Милица Тодоровиќ

(Фото) Милица Тодоровиќ објави дека ја изгубила братучетката од корона

Пејачката Милица Тодоровиќ сподели на „Инстаграм“ дека ја изгубила нејзината братучетка, која починала од коронавирус. „Сестро моја преубава, нека те чуваат анѓели. Почивај во мир“, …

(Фото) Милица Тодоровиќ објави дека ја изгубила братучетката од корона Прочитај повеќе »

„Плаќам музичари што не работат“, Милица Тодоровиќ раскажува како им помага на колегите во време на криза

Пејачката Милица Тодоровиќ во едно од своите последни интервјуа објасни дека таа исто како и нејзините колеги биле погодени од корона-кризата и дека во моментот …

„Плаќам музичари што не работат“, Милица Тодоровиќ раскажува како им помага на колегите во време на криза Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ подигнала кредит за да купи стан и сега едвај го исплаќа

Првата победничка на „Ѕвездите на Гранд“, Милица Тодоровиќ признала дека подигнала кредит за да купи елитен стан во центарот на Белград и дека сека со …

Милица Тодоровиќ подигнала кредит за да купи стан и сега едвај го исплаќа Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ го оперира носот во Турција

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека направила операција на носот во Турција. Таа вели дека морало да ја направи поради здравствени причини. Пејачката во минатото често …

Милица Тодоровиќ го оперира носот во Турција Прочитај повеќе »

(Фото) Милица Тодоровиќ плива гола во базен

Српската пејачка Милица Тодоровиќ објави провокативна фотографија на социјалните мрежи. Нејзина пријателка ја сликала гола, додека таа лежи во базен. Фотографијата предизвика различни реакции кај …

(Фото) Милица Тодоровиќ плива гола во базен Прочитај повеќе »

Пејачката Милица Тодоровиќ му се врати на бившиот

Пејачката Милица Тодоровиќ се смири со нејзиното поранешно момче Петар Стругар. Српските медиуми пишуваат дека по неколкумесечната пауза, пејачката и актерот повторно се заедно. Медиумите …

Пејачката Милица Тодоровиќ му се врати на бившиот Прочитај повеќе »

„Плачев од немоќ“, Милица Тодоровиќ за искуството со короната

Пејачката Милица Тодоровиќ по три недели тежок период во кој се бореше со опасниот короанвирус, на крајот успеа да се излечи. Таа вели дека 20 …

„Плачев од немоќ“, Милица Тодоровиќ за искуството со короната Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ: Ослабнав десетина килограми во време на изолација

Пејачката Милица Тодоровиќ изјави дека успеала да ослабе десетина килограми додека била во изолација. Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ беше позитивна на коронавирус и мораше неколку …

Милица Тодоровиќ: Ослабнав десетина килограми во време на изолација Прочитај повеќе »

Српските пејачки по три недели оздравеа од корона

Пејачките Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш по три недели оздравеа од коронавирус. Тие по два позитивни теста, конечно, добија негативен резултат на третиот тест за …

Српските пејачки по три недели оздравеа од корона Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи се изгуби покрај Милица Тодоровиќ

Калиопи ѝ правеше друштво на српската пејачка Милица Тодоровиќ за време на свадбената прослава на поранешната „Ѕвезда на Гранд“, пејачот Стеван Анѓелковиќ. Македонската поп-пејачка објави …

(Видео) Калиопи се изгуби покрај Милица Тодоровиќ Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ не сака свадба со трубачи

Српската пејачка Милица Тодоровиќ во интервју во емисијата „Ексклузив“ открила дека од поодамна размислува за тоа како сака да изгледа нејзината  свадба. „Имам сценарија во …

Милица Тодоровиќ не сака свадба со трубачи Прочитај повеќе »

(Фото) Милица Тодоровиќ во бикини се сонча покрај базен

Пејачката Милица Тодоровиќ слободното време меѓу настапите го користи за сончање на сонце покрај базен или море. Српската пејачка со фановите сподели фотографија каде е …

(Фото) Милица Тодоровиќ во бикини се сонча покрај базен Прочитај повеќе »

Милица призна дека имала секс со дечко истиот ден кога го запознала

Милица Тодоровиќ во емисијата на Огњен Амиџиќ одговорила дека имала секс со момче истиот ден кога го запознала. Пејачката во „Амиџи шоу“ одговараше на провокативните …

Милица призна дека имала секс со дечко истиот ден кога го запознала Прочитај повеќе »

(Фото) Милица Тодоровиќ без шминка

Познатата пејачка Милица Тодоровиќ објави фотографија без шминка. На фотографијата пејачката позира и без средена фризура. Милица и целосно е поинаква од онаа на која публиката е …

(Фото) Милица Тодоровиќ без шминка Прочитај повеќе »

Јоксимовиќ, Милица, Шабан и Џајковски на „Пиво фест“

Оваа година на сцената на шеснаесетиот Фестивал на пивото ќе настапат познатите балкански музички ѕвезди Жељко Јоксимовиќ, Милица Тодоровиќ, Шабан Шаулиќ, а настап ќе има …

Јоксимовиќ, Милица, Шабан и Џајковски на „Пиво фест“ Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ ги украси велигденските јајца

Пејачката Милица Тодоровиќ на оригинален начин ги украсила јајцата за Велигден, а нејзините духовни цртежи беа причина за радост и смеа кај голем дел од …

Милица Тодоровиќ ги украси велигденските јајца Прочитај повеќе »

Милица Тодоровиќ стави точка на четиригодишната љубовна врска

Една од најпопуларните пејачки Милица Тодоровиќ ставила точка на четири години долгата емотивна врска со кореографот Милош Пауновиќ. Милица му раскинала на Милош, го напуштила …

Милица Тодоровиќ стави точка на четиригодишната љубовна врска Прочитај повеќе »