ПСЖ

(Видео) Нејмар за две минути доби два жолти картона, судијата го исклучи поради глумење пенал

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар беше исклучен на натпреварот против Стразбур. Судијата му покажа два жолти картони за само две минути. Бразилецот беше исклучен откако се …

(Видео) Нејмар за две минути доби два жолти картона, судијата го исклучи поради глумење пенал Прочитај повеќе »

На Нејмар му се заканува пет години затвор

На фудбалерот на ПСЖ, Нејмар, му се заканува петгодишна казна затвор, пренесоа светските медиуми. Бразилецот би можел да биде казнет за трансферот кој го направи …

На Нејмар му се заканува пет години затвор Прочитај повеќе »

Десетте најплатени фудбалери на светот, најмногу се од ПСЖ и Реал Мадрид

Шпанскиот спортски весник „Марка“ ги објави десетте најплатени фудбалери во светот. Според нивниото истражување на оваа листа доминираат фудбалерите на ПСЖ, но има многу фудбалери …

Десетте најплатени фудбалери на светот, најмногу се од ПСЖ и Реал Мадрид Прочитај повеќе »

Мбапе се договорил со Реал Мадрид за 25 милиони евра годишно

Реал Мадрид веќе ги договорил сите услови за трансферот на Мбапе од ПСЖ. Ова го пренесе германски „Билд“, кој објави дека Шпанците и официјално ќе …

Мбапе се договорил со Реал Мадрид за 25 милиони евра годишно Прочитај повеќе »

По Манчестер Сити, ПСЖ и Њукасл, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти

По инвестирањето во Премиер лигата и француската лига, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти, пишуваат медиуми. Откако го купија Њукасл, …

По Манчестер Сити, ПСЖ и Њукасл, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти Прочитај повеќе »

(Видео) Лионел Меси е единствениот кој не се израдува на победата на ПСЖ, лут му е на Покетино зашто го извади предвреме од игра

Лионел Меси беше единствениот во тимот на ПСЖ кој вчера не се израдува на победата на францускиот шампион, во дербито со Лион, откако Покетино реши …

(Видео) Лионел Меси е единствениот кој не се израдува на победата на ПСЖ, лут му е на Покетино зашто го извади предвреме од игра Прочитај повеќе »

(Видео) Лионел Меси и Серхио Рамос го имаа првиот заеднички тренинг во тимот на ПСЖ

Поранешната ѕвезда на Барселона, Лионел Меси, веќе го имаше првиот заеднички тренинг со Серхио Рамос. Двајцата до минатата сезона, беа големи ривали во Шпанското првенство …

(Видео) Лионел Меси и Серхио Рамос го имаа првиот заеднички тренинг во тимот на ПСЖ Прочитај повеќе »

Манчестер сити испиша историја во Лига на шампиони

Фудбалерите на Манчестер сити по синоќешната победа над ПСЖ, се пласираа во финалето на Лига на шампиони и се запишаа во историјата на најквалитетното европско …

Манчестер сити испиша историја во Лига на шампиони Прочитај повеќе »

(Видео) ПСЖ и Ливерпул на чекор до четврт-финалето во Лигата на шампионите

Синоќа беа одиграни првите натпревари во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Фудбалерите на ПСЖ ја победија на гости Барселона со убедливи 4:1. Каталонците први поведоа …

(Видео) ПСЖ и Ливерпул на чекор до четврт-финалето во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

Фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот поради раститички испад на четвртиот судија

Вчера, фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот за време на натпреварот во Лигата на шампионите поради растистички испад на четвртиот судија. Натпреварот беше …

Фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот поради раститички испад на четвртиот судија Прочитај повеќе »

Се збуниле – 11.000 луѓе гледале погрешен меч од финалето меѓу ПСЖ и Баерн Минхен

Во неделата Баерн Минхен славеше против тимот на ПСЖ во финалето од Лигата на шампионите и ја освои европата титула. Голот на Кинглси Коман беше …

Се збуниле – 11.000 луѓе гледале погрешен меч од финалето меѓу ПСЖ и Баерн Минхен Прочитај повеќе »

Нема да се игра фудбал во Франција, ПСЖ ќе ја добие титулата среде сезона

Челниците во францускот првенство Лига 1, одлучија фудбал повеќе да не се игра во оваа сезона, а титулата по само 27 одиграни кола да му …

Нема да се игра фудбал во Франција, ПСЖ ќе ја добие титулата среде сезона Прочитај повеќе »

Фудбалерите на Франција се допингувале пред финалето со Хрватска?

Играчите на францускиот тим на Парис Сен Жермен, кои истовремено играа и во финалето на Мундијалот во Русија во репрезентацијата на Франција, се наоѓаат под …

Фудбалерите на Франција се допингувале пред финалето со Хрватска? Прочитај повеќе »

„Нејмар ми го уништи животот“, девојката која ја силуваше фудбалерот проговори јавно

Најилда Триндаде е девојката која го обвини фудбалерот на ПСЖ Нејмар за силување. Таа во телевизиско интервју изјавила дека по средбата со бразилскиот фудбалер, нејзиниот …

„Нејмар ми го уништи животот“, девојката која ја силуваше фудбалерот проговори јавно Прочитај повеќе »

Видео од Нејмар и силуваната девојка во хотелска соба во Париз

Еден од најдобрите фудбалери во светот Нејмар се соочува со големи проблеми по обвинувањата за силување. Девојката Најилда Триндаде Мендеш да Соуза го обвини Бразилецот …

Видео од Нејмар и силуваната девојка во хотелска соба во Париз Прочитај повеќе »

(Фото) Нејмар на тренинзите доаѓа со хеликоптер

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар Јуниор, на тренинзите на својата бразилската репрезентација пристигнува со специјален хеликоптерот од типот „ербас икс 145“, кој чини 13 милиони евра. …

(Фото) Нејмар на тренинзите доаѓа со хеликоптер Прочитај повеќе »

(Видео) Играч на ПСЖ спречи чист гол за својот тим

Фудбалерите на францускиот шампион Пари Сен Жермен не успеаа да остварат победа против тимот на Стразбур, поради бизарниот потег на напаѓачот на Парижани Ерик-Максим Чупо-Мотинг. …

(Видео) Играч на ПСЖ спречи чист гол за својот тим Прочитај повеќе »