пат

(Видео) Вo Турција се наоѓа најопасниот пат долг 179 километри

Патот D915, кој е долг 179 километри во Турција, се смета за еден од најопасните патишта за возење во светот. Најпредизвикувачки е неговиот северен дел, …

(Видео) Вo Турција се наоѓа најопасниот пат долг 179 километри Прочитај повеќе »

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски стана татко втор пат. Тој и неговата сопруга Александра ја добија ќерката Искра. Тие го имаат синот Матеј, кој има 5 …

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра Прочитај повеќе »

Мече лежи прегазено на патот Охрид – Кичево

Горан Ангелоски на социјалните мрежи објави фотографија од прегазено мече на регионалниот пат Охрид-Кичево, во близина на болницата „Св. Еразмо“. Тој пишува дека мечето е …

Мече лежи прегазено на патот Охрид – Кичево Прочитај повеќе »

(Видео) Бебе ползи преку прометна улица

На интернет се појави вознемирувачка снимка од автопатот во Виетнам, на кој се гледа како бебе ползи сред пат. Снимката е направена во виетнамската провинција Кванг …

(Видео) Бебе ползи преку прометна улица Прочитај повеќе »

Писта го пресекува главниот пат, а кога ќе се спушти рампата настанува хаос

Аеродромот Гибралтар или Северен Фронт, е еден од специфичните, со оглед на тоа што неговата писта го пресекува локалниот пат. Пистата долга 1800 метри се …

Писта го пресекува главниот пат, а кога ќе се спушти рампата настанува хаос Прочитај повеќе »

(видео) Синан запеа првпат по излегувањето од болница

Доколку некој се сомневал, сега е јасно – Синан се врати на сцената, а снимката на неговата прва проба по операцијата ги воодушеви сите љубители …

(видео) Синан запеа првпат по излегувањето од болница Прочитај повеќе »

За прв пат може да слушнеме како комуницирале неандерталците

Вокални експерти успеале да го откријат начинот на кој комуницирал најстариот човеков потомок. За прв пат е истражаен првиот комплетиран скелет на неандерталец. На краткото …

За прв пат може да слушнеме како комуницирале неандерталците Прочитај повеќе »

(Фото) Жељко третпат го наполни „Сава центар“

Жељко Јоксимовиќ вчера во „Сава центар“ одржа уште еден во низата успешни концерти со име „Два света“. Во прашање е неговиот трет концерт, а поради …

(Фото) Жељко третпат го наполни „Сава центар“ Прочитај повеќе »

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица

Триото, кое е составено од американски, руски и јапонски космонаут, денеска во „Сојуз MS-07“ од Казахстан замина на пат до Меѓународната вселенска станица, пренесува НАСА. …

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Камила застана меѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана

Кога принцот Чарлс и Дајана се венчале во далечната 1981 година, никој не можел ни да насети дека нивниот брак ќе биде несреќен. На прв …

Камила застана меѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана Прочитај повеќе »

„Престани жено да ми набиваш комплекси“ – Цеца и Лидија за прв пат заедно во емисија

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ при едно гостување во емисија, и приреди воодушевувачки комплименти на актерката Лидија Вукичевиќ, при што успеа да ги изненади сите …

„Престани жено да ми набиваш комплекси“ – Цеца и Лидија за прв пат заедно во емисија Прочитај повеќе »

Доналд Трамп деветти пат стана дедо, се роди Ерик Трамп

Ерик Трамп (33) и неговата сопруга Лара (34) добија момче. Му го дадоа името Ерик Лук Трамп. Претседателот на САД, Доналд Трамп, стана дедо деветти …

Доналд Трамп деветти пат стана дедо, се роди Ерик Трамп Прочитај повеќе »

Детенцево вриштело секој пат кога се возело во автомобил

Мајка на двегодишното детенце Макс од Америка, година време се борела со него кога тоа требало да седне во седиштето во автомобилот. Тоа постојано плачело …

Детенцево вриштело секој пат кога се возело во автомобил Прочитај повеќе »

На 21 август часовникот „Биг Бен“ ќе згасне – Народот повикан да го слушне за последен пат до 2021 година

Чеканите кои удираа во ѕвоното тешко 13,7 тони секој час во последните 157 години, ќе бидат отстранети, иако ѕвоното и понатаму ќе се слуша по …

На 21 август часовникот „Биг Бен“ ќе згасне – Народот повикан да го слушне за последен пат до 2021 година Прочитај повеќе »

Франција го затвори центарот за одвикнување од тероризам кај исламистите

Франција го затвори центарот за рехабилитација, во кој се обидоа 25 радикални исламисти, да ги изведат на вистинскиот пат – резултат од пилот – прграмата …

Франција го затвори центарот за одвикнување од тероризам кај исламистите Прочитај повеќе »

Наташа Беквалац потврди дека е трудна – Еве што рече за тоа дека по втор пат ќе стане мајка

Пејачката и нејзиниот нов дечко Лука Лазукиќ имаат причина за славје, затоа што е точно дека чекаат бебе. По неофицијалните информации дека Наташа Беквалац е …

Наташа Беквалац потврди дека е трудна – Еве што рече за тоа дека по втор пат ќе стане мајка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ПРЕД КАМЕРА СО БЕБЕТО – Јелена во прошетка со синот

Да знаев колку е прекрасно чувството и колку тоа ќе го промени човек од корен, сигурно досега веќе би имала две, можеби три деца, изјави …

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ПРЕД КАМЕРА СО БЕБЕТО – Јелена во прошетка со синот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Девојката на Иван Тодориќ за прв пат го покажа трудничкото стомаче

Милица Михајловиќ, девојката на Иван Тодориќ со кого чека дете, го покажа за прв пат трудничкиот стомак во јавноста. Милица ја мина вечерта со пријателките …

(ФОТО) Девојката на Иван Тодориќ за прв пат го покажа трудничкото стомаче Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина!

Секое утро осумгодишниот Јован Гајиќ заминува да бере малини со неговата сестра. Сите набрани веднаш ги сортира во пластични пакувања и ги продава покрај пат. …

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина! Прочитај повеќе »