изгледа

За првпат снимена Месечината пред зима

Американската вселенска агенција НАСА објавила снимка од Марс која на Земјата ја испратило леталото „ровер кјуриозити“. Деталите можат убаво да се забележат благодарение на тоа …

За првпат снимена Месечината пред зима Прочитај повеќе »

(Видео) Како изгледала Јелена Розга пред 20 години

Во 1996 година хрватската публика првпат ја видела 18-годишната Јелена Розга. Таа на фестивалот „Дора“ се претставила со нумерата „Аха“, а неколку години подоцна стана …

(Видео) Како изгледала Јелена Розга пред 20 години Прочитај повеќе »

„Касперски“ со предвидување како би изгледал светот во 2050 година

Експертите од компанијата „Касперски“ направија предвидување како би изгледал животот на Земјата во 2050 година. „Касперски“ своите предвидувања ги базирал на пишувањата на футуристи, експерти …

„Касперски“ со предвидување како би изгледал светот во 2050 година Прочитај повеќе »

Најромантичното место во светот се наоѓа во Украина и изгледа волшебно

Тунелот на љубовта е најромантичното место во светот. Природниот тунел настанал така што воз минал низ испреплетените крошни дрва и грмушки. Постои легенда дека, секоја …

Најромантичното место во светот се наоѓа во Украина и изгледа волшебно Прочитај повеќе »

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја

Ловци на урагани снимиле „окото“ на ураганот Ирма. Капетанот Фил Бленчер управувал со леталото со мисија собирање меторолошки податоци со чија помош ќе се предвиди …

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја Прочитај повеќе »

Големата љубов на Тоше Проески – Вака денеска изгледа Андријана Будимир

Андријана Будимир, долгогодишната девојка на Тоше Проески, по неговата смрт пред речиси десет години се повлече од јавноста, а за нивната врска, повеќе не сака …

Големата љубов на Тоше Проески – Вака денеска изгледа Андријана Будимир Прочитај повеќе »

Овој фитнес фанатик потроши многу пари за да изгледа постаро

Личниот фитнес-тренер Павел Ладзиак од Варшава потроши вистинско мало богатство за да изгледа постаро, а сè тоа за да биде поинтересен за фановите на социјалните …

Овој фитнес фанатик потроши многу пари за да изгледа постаро Прочитај повеќе »

(ФОТО) Го продава индексот на синот – 4 години стар, а изгледа како нов

Духовита понуда на хрватските огласи.Огласите имаат интересна понуда овие денови. Еден веројатно разочаран родител постави понуда на студентската книшка на синот, кој очигледно не бил …

(ФОТО) Го продава индексот на синот – 4 години стар, а изгледа како нов Прочитај повеќе »

(ФОТО) Беше невидена секс бомба, а еве како изгледа денес

Актерката Никол Егерт, која ја играше секси Самер Квин во серијата „Чувари на плажата“, се здебели, и повеќе не личи на онаа девојка, каква што …

(ФОТО) Беше невидена секс бомба, а еве како изгледа денес Прочитај повеќе »

(ФОТО) Меколи Калкин изгледа така добро, што нема да сакаме да го тргнеме погледот од него

Русокосиот Меколиј Калкин, го паметиме како симпатично момче од филмот „Сам дома“, кој дефинитивно ни го одбележа нашето детство. Па погледнете го самооо! За жал, …

(ФОТО) Меколи Калкин изгледа така добро, што нема да сакаме да го тргнеме погледот од него Прочитај повеќе »

(ФОТО) Има 47 години и тело како на девојка – Снежана изгледа брутално добро во костим за капење

Познатата српска водителка има совршена линија.Снежана Дакиќ, која ја тера веќе петтата деценија од животот, има фантастична линија. Српската водителка деновиве ужива во Црна Гора, …

(ФОТО) Има 47 години и тело како на девојка – Снежана изгледа брутално добро во костим за капење Прочитај повеќе »

Колку пораснал – Глумеше во Монтевидео кога беше мал, се сега изгледа непрепознатливо

Кога ќе се спомене филмот „Монтевидео“, покрај фудбалската репрезентација која заминува во далечниот Уругвај, се сеќаваме и на малиот Станоје кој практично стана неизоставен дел …

Колку пораснал – Глумеше во Монтевидео кога беше мал, се сега изгледа непрепознатливо Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ослабе па го покажа – Сите се прашуваа како изгледа задникот на Дара Бубамара – Сега го видоа

Пејачката никогаш не изгледала подобро, па гордо ја истакна својата позадина, и ги израдува обожавателите.Дара Бубамара во последно време гордо ги истакнува своите секси облини, …

(ФОТО) Ослабе па го покажа – Сите се прашуваа како изгледа задникот на Дара Бубамара – Сега го видоа Прочитај повеќе »

(ФОТО) Не стигна да испозира – Вака Анастасија изгледа, кога Цеца ќе ја сликне

Анастасија Ражнатовиќ секогаш објавува фотки на кои е целосно средена. Наследничката на Цеца овој пат не стигна да испозира на сликата, затоа што ја сликна …

(ФОТО) Не стигна да испозира – Вака Анастасија изгледа, кога Цеца ќе ја сликне Прочитај повеќе »

(ФОТО) Раста објави фотка од трудната Ана – Погледнете како пејачката изгледа пред пораѓањето

Поп ѕвездата е во 9 месец од бременоста, а на почетокот ан август на свет ќе го донесе првото дете.Стефан Џуриќ Раста и Ана Николиќ …

(ФОТО) Раста објави фотка од трудната Ана – Погледнете како пејачката изгледа пред пораѓањето Прочитај повеќе »

Scroll to Top