Лионел Меси

Лионел Меси за драмата низ која помина: Децата ми плачеа кога им кажав дека сакам да си заминам од Барселона

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси раскажа за драмата низ која помина во изминатиот период, поврзана со неговото заминување на каталонскиот клуб. Тој вели дека целото …

Лионел Меси за драмата низ која помина: Децата ми плачеа кога им кажав дека сакам да си заминам од Барселона Прочитај повеќе »

Лука Модриќ: Ако Меси замине од Барселона, шпанското првенство ќе загуби многу

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ изјави дека ако Лионел Меси си замине од Барселона, тоа ќе биде голема загуба за шпанското првенство. Хрватскиот репрезентативец …

Лука Модриќ: Ако Меси замине од Барселона, шпанското првенство ќе загуби многу Прочитај повеќе »

(Фото) На полувремето со Баерн Минхен, Меси во соблекувалната замислен и тажен

По тешкиот пораз од Баерн Минхен, на социјалните мрежи почна да кружи фотографија од најдобриот фудбалер Лионел Меси, направена во соблекувалната на каталонскиот тим за …

(Фото) На полувремето со Баерн Минхен, Меси во соблекувалната замислен и тажен Прочитај повеќе »

Лионел Меси ја напушта Барселона, татко му веќе купил стан во Милано

Најдобриот фудбалер на планетата, Лионел Меси, по синоќешниот висок пораз во Лига на Шампиони од Баерн Минхен, со 8:2, најверојатно ќе ја напушти Барселона и …

Лионел Меси ја напушта Барселона, татко му веќе купил стан во Милано Прочитај повеќе »

(Фото) По тешката сезона со Барселона, Меси се одмора на нудистичка плажа

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, замина на омдор по тешката сезона која ја имаше во Ла Лига. Аргентинецот беше снимен на нудистичка плажа со неговата …

(Фото) По тешката сезона со Барселона, Меси се одмора на нудистичка плажа Прочитај повеќе »

(Видео) Навиавч влезе на теренот и го украде шоуто на Меси и Барселона

На натпреварот меѓу Мајорка и Барселона дојде до краток прекин, откако еден фан истрча на теренот. На стадионот немаше навивачи, но малиот број на луѓе …

(Видео) Навиавч влезе на теренот и го украде шоуто на Меси и Барселона Прочитај повеќе »

Листа на „Форбс“ со 100 најплатени славни личности

Светскиот економски магазин „Форбс“ објави листа на 100 најплатени славни личности. На првото место се најде Кајли Џенер со заработка од 590 милиони долари. Веднаш …

Листа на „Форбс“ со 100 најплатени славни личности Прочитај повеќе »

(Фото) Мис бум бум го скина дресот на Меси за да го облече на Бекам

Бразилката Сузи Кортерз, која победи на натпреварот за најубав задник во Бразил во 2019 година, повеќе не го носи дресот на аргентинскиот фудбалер на Барселона, …

(Фото) Мис бум бум го скина дресот на Меси за да го облече на Бекам Прочитај повеќе »

(Фото) Меси и Роналдо им честитаа Велигден на своите фанови

Најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси на сите католици им го честитаа Велигден. Играчот на Јувентус сподели сеејна фотографија со неговата сопруга …

(Фото) Меси и Роналдо им честитаа Велигден на своите фанови Прочитај повеќе »

(Видео) Лео Меси за малку ќе се степаше на терен

Фудбалерот на Аргентина Лионел Меси за малку ќе се степаше со противничкиот играч Едисон Кавани, за време на пријателскиот натпревар меѓу Аргентина и Уругвај. Јужноамериканското …

(Видео) Лео Меси за малку ќе се степаше на терен Прочитај повеќе »

Кристијано Роналдо е најплатена ѕвезда на „Инстаграм“

Според најновата листа која ја направи светскиот економски магазин „Форбс“, Кристијано Роналдо заработува најмногу на „Инстаграм“ од сите останати светски ѕвезди. Португалецот на социјалната мрежа …

Кристијано Роналдо е најплатена ѕвезда на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Лео Меси се заљубил во сопругата уште кога имал девет години

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси се заљубил во сопругата Антонела Рокуцо на девет годишна возраст. Ги запознал роднина на Антонела, со кого Меси вели дека …

Лео Меси се заљубил во сопругата уште кога имал девет години Прочитај повеќе »

(Фото) Бразилска манекенка со гол газ го прослави голот на Меси

Бразилската манекенка Сузи Кортез со разголена фотографија го прослави погодокот на Лионел Меси од слободен удар на синоќешниот натпревар против Севилја. Облечена во дрес на …

(Фото) Бразилска манекенка со гол газ го прослави голот на Меси Прочитај повеќе »

(Видео) И покрај ривалството, тие се големи пријатели – Роналдо го кани Меси на вечера

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо на синоќешната церемонија од ждрепката за новата сезона во Лига на шампиони и признанието за најдобар играч го покани својот …

(Видео) И покрај ривалството, тие се големи пријатели – Роналдо го кани Меси на вечера Прочитај повеќе »

Ракитиќ остана без „Аудито“ вредно 100.000 евра

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ ќе остане без својот автомобил вреден 100.000 евра, пишуваат хрватските медиуми. Договорот за спонзорство меѓу Барселона и Ауди официјално завршил на 30 …

Ракитиќ остана без „Аудито“ вредно 100.000 евра Прочитај повеќе »

Меси е најплатениот спортист во светот

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси со 127 милиони долари е најплатениот спортист на светот. Овој податок го објавил угледниот магазин „Форбс“. Меси на оваа листа …

Меси е најплатениот спортист во светот Прочитај повеќе »

ФИФА ги покани момчињата од Тајланд на финалето на Мундијалот

Во моментов најпознатиот млад фудбалски тим на светот, момчињата кои биле заробени во пештерата на Тајланд, се повикани на финалето на Светското фудбалско првенство во …

ФИФА ги покани момчињата од Тајланд на финалето на Мундијалот Прочитај повеќе »

Во домот на Роналдо не смее да се зборува за Меси

Катја Авеиро, сестрата на Кристијано Роналдо, во интервју за францускиот весник „Л’Екип“ открила дека името на Лионел Меси не смее да се изговори во нивната …

Во домот на Роналдо не смее да се зборува за Меси Прочитај повеќе »

Scroll to Top