

(Фото) Фановите ја обвинија Карлеуша дека го копира стилот на Кание Вест Прочитај повеќе »

(Фото) Откако кавадарчани ја откачија, Карлеуша со приватен авион дојде на настап во Битола

Откако кавадарчани ја откачија Јелена Карлеуша, оти не сакаа да им пее на „Тиквешки гроздобер“, таа вчера со приватен авион дојде во Македонија. Од аеродромот …

(Фото) Откако кавадарчани ја откачија, Карлеуша со приватен авион дојде на настап во Битола Прочитај повеќе »

Откако се скараа Аца Лукас го избриша хитот со Јелена Карлеуша од Јутјуб

Фолк пејачот Аца Лукас побара да биде отстранета од „Јутјуб“ песната која ја испеа во дует со Јелена Карлеуша „Банкина“. Хитот беше објавен пред четири …

Откако се скараа Аца Лукас го избриша хитот со Јелена Карлеуша од Јутјуб Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша во златна модна комбинација која чини 4.100 евра

Српската пејачка Јелена Карлеуша обожава провокативни и екстравагантни стајлизи, во оваа прилика Јелена Карлеуша беше облечена од глава до пети во парчиња облека со златна боја. …

Јелена Карлеуша во златна модна комбинација која чини 4.100 евра Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша со гол задник среде Белград

Српската пејачка Јелена Карлеуша од глава до петици облечена во луксузниот моден бренд „Муглер“ позира на мотор.Таа се пофали со фотографии и видеа на социјалните …

(Видео) Карлеуша со гол задник среде Белград Прочитај повеќе »

Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, „ако некој може да промени нешто тоа сум јас“

Откако го искористи своето право на глас, Јелена Карлеуша вчера рече дека во иднина планира да се занимава со политика и да се кандидира за …

Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, „ако некој може да промени нешто тоа сум јас“ Прочитај повеќе »

Кание Вест почна да ја следи Карлеуша на Инстаграм, рече дека Ким ја копирала

Американскиот рапер Кание Вест почна да ја следи Јелена Карлеуша на „Инстаграм“. Тој рече дека неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан многупати се обидувала и го …

Кание Вест почна да ја следи Карлеуша на Инстаграм, рече дека Ким ја копирала Прочитај повеќе »

(Фото) Никогаш не ги кријам, напротив се гордеам со нив, Јелена Карлешуа ги покажа лузните и откри како ги добила

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави фотографија во необичен аутфит на која можеше да се забележи лузната на нејзиниот стомак. Таа беше облечена во зелен комбинезон …

(Фото) Никогаш не ги кријам, напротив се гордеам со нив, Јелена Карлешуа ги покажа лузните и откри како ги добила Прочитај повеќе »

Карлеуша за Божиќ го пријавила Душко за семејно насилство

Српската пејачка Јелена Карлеуша наводно го пријавила својот сопруг, Душко Тошиќ за семејно насилство, пишуваат српските медиуми. Тој наводно ѝ удрил шамар за Божиќ, а …

Карлеуша за Божиќ го пријавила Душко за семејно насилство Прочитај повеќе »

Јадењето месо е нарачување убиство, а еден ручек чини нечиј живот, вели вегетаријанката Карлeуша

Јелена Карлеуша јавно ги повика сите оние кои јадат месо и им порача дека биле нарачатели на убиство и дека рацете им се крвави. Таа …

Јадењето месо е нарачување убиство, а еден ручек чини нечиј живот, вели вегетаријанката Карлeуша Прочитај повеќе »

(Галерија) Карлеуша во црвен минич се заигра во снегот

Пејачката Јелена Карлеуша во црвен минич се заигра во снегот. Таа објави неколку фотографии на кои позира во кратка јакна и црвен минич и за …

(Галерија) Карлеуша во црвен минич се заигра во снегот Прочитај повеќе »

Српски комунисти бараат да ѝ се забрани на Карлеуша да пее за Нова година

Сојузот на комунистичка младина од Југославија, SKOJ, побарал од надлежните во Собранието во Белград од листата на изведувачи за концертот за Нова година, кој го …

Српски комунисти бараат да ѝ се забрани на Карлеуша да пее за Нова година Прочитај повеќе »

Scroll to Top