хит

(Видео) Хитот на Спасен Силјаноски „Ќе ти дојдам“ го полуде Балканот и Тик ток

Македонската народна песна „Ќе и дојдам вечерва“ од фолк-пејачот Спасен Силјаноски стана хит на социјалните мрежи. Ја пеат сите во регионот, но и корисници на …

(Видео) Хитот на Спасен Силјаноски „Ќе ти дојдам“ го полуде Балканот и Тик ток Прочитај повеќе »

Брановидната фризура е најпопуларна оваа пролет

Најновата тренди фризура оваа пролет актуелна помеѓу познатите светски ѕвезди се нежните извиткани прамени коса како бранови, кои не се строго дефинирани.   View this …

Брановидната фризура е најпопуларна оваа пролет Прочитај повеќе »

Фотографија од младоста на Тина Ивановиќ стана хит на социјалните мрежи

Во последно време на естрадната сцена хит фотографии се дефинитивно оние од младоста на естрадните ѕвезди. Така, на интернет се појавија фотографии од младите денови …

Фотографија од младоста на Тина Ивановиќ стана хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ

Мира Шкориќ успеа да направи нешто што на малкумина им успеало во шоуто „Твоето лице звучи познато“. Таа доби задача да го отпее хитот „Дел од …

Мира успеа да го препее големиот хит на Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

Мек-веган е новиот хит – Се чека реакцијата од „месојадците“

Целта на компанијата беше да тестира дали овој производ ќе има добар пласман кај луѓето. Мекдоналдс го пласираше новиот производ, кој се нарекува Мек-веган, а …

Мек-веган е новиот хит – Се чека реакцијата од „месојадците“ Прочитај повеќе »

Снимка од пред 22 години – Аркан со хит на Елвис Присли ја освои Цеца во емисијата

Аркан и Цеца гостуваа заедно во една емисија во 1995 година, а овој момент беше особено впечатлив. Жељко Ражнатовиќ Аркан гостуваше далечната 1995 година во …

Снимка од пред 22 години – Аркан со хит на Елвис Присли ја освои Цеца во емисијата Прочитај повеќе »

(ФОТО) Оваа актерка му е девојка на турскиот заводник од хит-серијата „Љубовта на мојот живот“

Серкан Чајоглу е турски актер и модел роден 1987 година во турско семејство, но пораснал во Германија, а кога се преселил во Турција, одел на …

(ФОТО) Оваа актерка му е девојка на турскиот заводник од хит-серијата „Љубовта на мојот живот“ Прочитај повеќе »

Доктор на дете му препишал необична терапија која стана хит во регионов

Терапија која еден доктор од Црна Гора ја препишал на 4-годишно девојче стана вистински хот во регионов. Девојчето кое поради повреда на раката се обратила …

Доктор на дете му препишал необична терапија која стана хит во регионов Прочитај повеќе »

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра

Моментално најбукираниот македонски изведувач, Ален Хасановиќ пред само две недели ја промовираше својата најнова песна насловена како „Волим те“, а веќе почна одлично да заработува …

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра Прочитај повеќе »

(ФОТО) Гримасата на Фелаини хит на социјалните мрежи

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа го совладаа Манчестер Јунајтед, а натпреварот ќе биде запаметен, меѓу другото, од една неверојатна гримаса на Маруан Фелаини. Играчот од …

(ФОТО) Гримасата на Фелаини хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот хит – Чекањето се исплати, затоа што се вистински БОМБИ

Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ конечно го претставија новиот дует-хит „Лимунада“ на кого публиката чекаше нетрпеливо. Спојката на кој долго се чекаше, Емина Јаховиќ и …

(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот хит – Чекањето се исплати, затоа што се вистински БОМБИ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит

Руми од Индонезија на фантастичен начин го отпеа хитот на Марија Шерифовиќ, „Паметна и луда“, и ја воодушеви српската пејачка.Марија Шерифовиќ на големо е познато …

(ВИДЕО) Дојде од Индонезија во Босна, па пред Марија Шерифовиќ го отпеа нејзиниот голем хит Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Цеца распали со својот хит ВО ЖИВО, а Мирослав Илиќ ја следеше на гитара

Популарниот двоец направи журка за паметење на еден свој настап. Цеца Ражнатовиќ и Мирослав Илиќ важат за популарни музички ѕвезди на подрачјето на поранешна Југославија. …

(ВИДЕО) Цеца распали со својот хит ВО ЖИВО, а Мирослав Илиќ ја следеше на гитара Прочитај повеќе »

Веднаш ќе сакате да си го купите: По овој градник полудеа сите жени со големи гради!

Жените на социјалните мрежи со одушевени од изумот на Ерин Робертсон, основачката на марката „Та Та Тауел“. Интересните „градници“ се повеќе ги освојуваат жените со …

Веднаш ќе сакате да си го купите: По овој градник полудеа сите жени со големи гради! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Прикачила фотографија со своето ново момче и станала хит на интернет

Откако оваа девојка се одлучила да постави фотографија на социјалните мрежи со своето ново момче, светот речиси и да полуде. Сепак дел од коментарите беа …

(ФОТО) Прикачила фотографија со своето ново момче и станала хит на интернет Прочитај повеќе »

Scroll to Top