сека

Сека во црвен фустан без долна облека

Фолк-пејачката Сека Алексиќ објави фотографија на социјалните мрежи на која е облечена во црвен фустан. Сека е фотографирана во провокативна поза, а  сите останаа без …

Сека во црвен фустан без долна облека Прочитај повеќе »

Дара Бубамара и Сека Алексиќ завршија со пријателството засекогаш

Дара Бубамара и Сека Алексиќ веќе со години не разговараат, а изјавиле нешта една за друга кои јасно укажуваат дека никогаш нема да се смират. …

Дара Бубамара и Сека Алексиќ завршија со пријателството засекогаш Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ проговори за наводната тепачка со Дара Бубамара

И покрај тоа што до неодамна приказните дека Сека Алексиќ и Дара Бубамара повеќе не се во добри односи беа само шпекулации, сега и официјално …

Сека Алексиќ проговори за наводната тепачка со Дара Бубамара Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје?

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје? Српската пејачка Сека Алексиќ на својата фан-страница на „Фејсбук“ објави дека нејзиниот настап во Скопје е откажан. Таа …

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје? Прочитај повеќе »

Шерифовиќ, Сека, Бојан Маровиќ – Адил ја преполни „Сава центар“ со ѕвездите

Адил Макеимовиќ вчера на 17 ноември го одржа првиот концерт во Големиот Сава центар, а од првите редови го следеа неговата сопруга Ана Рамадановски и …

Шерифовиќ, Сека, Бојан Маровиќ – Адил ја преполни „Сава центар“ со ѕвездите Прочитај повеќе »

Сека се разголи во гардероберот

Сека Алексиќ е во фустан што повеќе открива отколку што скрива и предизвика многу коментари.Пејачката на својот инстаграм-профил објави неколку провокативни фотографии, а најголемото внимание …

Сека се разголи во гардероберот Прочитај повеќе »

Сека објави селфи во бикини, но одразот на очилата ги воодушеви сите

Пејачката Сека Алексиќ веќе со денови ужива во убавините на Грција, но тоа не ја спречува и своите верни фанови да ги почести со фотографија. …

Сека објави селфи во бикини, но одразот на очилата ги воодушеви сите Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ ги споулаве мажите со фотографии под тушот

Пејачката со неколку фотки во костим за капење целосно ги излуде мажите. Сека, веќе извесно време ужива во Црна Гора со сопругот Вељко, и синот …

Сека Алексиќ ги споулаве мажите со фотографии под тушот Прочитај повеќе »

Сека ја објави најемотивната фотка со синот Јаков

Фотографијата за пет часа собра повеќе од 30.000 лајкови. Сека Алексиќ веќе одамна ужива во мајчинството, а нејзиниот син Јаков и е се. Фолк ѕвездата …

Сека ја објави најемотивната фотка со синот Јаков Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ се покажа целосно во природно издание, со посебен коментар

Пејачката поради ова потполно „нормално“ издание на фотката доби еден куп комплименти. Жешкото овогодишно лето многу домашни ѕвезди ги натера да се соблечат целосно и …

(ФОТО) Сека Алексиќ се покажа целосно во природно издание, со посебен коментар Прочитај повеќе »

Сека конечно го покажа синот Јаков: Преслатко мало момче

Пејачката Сека Алексиќ, пред помалку од една година на свет го донесе малиот Јаков, кој е нејзина прва радост. Таа ја најавила и неговата роденденска …

Сека конечно го покажа синот Јаков: Преслатко мало момче Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура

Погледнете го новиот имиџ на фолк ѕвездата.Сека Алексиќ постојано го привлекува вниманието на медиумите. Овој пат, фолк ѕвездата на Инстаграм со своите бели заби, но …

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море

Пејачката не сакаше да ја открие локацијата на која престојува со малиот Јаков. Повеќе од очигледно е дека Сека Алексиќ ужива во мајчинството, а малиот …

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ од секој можен агол ги сликаше градите

Пејачката ги испроба новите работи кои ги доби на подарок, па (на радост на обожавателите) одлучи на сите да им ги покаже подобро. Сека Алексиќ …

(ФОТО) Сека Алексиќ од секој можен агол ги сликаше градите Прочитај повеќе »

ФОТО: Слика од Вељко и малиот Јаков ги разнежни фановите на Сека

Сека Алексиќ минатата година во семптември стана мајка на нејзиниот прв син Јаков. Нејзиниот сопруг Вељко одлично се грижи за малиот Јаков, па Сека покрај бројните …

ФОТО: Слика од Вељко и малиот Јаков ги разнежни фановите на Сека Прочитај повеќе »

Scroll to Top