Софија

Кошаркарките на Македонија изгубија на Европско во Софија со 67 коша разлика од Португалија

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија изгуби на Европското првенство, кое се игра во Бугарија, со 67 поени (27-94) од Португалија. Најмногу кошеви постигнаа Марија …

Кошаркарките на Македонија изгубија на Европско во Софија со 67 коша разлика од Португалија Прочитај повеќе »

Шведскиот принц и принцезата заразени од корона

Шведскиот принц Карл Филип и неговата сопруга, принцезата Софија, се позитивни на Ковид-19, соопштија од шведското кралско семејство. Тие се чувствуваат добро, е наведено во …

Шведскиот принц и принцезата заразени од корона Прочитај повеќе »

(Фото) Наставничка во средно доби понуда за брак пред своите ученици

Момчето на наставничката Џамадан во средното училиште „Вл. Граматик“ во Софија ѝ ја побара раката на првиот училиштен ден. Момчето ја изненадило наставничката со букет …

(Фото) Наставничка во средно доби понуда за брак пред своите ученици Прочитај повеќе »

Бугарски фудбалер играл со коронавирус, па го заразил целиот противнички тим

Бугарскиот фудбалер Мартин Кавдански, кој имал Ковид-19, на натпреварот меѓу Царско Село и Черно Море во четвртокот успеал да го зарази целиот противнички тим со …

Бугарски фудбалер играл со коронавирус, па го заразил целиот противнички тим Прочитај повеќе »

(Видео) Шведската принцеза стана медицинска сестра во борбата против вирусот

Шведската принцеза Софија го поминала интезивниот тридневен курс за обука и сега може да работи на коронавирусот на медицинските одделенија низ нејзината земја. Принцезата почнала вчера …

(Видео) Шведската принцеза стана медицинска сестра во борбата против вирусот Прочитај повеќе »

(Видео) Бојко Борисов кара непослушни министри: Има по три пати да викаш дека нема да плаќаат патарина

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера на средба со министрите, беше прилично нервозен откако дозна дека шефот на агенцијата на патишта ги покачил цените на патарините. …

(Видео) Бојко Борисов кара непослушни министри: Има по три пати да викаш дека нема да плаќаат патарина Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалерот Дарко Глишиќ стана модел

Фудбалерот Дарко Глишиќ сними реклама за моден бренд за машка облека. Тој и претходно работел како модел, снимал модни едиторијали, а за „Репортер“ откри дека …

(Видео) Фудбалерот Дарко Глишиќ стана модел Прочитај повеќе »

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија

Фолк ѕвездата Лепа Брена минатата недела одржала спектакуларен концерт во Бугарија на „Армец Арената“, а како и во 1990 година, кога со хеликоптер стигнала на …

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија Прочитај повеќе »

(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист

Со марш низ центарот на бугарската престолнина Софија, над стотина ултрадесничарски екстремисти, му оддадоа почит на бугарскиот генерал Христо Луков, кој во 30-те години и …

(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист Прочитај повеќе »

Софија Вергара би била одлична Саманта во „Сексот и градот 3“

Актерката Ким Катрал ја предложи Колумбијката Софија Вергара која е позната во улогата од „Модерно семејство“ да ја замени во третото продолжение  на „Сексот и …

Софија Вергара би била одлична Саманта во „Сексот и градот 3“ Прочитај повеќе »

Скијачот Антонио Ристевски ја побара за сопруга својата девојка

Македонскиот репрезентативец по алпско скијање, Антонио Ристевски, ја побара за сопруга својата девојка Софија. Антонио го сподели моментот на социјалните мрежи. 28-годишниот скијач доби голем …

Скијачот Антонио Ристевски ја побара за сопруга својата девојка Прочитај повеќе »

Моника Белучи vs Софија Вергара кога беа помлади

Популарните светски филмски актерки од италијанско и колумбиско потекло Моника Белучи и Софија Вергара, важат за едни од најгодните жени на светската џет сет сцена. …

Моника Белучи vs Софија Вергара кога беа помлади Прочитај повеќе »

Софија Теодор бара девојка на Фејсбук

Режисерката Софија Теодор реши јавно да си бара девојка.Таа на социјалните  мрежи напиша статус,дека не само што бара девојка,туку прашува и дали има  чесни девојки,над …

Софија Теодор бара девојка на Фејсбук Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Софија Вергара се соблече „ПИШТОЛ ГОЛА“ – Машките занемеа

Една од најголемите секс-бомби на денешницата се разголи за потребите на списанието „Women’s Health“ и ги покажа своите атрибути. Софија Вергара, една од најголемите секс-бомби …

(ВИДЕО) Софија Вергара се соблече „ПИШТОЛ ГОЛА“ – Машките занемеа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ауууу Софија! – Кога ќе ја видите девојката на фудбалерот Адем во бикини, ќе останете со отворена уста

Манекенката Софија Милошевиќ навистина изгледа одлично.Таа е една од најатрактивните Србинки. Девојката на фудбалерот Адем Љајиќ, во моментов престојува во Соединетите Американски Држави, поточно во …

(ВИДЕО) Ауууу Софија! – Кога ќе ја видите девојката на фудбалерот Адем во бикини, ќе останете со отворена уста Прочитај повеќе »

(ФОТО) Атрактивната Софија ќе ве остави без здив

Атрактивната манекенка Софија Милошевиќ беше во центарот на вниманието на роденднската журка на магазинот „Hello“. Погледнете кој се се прошета на црвениот тепих во Белата …

(ФОТО) Атрактивната Софија ќе ве остави без здив Прочитај повеќе »

Scroll to Top