Погледнете

Погледнете колку се приближи рускиот до американскиот авион

Американската морнарица објави уште една видео снимка која што потврдува дека рускиот ловец му се приближил на американскиот партолен авион на околу 1,5 метри оддалеченост …

Погледнете колку се приближи рускиот до американскиот авион Прочитај повеќе »

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја

Ловци на урагани снимиле „окото“ на ураганот Ирма. Капетанот Фил Бленчер управувал со леталото со мисија собирање меторолошки податоци со чија помош ќе се предвиди …

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја Прочитај повеќе »

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата

Емина уште еднаш докажа дека е во сјајна форма, а вежбите кои таа ги работи се се, само не лесни. Пејачката Емина Јаховиќ е позната …

Ги засрами сите момчиња – Погледнете што прави Емина на масата Прочитај повеќе »

Снимката за која зборува цел интернет – Погледнете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ

Видео настапот на Дејан Матиќ предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. Штом на интернет се појави снимката од настапот на Дејан Матиќ, на кој се …

Снимката за која зборува цел интернет – Погледнете како гитаристот зема бакшиш од Дејан Матиќ Прочитај повеќе »

Погледнете го првиот настап на Карлеуша

Јелена Карлеуша за првпат настапи во 1994 година, додека уште беше малолетна, и доби награда за откритие на годината.Денеска Карлеуша е една од најпопуларните јавни …

Погледнете го првиот настап на Карлеуша Прочитај повеќе »

Вечерва 15 минути пред полноќ погледнете кон небото и замислете желба

Уште вечерва можеме да уживаме во спектакл кој ни го приредува небото. Ќе бидеме сведоци на метеорски дожд, а ќе биде најсветлиот забележан некогаш. Според …

Вечерва 15 минути пред полноќ погледнете кон небото и замислете желба Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете

Животот лесно може да го доведе човекоа на ивица на очајот, а потоа многумина мислат да си ги скаратат маките со одземање на својот живот. …

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете пред да го забранат – Романа за прв пат се соблече во спотот на 42 години

Романа Паниќ објави провокативен спот за песната „Мед и млеко“. Во време на 20 годишната кариера Романа Паниќ (42) беше позната како една од ретктие …

(ВИДЕО) Погледнете пред да го забранат – Романа за прв пат се соблече во спотот на 42 години Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатно е што ова суштество може самото на себе си да си направи – Погледнете и уверете се

Морж од Валенсија стана познат по тоа што знае да си угоди самиот себе си…Во аквариумот во Валенсија снимен е морж кој работи една неверојатна …

(ВИДЕО) Неверојатно е што ова суштество може самото на себе си да си направи – Погледнете и уверете се Прочитај повеќе »

(ФОТО) Оваа фотографија на прв поглед делува нормално, но погледнете внимателно

На прв поглед оваа фотографија изгледа сосема нормално и ќе ви треба малку време да приметите што има чудно во неа. Може ќе ви бидат …

(ФОТО) Оваа фотографија на прв поглед делува нормално, но погледнете внимателно Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа

Во рафинеријата Шел во Ротердам, најголемата во Европа, вчера изби голем пожар, поради што дел од постројките не беа во можност да профункционираат. „Пожарот ноќеска …

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа Прочитај повеќе »

Му го собра мобилниот и го фрли во река – Погледнете ја неговата реакција

Замислете ја следната ситуација, одите по улица, а потоа ќе ве запре непознат маж кој сака да ви покаже магионичарски трик со вашиот телефон. По …

Му го собра мобилниот и го фрли во река – Погледнете ја неговата реакција Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја потресната средба меѓу Лепа Лукиќ и сопругата на Цуне

Кралицата на народната музика и Лепосава Гојковиќ, не можеа да ги задржат солзите во Кемената сала на радио Белград. Српскиот пејач на народните песни „Предраг …

(ВИДЕО) Погледнете ја потресната средба меѓу Лепа Лукиќ и сопругата на Цуне Прочитај повеќе »

(ФОТО) Мислите дека гледате момче – Погледнете подобро и ќе се запрепастите

Свесни сме дека постојат луѓе на кои генетиката им е голем пријател, или оние кои можат да јадат колку сакаат, а да не се здебелат, …

(ФОТО) Мислите дека гледате момче – Погледнете подобро и ќе се запрепастите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Раста објави фотка од трудната Ана – Погледнете како пејачката изгледа пред пораѓањето

Поп ѕвездата е во 9 месец од бременоста, а на почетокот ан август на свет ќе го донесе првото дете.Стефан Џуриќ Раста и Ана Николиќ …

(ФОТО) Раста објави фотка од трудната Ана – Погледнете како пејачката изгледа пред пораѓањето Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот

Оваа снимка е забележана во Турција.За многу мажи автомобилот им е најважната работа во животот, а така е и со еден Турчин кој со сите …

(ВИДЕО) Автомобилот му е најсвета работа во животот – Погледнете како го чува од градот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја Адријана Лима, без грам шминка

Манекенката позираше во природно издание, а обожавателите беа воодушевени. Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Манекенката, каде и да се појави, блеска. …

(ФОТО) Погледнете ја Адријана Лима, без грам шминка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете кој се појави во улога на нарко-бос во новиот спот на Раста

Стефан Џуриќ излезе нова песна и видео за истата под името „Кило кило“. Стефан Џуриќ Раста денеска попладне излезе со новата песна, како и спот …

(ВИДЕО) Погледнете кој се појави во улога на нарко-бос во новиот спот на Раста Прочитај повеќе »

(ФОТО) Имаше 43 килограми, а сега се плаши од наредната фотка – Погледнете ја Анџелина Џоли

Според мислењето на многумина, најубавата жена на светот повторно се врати на старо, и ги воодушеви сите со промената на изгледот. По бројните бродоломи, и …

(ФОТО) Имаше 43 килограми, а сега се плаши од наредната фотка – Погледнете ја Анџелина Џоли Прочитај повеќе »

Scroll to Top